India zakazuje TikTok a 58 ─Ćal┼í├şch ─Ź├şnskych aplik├íci├ş na zdie─żanie ├║dajov

GOI vydal vyhl├ísenie oznamuj├║ce odstr├ínenie viac ako 50 mobiln├Żch aplik├íci├ş pre iOS a Android. D├┤vodom tohto rozhodnutia je, ┼że tieto aplik├ície by mali nez├íkonne zdie─ża┼ą ├║daje o pou┼ż├şvate─żovi.

Celkovo je v s├║─Źasnosti zak├ízan├Żch 59 aplik├íci├ş vr├ítane niektor├Żch zn├ímych, napr├şklad TikTok, Xiaomi’s Mi Video a hry Clash of Kings.

India zakazuje TikTok a 58 ─Ćal┼í├şch ─Ź├şnskych aplik├íci├ş na zdie─żanie ├║dajov 1

India zakazuje viac ako 50 ─Ź├şnskych aplik├íci├ş pre syst├ęmy iOS a Android

Indick├ę ministerstvo technol├│gie a inform├íci├ş ozn├ímilo rozhodnutie zak├íza┼ą a zak├íza┼ą 59 ─Ź├şnskych aplik├íci├ş pre iOS a Android. Indick├í vl├ída zd├┤vod┼łuje toto rozhodnutie t├Żm, ┼że aplik├ície vyvinut├ę v ─î├şne vyvol├ívaj├║ obavy t├Żkaj├║ce sa ochrany osobn├Żch ├║dajov pou┼ż├şvate─żov.

Komunika─Źn├í dohoda indick├ęho ministerstva technol├│gie a inform├íci├ş:

Vl├ída zakazuje 59 mobiln├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę po┼íkodzuj├║ suverenitu a integritu Indie, obranu, bezpe─Źnos┼ą ┼ít├ítu a verejn├Ż poriadok v Indii.

Ministerstvo tvrd├ş, ┼że prijalo nieko─żko s┼ąa┼żnost├ş a spr├ív o zneu┼ż├şvan├ş niektor├Żch aplik├íci├ş v Androis a iOS.

Ministerstvo informa─Źn├Żch technol├│gi├ş prijalo mnoho s┼ąa┼żnost├ş z r├┤znych zdrojov vr├ítane nieko─żk├Żch spr├ív o zneu┼żit├ş niektor├Żch mobiln├Żch aplik├íci├ş dostupn├Żch na platform├ích Android a iOS na odcudzenie a nez├íkonn├Ż prenos u┼ż├şvate─żsk├Żch ├║dajov na servery mimo Indie.

Zostavovanie t├Żchto ├║dajov, spracovanie a extrakcia prvkov nepriate─żsk├Żch k indickej n├írodnej bezpe─Źnosti a obrane, ktor├ę sa nakoniec dostan├║ do konfliktu s indickou suverenitou a integritou Indie, je vecou hlbok├ęho a bezprostredn├ęho z├íujmu, ktor├ę si vy┼żaduje mimoriadne opatrenia.

India zakazuje ─Ź├şnske aplik├ície

Niektor├ę aplik├ície s├║ v Indii popul├írne

Hoci vyhl├ísenie indickej vl├ídy nespom├şnalo ─î├şnu, v┼íetky zak├ízan├ę ┼żiadosti s├║ ─î├ş┼łania. Zo v┼íetk├Żch 59 zak├ízan├Żch aplik├íci├ş existuje nieko─żko ve─żmi popul├írnych a zn├ímych aplik├íci├ş, napr├şklad TikTok, Mi Video z Xiaomi, UC Browser, WeChat.

Pod─ża TechCrunch bolo 27 aplik├íci├ş medzi 1 000 000 najob─ż├║benej┼í├şch v syst├ęme Android v Indii v m├íji. Napr├şklad TikTok u┼ż m├í viac ako 200 mili├│nov indick├Żch pou┼ż├şvate─żov.

Tu je zoznam 59 zak├ízan├Żch aplik├íci├ş v Indii

TikTok Shareit Mapa prehliada─Źa Kwai UC Baidu Shein DU Helo Likee YouCam ├Üspora bat├ęrie Mi Community CM Browsers CM Virus Cleaner APUS Browser APUS ROMWE Club Factory Newsdog Beauty Plus WeChat UC News QQ Mail Weibo Xender QQ Hudba QQ Newsfeed Bigo Live SelfieCity Mail Master Paraleln├Ż priestor Mi Video – Xiaomi WeSync ES – Viva Video Explorer – QU Video Inc. Nov├Ż videorekord├ęr DU – videorekord├ęr – skrytie aplik├ície na ─Źistenie vyrovn├ívacej pam├Ąte Studio DU Cleaner DU prehliada─Ź Hago Hrajte s nov├Żmi priate─żmi Cam Scanner Clean Master – Cheetah Mobiln├Ż Wonder Fotoapar├ít Wonder QQ Player, ktor├Ż pozn├í Sweet Selfie Baidu Prelo┼żi┼ą Vmate QQ International QQ Initiator U Video QQ Security Center V fly status video Mobile Legends DU Ochrana osobn├Żch ├║dajov

Ned├ívno medzi t├Żmito dvoma krajinami do┼ílo k ─Ćal┼íiemu nap├Ątiu po konfront├ícii s ─Ź├şnskymi vojakmi, ktor├ş zabili 20 vojakov z Indie.

─Äal┼íia situ├ícia v┼íak zlep┼íila kl├şmu a bola spojen├í s indickou ┼żiados┼ąou o odstr├ínenie ─Ź├şnskych aplik├íci├ş, ktor├║ nesk├┤r spolo─Źnos┼ą Google odstr├ínila.