Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

IKEA sa tie┼ż prip├íja k protokolu Matter a jej produkty bud├║ dostupn├ę o nieko─żko mesiacov


┼áv├ędska firma formalizovala nov├ę centrum Matter pripraven├Ż ako aj nov├║ aplik├íciu IKEA Home. ┼átart je napl├ínovan├Ż na bud├║ci okt├│ber.

IKEA ozn├ímila spustenie centra kompatibiln├ęho s Matter s n├ízvom ÔÇ×DIRIGERAÔÇť. Bude sprev├ídzan├í novou aplik├íciou IKEA Home. ┼áv├ędska firma s─żubuje, ┼że to bude ÔÇ× praktick├ę, ─żahko pou┼żite─żn├ę a u┼ż├şvate─żsky pr├şvetiv├ę “.

─îo je protokol hmoty?

Po prv├ę, r├Żchla prezent├ícia Matter asi nie je zbyto─Źn├í. Pam├Ątajte, ┼że ide o protokol pre pripojen├ę objekty zameran├Ż na pripojenie v┼íetk├Żch zariaden├ş v dome bez ob├ív o zna─Źku. Skr├ítka jednotn├Ż protokol.

T├íto iniciat├şva, ktor├║ iniciovala CSA (Connectivity Standards Alliance), v s├║─Źasnosti zdru┼żuje viac ako 400 ─Źlenov vr├ítane Amazon, AppleGoogle, Signify, Samsung SmartThings alebo dokonca Philips Hue.

DIRIGERA, n├ístupca TR├ůDFRI

Sp├Ą┼ą do IKEA. ┼áv├ędska spolo─Źnos┼ą u┼ż samozrejme m├í nejak├ę sk├║senosti v sektore inteligentn├Żch dom├ícnost├ş: od roku 2014 pon├║ka br├ínu s n├ízvom TR├ůDFRI. Pod─ża IKEA je DIRIGERA schopn├í zvl├ídnu┼ą viac produktov. Okrem toho bude centrum pod─ża spolo─Źnosti profitova┼ą z novej, funk─Źnej┼íej a ergonomickej aplik├ície IKEA Home.

S DIRIGERA a novou aplik├íciou sme sa zamerali na posilnenie a zjednodu┼íenie procesu onboardingu pri prip├íjan├ş nov├Żch inteligentn├Żch zariaden├ş. Pridali sme tie┼ż mo┼żnosti prisp├┤sobenia, ako je vytv├íranie r├┤znych sc├ęn s prednastaven├Żmi funkciami inteligentn├Żch produktov pre v┼íetky va┼íe r├┤zne aktivity a ─Źasy v dome. ÔÇť, vysvet─żuje Rebecca T├Âreman, obchodn├Ż l├şder v IKEA.

V─Ćaka sp├Ątnej v├Ązbe od pou┼ż├şvate─żov, ktor├║ sme dostali od spustenia br├íny TR├ůDFRI v roku 2014, m├┤┼żeme pokra─Źova┼ą v porovn├ívan├ş technol├│gie s jednoduchos┼ąou a dostupnos┼ąou a pos├║va┼ą na┼íe odborn├ę znalosti v oblasti zaria─Ćovania dom├ícnost├ş do bud├║cnosti. ÔÇť, pokra─Źuje.

Bjorn Block, mana┼ż├ęr obchodnej oblasti v r├ímci spolo─Źnosti, od├┤vod┼łuje tento nov├Ż hub rast├║cim z├íujmom o prepojen├║ dom├ícnos┼ą v posledn├Żch rokoch. Pripom├şna, ┼że sortiment prepojen├Żch produktov IKEA u┼ż zah┼Ľ┼ła ÔÇ× zvuk, svetlo, ─Źistenie vzduchu, ┼żal├║zie a ─Ćal┼íie “.

Spustenie nov├ęho hubu tento rok

IKEA neprezradila ve─ża technick├Żch detailov, len DIRIGERA m├í priemer 112 mm a v├Ż┼íku 27 mm. Pon├║ka GbE port a nap├íja┼ą sa bude cez USB-C z├ísuvku. Pre porovnanie, chodn├şk TR├ůDFRI m├í v├Ż┼íku 45 mm a priemer 110 mm.

IkeaTradfri ┬ę Tradfri

Na strane ceny TR├ůDFRI stoj├ş 29,99 eur. Za jeho n├ístupcu m├┤┼żeme o─Źak├íva┼ą o nie─Źo vy┼í┼íiu cenu.

Spustenie DIRIGERA a novej aplik├ície IKEA Home smart je napl├ínovan├ę na okt├│ber 2022. Pou┼ż├şvatelia bud├║ samozrejme m├┤c┼ą na─Ćalej pou┼ż├şva┼ą br├ínu TR├ůDFRI a aktu├ílnu aplik├íciu. Nakoniec vedzte, ┼że IKEA pl├ínuje spusti┼ą funkciu kontroly mimo domova v prvej polovici roku 2023.

Na t├║ ist├║ t├ęmu:
Bud├║cnos┼ą bez bat├ęri├ş pre OPPO? Zd├í sa, ┼że toto sa objavuje, aspo┼ł pre mal├ę spojen├ę objekty

zdroj: IKEA