Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Instagram : Ako značky používajú kotúče v roku 2022?

Prieskum je založený na analýze 20 najsledovanejších účtov značiek Instagramv rôznych odvetviach (zábava, krása, automobilizmus, šport, vplyv atď.), medzi 20. júnom a 19. júlom 2022. Medzi tieto účty patria účty National Geographic, Nike, Real Madrid, FC Barcelona alebo dokonca od Victoria’s Secret.

Značky väčšinou prijali kotúče na Instagram

Podľa štúdie spoločnosti Quintly sú kotúče preferovaným formátom značiek. Miera publikácií kotúčov skutočne presahuje obrázky, videá alebo kolotoče Instagram (pozri obrázok One). Napríklad riešenie sociálnej analýzy ukazuje, že Reels predstavuje 60 % príspevkov Netflix a 76 % príspevkov Huda Beauty na Instagram.

študijné-kvintly-reels-instagram-typ-príspevky-účtyMiera rôznych typov publikácií Instagram podľa analyzovaných účtov. © Quintly

V tabuľke, ktorá uvádza vývoj typov publikácií na Instagrammedzi augustom 2021 a júlom 2022 Quintly poznamenáva, že Carousels boli väčšinu roka na čele, kým sa vydavateľstvo Reels od júna 2022 zrýchlilo. Treba povedať, že stratégia skupiny Meta (napr. Facebook) smeruje k vylepšeniu formátu krátkych videí Instagram s cieľom konkurovať TikTok.

študijné-kvintly-reels-instagram-príspevky-typyVývoj miery rôznych typov príspevkov na Instagram medzi augustom 2021 a júlom 2022. © Quintly

The Reels Instagram podporovať lajky a komentáre

Quintlyho analýza ukazuje, že Reels vyvolávajú reakcie divákov, a teda aj zapojenie sa do tohto typu príspevkov. Navijaky skutočne vygenerovali 39,7 % hodnotení Páči sa mi v porovnaní s 27 % v prípade obrázkov a príspevkov typu kolotoč. Videá získali najnižšie percento hodnotení Páči sa mi s priemerom 6,5 % účtov analyzovaných riešením sociálnej analýzy.

štúdium-quintly-reels-instagram-likesMiera hodnotení Páči sa mi podľa typu publikácie na Instagram. © Quintly

Podľa štúdie Reels tiež získavajú viac komentárov ako iné typy príspevkov. Formát krátkych videí teda predstavuje 36,7 % komentárov na analyzovaných účtoch, zatiaľ čo videá sú len agregované 9,5 % komentárov. Aby sa kvalifikovali tieto výsledky, prieskum poukazuje na to, že to môže vyplývať zo stratégie oInstagramktorej algoritmus by posunul obsah Reels nad iné typy obsahu.

štúdie-quintly-reels-instagram-komentáreMiera komentárov podľa typu publikácie na Instagram. © Quintly

Väčšina zverejňovania cievok prebieha v piatok

Podľa Quintlyho pozorovaní praktík značky sú sadzby príspevkov Reels najvyššie v piatok, zatiaľ čo kolotoče tesne predbiehajú Reels v utorok. Všimnite si, že sobota a nedeľa sú dni, kedy je počet publikácií, všetkých typov spolu, najnižší. Prax, ktorá sa môže zmeniťInstagram testuje programovanie príspevkov a kotúčov z mobilnej aplikácie.

štúdium-quintly-reels-instagram-posts-day dayMiera publikovania Instagram za deň v týždni. © Quintly

Štúdia navyše ukazuje, že najpriaznivejší čas pre kotúče by bol 14:00 (zóna SELČ). Quintly skutočne poznamenáva, že práve v tomto čase generujú kotúče najviac interakcií. „Zatiaľ čo vrchol sa líši pre každý typ príspevku, väčšina príspevkov je zapnutá Instagram generovať viac interakcií uprostred dňa, pričom obrázky vrcholia o 13:00 SELČ,“ uvádza riešenie sociálnej analýzy. Na druhej strane je miera interakcií najnižšia medzi polnocou a siedmou hodinou ráno.

štúdium-quintly-reels-instagram-interactions-hoursMiera interakcií podľa hodín a typov publikácií Instagram. © Quintly

Hashtagy by nemali vplyv na interakciu s obsahom na kotúčoch

Ďalší bod, ktorý štúdia zdôraznila: hashtagy negenerujú väčšiu interakciu na kotúčoch. Tabuľka, ktorá dáva do súvislosti mieru interakcie a počet hashtagov, ukazuje, že tieto hashtagy nijako zvlášť neuprednostňujú interakcie s obsahom. Napríklad Netflix, ktorý využíval v priemere 0.04 hashtagov na príspevok ukazuje pomerne vysokú mieru zapojenia 00,88 % na svojich postoch. Na druhej strane BMW, ktoré používalo 50,75 hashtagov na príspevok ukazuje nižšiu mieru zapojenia (00,27 %).

študijné-quintly-reels-instagram-hashtagsMiera hashtagov podľa účtov a miera zapojenia. © Quintly

Objavte celú štúdiu