IBM uv├ídza na trh sadu n├ístrojov, ktor├í s─żubuje zabezpe─Źenie v re├ílnom ─Źase a bezpe─Źn├ę ┼íifrovanie v syst├ęmoch iOS a MacOS

Zabezpe─Źenie ├║dajov a ich ┼íifrovanie po─Źas pou┼ż├şvania je takmer nemo┼żn├ę vyrie┼íi┼ą dilemu. Toto je star├í ot├ízka a probl├ęm, ktor├Ż bol prepracovan├Ż na prekonanie, ale bez skuto─Źn├ęho ├║spechu.

Spolo─Źnos┼ą IBM m├í v homomorfnom ┼íifrovan├ş mo┼żn├ę rie┼íenie tohto probl├ęmu po jeho zaveden├ş pred nieko─żk├Żmi rokmi. Teraz sa priemyseln├Ż gigant rozhodol demokratizova┼ą tento n├ívrh a spustil ho Apple s├║prava n├ístrojov, ktor├í m├┤┼że pom├┤c┼ą t├Żmto zariadeniam sta┼ą sa e┼íte bezpe─Źnej┼í├şmi.

Šifrovanie súpravy nástrojov IBM Homomorphic Security Tool Kit

IBM chce e┼íte v├Ą─Ź┼íiu bezpe─Źnos┼ą

Jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch probl├ęmov v oblasti bezpe─Źnosti je to, ako udr┼ża┼ą ├║daje v bezpe─Ź├ş pri ich pou┼ż├şvan├ş v re├ílnom ─Źase. Skuto─Źnos┼ą, ┼że sa pou┼ż├şvaj├║, v├ís n├║ti odstr├íni┼ą pou┼żit├ę obr├ízky, a preto ich rob├ş pr├şstupn├Żmi a vysoko vidite─żn├Żmi.

IBM chce pom├┤c┼ą vyrie┼íi┼ą tento probl├ęm a je presved─Źen├Ż, ┼że jeho homomorfn├ę ┼íifrovanie m├┤┼że by┼ą rie┼íen├şm, To umo┼ż┼łuje vykon├íva┼ą ur─Źit├ę ┼ípecifick├ę typy oper├íci├ş so ┼íifrovan├Żmi ├║dajmi, ktor├ę dosahuj├║ rovnak├ę v├Żsledky ako pri norm├ílnom procese bez ┼íifrovania.

Rie┼íen├şm je homomorfn├ę ┼íifrovanie

Na zabezpe─Źenie pr├şstupu k tejto technol├│gii spolo─Źnos┼ą IBM teraz verejne zverejnila, ─Źo program├ítori potrebuj├║ na vytvorenie svojich aplik├íci├ş pomocou homomorfn├ęho ┼íifrovania. Ka┼żd├í z t├Żchto n├ístrojov je k dispoz├şcii pre iOS a pre Mac OS, umo┼ż┼łuje vykona┼ą t├║to in┼ítal├íciu jednoduch├Żm sp├┤sobom.

Cie─żom, rovnako ako pri v┼íetk├Żch s├║prav├ích n├ístrojov, je poskytn├║┼ą program├ítorom mo┼żnos┼ą ─żahko integrova┼ą tieto funkcie. Sta─Ź├ş ho integrova┼ą do XCode a za p├ír min├║t m├┤┼żete za┼żi┼ą t├║to jedine─Źn├║ funkciu.

Šifrovanie súpravy nástrojov IBM Homomorphic Security Tool Kit

Sada n├ístrojov u─żah─Źuje ┼żivot program├ítorom

V s├║─Źasnosti a pod─ża toho, ─Źo spolo─Źnos┼ą IBM odhalila, s├║ dostupn├ę a pripraven├ę na pou┼żitie iba verzie syst├ęmov spolo─Źnosti. Apple, Ve─żmi skoro sa s─ż├║bili ─Ćal┼íie dve verzie. Hovor├şme o s├║bore n├ístrojov pre Android a tie┼ż pre Linux.

V─Ćaka tejto novej funkcii poskytuj├║ program├ítori IBM ove─ża v├Ą─Ź┼íiu bezpe─Źnos┼ą. Homomorfn├ę ┼íifrovanie chr├íni ├║daje pou┼ż├şvate─żov t├Żm, ┼że distribuuje, ┼że s├║ pr├şstupn├ę, slobodne a bez ochrany.