Informa─Źn├Ż web o koronav├şruse spolo─Źnosti Google sa kone─Źne sp├║┼í┼ąa – odha─żuje pr├şznaky, bezpe─Źnostn├ę tipy a upozornenia

GOOGLE spustil svoju ve─żmi o─Źak├ívan├║ webov├║ str├ínku o koronav├şruse pre USA.

T├íto str├ínka bola obklopen├í ve─żk├Żm zm├Ątkom, preto┼że prezident Donald Trump mylne tvrdil, ┼że to bude webov├í str├ínka na preverovanie a nasmerovanie ─żud├ş na testovacie str├ínky.

ÔÜá´ŞĆ Pre─Ź├ştajte si n├í┼í blog o koronav├şruse na┼żivo pre najnov┼íie spr├ívy a aktualiz├ície

Aktu├ílna webov├í str├ínka obsahuje d├┤le┼żit├ę inform├ície, ako napr├şklad preh─żad o v├şruse.

Tie┼ż uv├ídza pr├şznaky, ako sa tomu m├┤┼żeme pok├║si┼ą zabr├íni┼ą a ako sa s n├şm zaobch├ídza.

Pri poskytovan├ş inform├íci├ş sa spolo─Źnos┼ą Google spolieha na Svetov├║ zdravotn├şcku organiz├íciu a Americk├ę centr├í pre kontrolu a prevenciu chor├┤b.

Napriek tomu, ┼że tento konkr├ętny web bol vytvoren├Ż predov┼íetk├Żm s oh─żadom na ob─Źanov USA, poskytuje u┼żito─Źn├ę inform├ície aj o zvy┼íku sveta.

Google tie┼ż poskytuje roz┼í├şren├ę informa─Źn├ę karty pre r├┤zne krajiny.

Ak h─żad├íte v├Żraz ÔÇ×koronav├şrusÔÇť alebo s├║visiace slov├í v Brit├ínii, objav├ş sa karta s inform├íciami, ktor├í v├ís presmeruje na inform├ície NHS.

Vo vyhl├ísen├ş na blogu Google, ktor├ę ohl├ísilo webov├║ str├ínku, sa uv├ídza: ÔÇ×Okrem spustenia nov├Żch funkci├ş vo Vyh─żad├ívan├ş Google, ktor├ę poskytuj├║ ─żahk├Ż pr├şstup k d├┤veryhodnej┼í├şm inform├íci├ím, sme spolupracovali s pr├şslu┼ín├Żmi agent├║rami a ├║radmi na vytvoren├ş webovej str├ínky – dostupnej na Googli. com/covid19 – zameran├ę na vzdel├ívanie, prevenciu a miestne zdroje.

ÔÇ×─Żudia m├┤┼żu n├íjs┼ą ┼ít├ítne inform├ície, tipy na bezpe─Źnos┼ą a prevenciu, trendy vyh─żad├ívania s├║visiace s ochoren├şm COVID-19 a ─Ćal┼íie zdroje pre jednotlivcov, pedag├│gov a firmy.

ÔÇ×V USA bude t├íto str├ínka spusten├í dnes, v najbli┼ż┼í├şch d┼łoch bude k dispoz├şcii vo viacer├Żch jazykoch a krajin├ích. Webov├║ str├ínku aktualizujeme, ke─Ć bude k dispoz├şcii viac zdrojov.ÔÇť

Medzi ─Ćal┼íie u┼żito─Źn├ę veci na webe patr├ş glob├ílna mapa, ktor├í zobrazuje pr├şpady pod─ża kraj├şn a dobr├Ż pocit YouTube vide├í a inform├ície o ─Ćal┼í├şch snah├ích spolo─Źnosti Google o pomoc.

Web pri┼íiel v ─Źase, ke─Ć technologick├ş giganti ako Google bojuj├║ so ┼í├şren├şm falo┼ín├Żch spr├ív o koronav├şruse.

Spolo─Źnos┼ą Google m├┤┼że pr├şpadne poskytn├║┼ą inform├ície o tom, kde sa m├┤┼żu ─żudia necha┼ą testova┼ą na COVID-19, ak bud├║ k dispoz├şcii na zdie─żanie d├┤veryhodn├ę a spo─żahliv├ę inform├ície.

Donald Trump ozna─Źil Kaliforniu, ┼ít├ít Washington a New York za ÔÇ×hlavn├ę katastrofy koronav├şrusuÔÇť

V ostatn├Żch spr├ívach chor├Ż YouTube vide├í s koronav├şrusom, ktor├ę tvrdia, ┼że ochorenie COVID-19 sp├┤sobuje ÔÇ×5G,ÔÇť z├şskali mili├│ny zhliadnut├ş.

Facebook za─Źala predstavova┼ą svoj nov├Ż dizajn, ale niektor├ş ─żudia si myslia, ┼że je to ÔÇ×┼íkared├ęÔÇť.

A v├í┼í internet sa m├┤┼że spoma─żova┼ą, preto┼że prepuknutie koronav├şrusu sp├┤sobuje obrovsk├Ż n├írast dennej n├ív┼ítevnosti.

Odkia─ż ─Źerp├íte v├Ą─Ź┼íinu svojich inform├íci├ş o koronav├şruse? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu