Ignorujte tento v├şrusApple Podvod AirPods – Amazon hovor├ş, ┼że tombola je ├║pln├Ż podvod

AMAZON je na misii ┼żalova┼ą 50 nezn├ímych podvodn├şkov, ktor├ş rozosielaj├║ falo┼ín├ę spr├ívy predstieraj├║ce, ┼że s├║ od technologick├ęho giganta.

Spr├ívy tvrdia, ┼że pr├şjemca vyhral “Amazon lusky ÔÇťa povzbudzuje ─żud├ş, aby klikli na odkaz a z├şskali falo┼ín├║ cenu.

Report├ęr Verge Sean Hollister ozn├ímil, ┼że dostal podvodn├║ spr├ívu, ktor├í znela:Amazon: Blaho┼żel├íme, Sean, v marci ste sa umiestnili na 2. mieste Amazon lusk tombola! Kliknut├şm na odkaz … ÔÇť

Spr├íva presmeruje pr├şjemcu na odkaz, ktor├Ż vedie na webov├║ str├ínku, ktor├í vyzer├í stra┼íne ofici├ílne a je ve─żmi podobn├í Amazonskuto─Źn├Ż web.

Ak dostanete podobn├║ spr├ívu, odpor├║─Źame v├ím ju ignorova┼ą a neklika┼ą na ┼żiadne odkazy.

Webov├í str├ínka povzbudzuje ─żud├ş, aby sa z├║─Źastnili prieskumu a k├║pili si v├Żrobky, ktor├ę nepotrebuj├║ alebo nepotrebuj├║.

Pod─ża AmazonTechnick├Ż gigant ┼żaluje o pou┼żitie svojich log, webov├ęho dizajnu a nezmyseln├Żch prieskumov, ktor├ę sa pok├║┼íaj├║ oklama┼ą nevinn├Żch ─żud├ş pri n├íkupe produktov.

Za─Źiatok s├║dneho dokumentu uv├ídza, ┼że podvodn├şci prev├ídzkuj├║ ÔÇ×nez├íkonn├║ reklamn├║ sch├ęmu, ktor├í poru┼íuje pravidl├íÔÇť Amazonochrann├ę zn├ímky s cie─żom podvodne generova┼ą internetov├Ż prenos tak, aby nez├íkonne profitoval z pridru┼żen├Żch siet├ş a online inzerentov. ÔÇť

Spom├şna sa tie┼ż ÔÇ×po─Źetn├ę obete, ktor├ę dost├ívaj├║ textov├ę spr├ívy ob┼żalovan├ęho na mobiln├Ż telef├│n a nav┼ítevuj├║ ich webov├ę str├ínkyÔÇť.

Zd├í sa, ┼że podvodn├şci zar├íbaj├║ t├Żm, ┼że ─żu─Ćom odpor├║─Źaj├║ produkty, ktor├ę prieskumy obhajuj├║.

Bohu┼żia─ż, Amazon nevie presne, kto s├║ podvodn├şci, ale d├║fa, ┼że jeho pr├ívne kroky im pom├┤┼żu odhali┼ą.

V s├║─Źasnej dobe je ┼żaloba jednoducho podan├í na 50 nezn├ímych ─żud├ş.

Amazon v roku 2018 podal podobn├║ podvodn├║ ┼żalobu a skon─Źil demaskovan├şm najmenej ┼ítyroch ob┼żalovan├Żch, ktor├ş dostali trval├ę z├íkazy ─Źinnosti.

Spolo─Źnos┼ą ├║dajne vyhrala $1.5 mili├│nov v snahe dosiahnu┼ą spravodlivos┼ą proti podvodn├şkom.

┼Żena zdie─ża tajn├Ż hack pre iPhone, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje po─Ź├║va┼ą konverz├íciu ─żud├ş z r├┤znych miestnost├ş a ─żu─Ćom vyr├í┼ża dych

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Instagram v├ím u─żah─Źuje verejn├ę zobrazovanie va┼íich z├ímen vo va┼íom profile.

Term├şn uz├ívierky prijatia nov├Żch z├ísad ochrany osobn├Żch ├║dajov WhatsApp sa r├Żchlo bl├ş┼żi.

A, Facebook v USA ─Źel├ş reakcii na pl├íny na vytvorenie verzie Instagram pre deti do 13 rokov

V┼íimli ste si v poslednej dobe nejak├ę technologick├ę podvody? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu