Ian Beer z Project Zero uvádza iOS 11.3.1 Exploit pre útek z väzenia pre Electru

Presne kedy Apple je zaneprázdnený organizovaním akcie WWDC a predvádzaním svojho nového softvéru vývojárom a používateľom, vývojár Google Ian Beer uviedol iOS 11.3.1 zneužívanie útek z väzenia vo verejnej doméne. Teraz, keď je exploat vo voľnej prírode, bude v komunite útek z väzenia v najbližších dňoch veľa aktivít. Ian Beer, súčasť projektu Google Zero, minulý týždeň povedal, že čoskoro vydá exploit pre Electra iOS 11.3.1 útek z väzenia.

Ian Beer je muž, ktorý objavil mnoho vylepšení systému iOS a v posledných rokoch bol veľmi aktívny v komunite útek z väzenia pre iOS. Oznámil zverejnenie nového exploitu pre verejnosť v sérii tweetov. Pivo v prvom tweete uviedlo, že iOS 11.4 chyby v záplatovanom jadre sú hlásené v dvoch oblastiach: mptcp a vfs. Jeho využitie pre mptcp nájdete tu. Nezabudnite si prečítať „README“, pretožeApple bude vyžadovaný certifikát vývojára.

Chyba vfs nevyžaduje ‘Apple osvedčenie pre vývojárov. “ Beer však varoval, že zneužitie môže byť ťažšie, pretože budete musieť písať 8 NULL bajtov na konci vyrovnávacej pamäte kalloc.16.

Krátko potom, čo Beer zverejnil svoj exploit, vývojár CoolStar začal tento exploit začleniť do kódovej základne Electra, aby priniesol spoľahlivý iOS 11.3.1 nástroj na útek z väzenia najskôr. CoolStar už skôr povedal, že Electra iOS 11.3.1 útek z väzenia by podporoval všetky zariadenia kompatibilné s iOS 11 vrátane iPhone X. CoolStar je vývojár za nástrojom Electra.

Pivo, exploit, nemôžu ľudia, ktorí majú záujem o oslobodenie svojich zariadení, práve teraz používať. Ale tvorí chrbticu verejného iOS 11.3.1 útek z väzenia v blízkej budúcnosti. CoolStar vo vyhlásení uviedol, že Ian Beer „vydal exploit pre mptcp (vyžaduje dev acct) a chybu, ktorá vyžaduje, aby bol k nemu napísaný exploit (nevyžaduje účet vývojára). Na začiatku sa pokúsim zaistiť účet dev, ale na vydanie nie je dev acct príliš veľký. “

Pripravili ste svoje zariadenie na iOS 11.3.1 útek z väzenia?

Kým CoolStar funguje na zariadení Electra iOS 11.3.1 jailbreak tool, môžete svoje zariadenie pripraviť na vydanie. Vývojár neuviedol harmonogram svojho vydania, ale očakávame, že útek z väzenia príde skôr než neskôr.

Apple vydal iOS 11.4 pre verejnosť a mohlo by to prestať podpisovať iOS 11.3.1 kedykoľvek. CoolStar odporúča, aby ľudia s iOS 11.2 na iOS 11.3 by sa mal aktualizovať na iOS 11.3.1 najskôr preto, že si vývojár nie je istý, či by exploit fungoval pod 11.3.1. Ak ste už svoj iPhone alebo iPad aktualizovali na 11.4Mali by ste ho downgradovať na 11.3.1 pre istotu.

Ďalšia vec, ktorú by ste mali urobiť, je uložiť iOS 11.3.1 Bloky SHSH2. Poskytne vám možnosť inovácie na 11.3.1 s futurerestore v budúcnosti, aj keď Apple prestáva podpisovať 11.3.1 firmvér. Teraz by mal byť váš iPhone alebo iPad všetko pripravené pre Electra iOS 11.3.1 útek z väzenia. Počkajte, kým CoolStar uvoľní nástroj Electra na oslobodenie zariadení so systémom iOS 11.3.1. Zdá sa, že CoolStar je odhodlaný uvoľniť nástroj Electra. Vývojár nedávno poďakoval ľuďom, ktorí darovali vec, a umožnil spoločnosti CoolStar kúpiť si testovací telefón iPhone X.

CoolStar ubezpečil komunitu útek z väzenia, že nebudú opakovať chybu PR, ktorej sa dopustili pri vydaní pôvodnej Electry pre iOS 11.0-11.2 útek z väzenia. “Toto vydanie bude bez drámy,” povedal vývojár.