iFixit vyhlasuje AppleNew Mac Pro za „Fixmas Miracle“

iFixit vyhlasuje AppleNew Mac Pro za „Fixmas Miracle“ 1

Vďaka zameraniu na elegantný priemyselný dizajn Apple nemá to najlepšie výsledky, pokiaľ ide o to, aby sa jeho produkty dali ľahko opraviť alebo aby boli k dispozícii na aktualizáciu, a to je trend, ktorý sa v priebehu rokov zhoršoval Apple stále sa snaží zahrnúť viac technológií do menších a tenších výrobkov.

Nie je nikde Apple viac obviňovaný z toho, než na webe opravy a domácich majstrov Vyriešim to, ktorý bežne ničí všetko nové v systéme Apple, Najnovšie produkty, od MacBookov po AirPods, komentujú, aké ľahké je získať prístup, opravy a aktualizácie, a keď už je všetko povedané a urobené, dávajú hodnotenie „opraviteľnosti“ každého produktu.

Applen Mac Pro sa v tomto ohľade javil ako dych čerstvého vzduchu, pretože jedným z hlavných prvkov stroja bol modulárny dizajn, ktorý umožňoval ľahké aktualizácie, vyradil „odpadky“ Mac Pro 2013 a návrat k oveľa staršej a tradičnejšej konštrukcii. veží z minulosti.

IFixit zistil tradičnú prestávku systému Mac Pro a podľa všetkých správ to vyzerá, že nový systém Mac Pro prekročil vaše očakávania. Aj keď označili Mac Pro za „viac či menej“ Apple hneď ako dorazili, objavili to, čo nazývali „Fixmasov zázrak“, ktorý „kombinoval krásne a neuveriteľne dobre“ a „opravu hlavnej triedy“.

Nie sú potrebné žiadne zložité nástroje

Na rozdiel od mnohých firiem Apple ďakujeme, že vďaka produktom, ktoré používajú nezvyčajné skrutky typu „pentalobe“ a veľké množstvo lepidla, je Mac Pro rovnako ľahko dostupný, ako by ste očakávali od veže, ak nie viac. Mnoho hardvérových komponentov nevyžaduje žiadne nástroje a na niektorých miestach, kde je potrebné nástroj vytiahnuť, zistíte, že vo väčšine prípadov je potrebný iba bežne akceptovaný skrutkovač Philips.

Karty PCI Express sa nielen ľahko vymieňajú a vymieňajú, a RAM možno upgradovať, ale aj vymeniť procesor. Je potrebné väčšie úsilie, ale s vymeniteľnými viacjadrovými procesormi, ktoré sú k dispozícii oveľa menej ako Apple Nabíjanie sa takmer určite oplatí.

Ostatné hlavné komponenty nového Mac Pro tiež používajú štandardné zásuvky a rozhrania, takže nie je takmer nič vyhradené. Jedinou pozoruhodnou a trochu zvláštnou výnimkou je SSD, ktorá má síce modularitu Apple, súvisiaci bezpečnostný čip T2, čo znamená, že používatelia sa budú stále musieť vrátiť Apple aktualizovať alebo vymeniť SSD.

Aby som bol úprimný, pretože T2 tiež podporuje šifrovanie SSD, je ťažké pochopiť, ako to urobiť Apple S tým by sa vyrovnal akýmkoľvek iným spôsobom bez ohrozenia bezpečnosti. Tiež by ste mali pamätať na to, že to má vplyv iba na hlavný disk SSD – bootovací zväzok – takže nie je čo pridať SSD viac miesta a samozrejme existuje veľa portov pre externý Thunderbolt. 3 pamäťové polia, takže to nie je také negatívne.

Nohy alebo kolesá?

Apple Mac Pro je štandardne dodávaný so zliatinami, ale umožňuje používateľom meniť kolesá za ďalších 400 dolárov. Ak si kupujete Mac Pro s nohami, ale chcete prejsť na kolesá neskôr, oficiálna odpoveď z Apple je to, že ho musíte presunúť späť Apple Udržujte, platte za aktualizáciu a umožnite vyškoleným odborníkom vykonať zmeny.

Spoločnosť iFixit však zistila, že hoci je ťažké odstrániť chodidlá, nie je to vlastne nemožné a dodáva, že každá z nich je udržiavaná iba jednou skrutkou. Skrutky sú hlboko zasunuté do otvorov v stĺpikoch rámu, takže prístup k nim je nepohodlný, ale ak pridáte vlastné kolesá pre domácich majstrov, pravdepodobne stojí za to ušetriť 400 dolárov.

Konečný rozsudok

Nakoniec iFixit dal novému Macu Pro výsledok opravy 9 z 10, čo je zďaleka najvyššie skóre Apple produkt existuje už viac ako desať rokov. Nielenže je skutočne ľahké všetko získať bez použitia niekoľkých nástrojov a štandardných zásuviek a rozhraní, ale tiež Apple dokonca poskytuje niektoré schémy priamo na zariadení a zverejňuje pokyny na opravu zdarma.

Čo však bránilo Macu dosiahnuť vynikajúci výsledok, boli vlastné karty SSD, ktoré sú pripojené k systému T2, čo znamená, že ich nemožno univerzálne vymeniť a skutočnosť, že náhradné diely nie sú v Apple zoznam schválených opráv môže byť „oslňujúci“ drahý – ak vôbec.

Napriek tomu si iFixit poznamenáva, že ide o menšie argumenty a vyhlasuje, že Mac Pro je „pravdepodobne najviac opraviteľným Apple produkt v poslednej pamäti. “