IFTTT vs Tasker – automaty systému Android

Neuveriteľný svet aplikácií pre Android má obrovský potenciál prekvapiť vás. Rovnako ako sa usadíte, keď uvidíte všetko, čo platforma môže ponúknuť, prichádza úžasná aplikácia, ktorá jednoducho veci znova otrasie. IFTTT vs Tasker preskúma dve aplikácie, ktoré sú svojou povahou rovnaké, ale funkčne sa výrazne líšia.

Osobne som veľkým fanúšikom aplikácií, ktoré za mňa môžu vykonávať zložité úlohy. Je to elegantný spôsob, ako povedať, že som lenivý a nemôžem sa obťažovať vypnúť telefón v kostole. Našťastie existuje niekoľko aplikácií, ktoré mi pomáhajú udržať si vyzváňací tón vypnutý počas svadobného obradu. V tomto zábavnom a ľahko zrozumiteľnom porovnávacom článku sa obaja stretnú.

Porovnávať IFTTT a Tasker je ako porovnávať jablká a pomaranče. Oba sú samy osebe vynikajúce, oba sú ovocím a oba sú chutné. Oba však nie sú úplne rovnaké a poskytujú inú príchuť.

Mám na mysli to, že Tasker a IFTTT je možné používať spoločne na rovnakom zariadení súčasne. Toto je skutočná krása systému Android. Poďme teda zistiť, ktorý z nich môže robiť čo a ktorú aplikáciu by ste mali používať ako každodenný vodič.

Naše hodnotenia:

IFTTT: 4.5 mimo 5 Hviezdy

Tasker: 4.5 mimo 5 Hviezdy

Hodnotenia a odkazy na Google Play:

IFTTT: 4.2 mimo 5 Hviezdy

Stiahnuť na Google Play

Tasker: 4.6 mimo 5 Hviezdy

Stiahnuť na Google Play

Čo sú zač?

Obaja sú to v podstate aplikácie, ktoré vám môžu automatizovať úlohy uľahčiť život. Pomocou vašej polohy môžu napríklad aplikácie tweetovať, že ste niekde. Budú tiež môcť automaticky nahrávať vaše obrázky na sociálne siete, hneď ako ich nasnímate.

IFTTT – Toto meno sa vyslovuje ako „darček“ bez písmena „g“. Názov je skratkou z Ak toto, potom tamto. Túto frázu je možné implementovať na dosiahnutie tony úloh. Ak je napríklad pripojené Wi-Fi, nahrajte nový tweet. Tieto druhy jednoduchých úloh sa nazývajú recepty v tejto aplikácii.

Uvítacia obrazovka IFTTT

Tasker – Tento robí veci trochu inak ako IFTTT a je odporúčaný pre skúsených používateľov. Túto aplikáciu už nejaký čas používam na svojom osobnom zariadení s Androidom. Funguje to pozoruhodne dobre a dokáže vykonať niekoľko zložitých úloh bez toho, aby ste sa zapotili. Iste, nastavenie úloh môže byť pre nových používateľov trochu ťažšie, ale Tasker je investícia, ktorú nikdy nebudete ľutovať.

Vylúčenie zodpovednosti Taskera

Dobro

Obe tieto aplikácie vám môžu uľahčiť život. Vykonávanie úloh bez toho, aby ste museli vytiahnuť telefón z vrecka, robí aplikácie pôsobivými. IFTTT je k dispozícii aj pre iOS, ale verzia pre Android dokáže oveľa viac ako verzia pre iOS. Môžete si tiež stiahnuť vopred pripravené recepty vytvorené inými používateľmi pre IFTTT.

Tasker posúva všetko na úplne inú úroveň, na úroveň, ktorú nemôže dosiahnuť žiadny iPhone. Takto je Tasker v reťazcoch príkazov prepracovaný. IFTTT sa používa o niečo jednoduchšie ako Tasker, a to je v mojich knihách dobré.

Zlý

IFTTT má oveľa obmedzenejší rozsah ako Tasker. Existujú okolo 7 spúšťače, ktoré je možné použiť s IFTTT. Vďaka tomu je používanie a porozumenie oveľa jednoduchšie. Tasker môže v systéme Android vykonávať exponenciálne väčšie a zložitejšie úlohy. Krivka učenia je však pochopiteľne oveľa strmšia.

Rozhranie je možné vylepšiť aj na Taskeri. Tasker je nevýrazná aplikácia, ktorá dokáže veľa vecí bez toho, aby ste museli zapnúť displej.

Spodný riadok

Odporučil by som vám začať používať najskôr IFTTT a potom prejsť na veľkého chlapca Taskera. Medzi oboma týmito aplikáciami však existuje jednoduchý rozdiel. IFTTT je možné použiť iba na spájanie rôznych aplikácií dohromady online. V zásade je to jednoduchá online služba, ktorá môže ľahko automatizovať vaše online úlohy.

Tasker funguje na nižšej úrovni ako IFTTT a vo vašom Androide dokáže detekovať široké spektrum zmien. Tasker napríklad vie, kedy ste nabíjačku zapojili a kedy ste ju vybrali. IFTTT môže najlepšie poznať iba vašu polohu.

Jednoduché použitie – IFTTT vyhráva

IFTTT veľmi uľahčuje vytváranie nových receptov a ich implementáciu v reálnom živote. Hneď potom som si robil recepty sám 5 minút sťahovania aplikácie. To zahŕňa aj čas potrebný na vytvorenie nového účtu a prihlásenie. IFTTT má jednoduchú, ale jasnú uvítaciu obrazovku; Odvedenie aplikácie novým používateľom je skvelé.

Vytvorenie receptu na IFTTT

Tasker je nevýrazná aplikácia a tento efekt sa vlní celou aplikáciou. Uvítacia obrazovka je stenou textu, na ktorú sa zriekate zodpovednosti. Potom je tu ďalšia stena textu, ktorá vám hovorí o aplikácii.

Úprimne povedané, Tasker je možné vylepšiť iba aktualizáciou na užívateľsky prívetivú filozofiu dizajnu. Vďaka tomuto jednoduchému rozhraniu a učebnici je mnoho nováčikov vítaných.

Rozhranie – IFTTT víťazí

Rozhranie hrá v aplikáciách veľmi dôležitú úlohu. IFTTT sleduje jednoduchý, ale moderný dizajn. Je to oveľa prístupnejšie a zrozumiteľnejšie.

Ikony, ponuky a funkcie sú dobre uvedené a dajú sa spustiť odkiaľkoľvek. Pridávanie nových receptov a vytváranie nových je veľmi jednoduché, dokonca aj pre nového používateľa.

Vopred pripravené recepty na IFTTT

Tasker je pokročilá aplikácia. Chápem, že keď sa toho na backende veľa deje, je ťažké udržať rovnováhu v dizajne. Rozhranie v Taskeri nie je zlé, je však len veľmi základné. Byť zásadový to však v dnešnej dobe neuberá.

Aplikácia môže tiež použiť malé zdvihnutie v oddelení rozhrania. Nenechajte sa zmiasť, Tasker funguje perfektne a rozhranie nie je prekážkou. Je to jednoducho chladné a metodické, čo môže pre niektorých používateľov pôsobiť skľučujúco.

Vlastnosti – Tasker vyhráva

Napriek všetkému, čo robí, IFTTT je stále jednoduchá aplikácia. Iste môžete s aplikáciou dosiahnuť veľa, ale v porovnaní s Taskerom je to výrazne obmedzené. Aplikácia dokáže veľa. Tasker však dokáže oveľa viac.

Rôzne veci, ktoré nemôžete robiť v Taskeri

Vytváranie nových receptov a ich implementácia je v IFTTT jednoduché, ale môžete k nemu pripojiť iba rôzne aplikácie a množstvo operácií systému. Chcete poslať Tweet, keď idete do kancelárie? IFTTT to dokáže. Chcete aktualizovať stav vždy, keď vo vašej oblasti prší? Tasker to zvládne s ľahkosťou.

Správa úloh/receptov – Tasker víťazí

Tasker víťazí, pokiaľ ide o prispôsobiteľnosť a hĺbku. IFTTT je jednoduchá online služba, ktorá môže na jednu úlohu použiť jeden spúšťač. Tasker je v porovnaní s tým monštrum a zvládne takmer všetko, na čo si spomeniete.

Úprava úlohy

Vytváranie výkonných aplikácií je pre Tasker dennou záležitosťou. Môžete tiež vyladiť všetko o úlohách, ktoré chcete vykonávať. Aplikácia tiež ponúka skvelú podporu doplnkov. Ak máte rootované zariadenie, Tasker môže dokonca vykonávať úpravy systémového softvéru. Ako programátor som zistil, že predvádzanie úžasných vecí s Taskerom je pomerne jednoduché.

Krivka ceny a vzdelávania – IFTTT víťazí

Tasker je platená aplikácia. Prirodzene, IFTTT víťazí tým, že je úplne zadarmo.

Hlavné rozhranie IFTTT

IFTTT má tiež prekvapivo nízku krivku učenia a to je skvelé. Taskeru chýbajú správne návody alebo návody a zvládnutie je oveľa ťažšie ako v iných podobných aplikáciách. Nemôžem to odporučiť každému, pretože určite zamieňa veľa používateľov.

Záver:

IFTTT Vs Tasker sa scvrkáva na preferencie a úroveň ovládania. Ak potrebujete vykonávať automatické online úlohy, IFTTT bude dobrou voľbou. Ak sa chcete stať vedúcim úlohy od Marvel komiksov, potom je Tasker vašou najlepšou stávkou.

Obe aplikácie majú rôzne použitia a dobre sa dopĺňajú. Vrelo by som odporučil Tasker skúseným používateľom, ktorí chcú ovládať všetky aspekty svojho systému Android a pritom vyzerať skvele. Aj to mi ušetrilo nespočetné množstvo chvíľ trápnosti.

Kombinácia prehliadača a stlmenia zvuku je dokonalou kombináciou na sledovanie niektorých vecí NSFW v kancelárii, ak zachytíte môj posun. Môžete mať oboje vo svojom Androide a stroj skutočne vlastniť. Táto skúsenosť nie je k dispozícii na žiadnej inej platforme!

Myšlienky? Obavy? Návrh? Neváhajte sa ozvať v komentároch.