Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Hviezdne vojny: Rise of Skywalker ma otravujú, o tri mesiace neskôr

Nasledujú spojlery,

Star Wars: The Rise of Skywalker je tento týždeň starý tri mesiace a na domácom videu sa začína objavovať. V decembri som nazval JJ Abrams & quot; film zohriaty nostalgie a trochu viac. O niekoľko mesiacov neskôr myslím na epizódu 9 ako film, ktorý sa náhodne pokúsil potešiť každého, ale skončil tým, že veľa ľudí nebolo spokojných.

Stratilo ma to, keď sa Palpatine objavil na obrazovke a vysvetlil, že je to veľký zlý za všetkým z posledných dvoch filmov. Znova ma to stratilo, keď Rey zdanlivo zabil Chewbaccu tým, že použil Force Lightning na zničenie vesmírnej lode, ktorá bola zjavne falošná. A potom ma to nadchlo, keď film nasmeroval späť najlepšie rozhodnutie Jediného Jediho – že Rey bola dieťaťom niektorých nikoho – v prospech toho, že je vnučkou Palpatiny, čo núti publikum, aby zvážilo myšlienku, že Vrásčitý cisár mal kedysi sex (ukázalo sa, že Reyho otec bol neúspešným klonom, jedna z mnohých vecí, ktoré tento film nedokáže vysvetliť).

Zdá sa, že pokusy Rise of Skywalker o korekciu prvkov Posledného Jediho však neuspokojili všetkých. Dostalo najnižšie kritické hodnotenie akéhokoľvek filmu Star Wars na Rotten Tomatoes na 51% – nie to, že by to bolo vedecky reprezentatívne, ako dobrý alebo zlý film je. Dostal B + Cinemascore od účastníkov v USA, čo je najnižšia zo série, ale zďaleka hrozná (Joker dostal rovnaké skóre počas jeho premiérovej noci).

Aby som bol úprimný, nemám však čo povedať o tom, ako všetci ostatní cíti sa o epizóde 9 – ak sa vám páči, je to v pohode. Náš recenzent, Nick Pino, si užil film a ja som si myslel, že jeho vynikajúci kúsok ponúkol niekoľko zaujímavých pozorovaní o tom, ako film ohýba tradíciu hviezdnych vojen, aby chytro ovplyvnil.

  • Ako pozerať filmy Star Wars v poriadku
  • Mandalorianova sezóna 2
  • Vysoká republika je ďalšou veľkou vecou v Star Wars

Väčšina mojich problémov s The Rise of Skywalker pochádza zo spôsobu, akým podkopáva Posledného Jediho, bez toho, aby som mal vlastné lepšie nápady. Reyho vzťah k Palpatine je jedným z príkladov toho, ale prichádza tiež tak, že film opúšťa myšlienku Kyla Rena ako hlavného nevyčerpateľného darebáka. Vrátenie Palpatina vôbec bolo obrovským policajtom – a skratkou k svojvoľnému vyhláseniu týchto deviatich filmov za jeden veľký príbeh.

Taktiež dali Huxovi šéfa vo forme generála Pryde Richarda Granta, čo bolo zbytočné a bolo v rozpore s jasnou dynamikou Hux / Kylo, ​​ktorá bola stanovená na konci Posledného Jedi. Hviezdne torpédoborce sú dostatočne silné na to, aby vyhodili do vzduchu planéty. To všetko boli zlé rozprávania.

Tvorcovia filmu cítia, akoby sa radovali z nejasnej úľovej mysle fanúšikov Star Wars, než aby sa rozhodovali pre dobro príbehu.

Spôsob, akým film lemuje postavu Rose Tico, bol tiež zlý vzhľad. A Abrams ho zvelebil. bizarné rozhodnutie predstaviť nové postavy s malým významom pre trilógiu, ktorá ich už mala dosť: v tomto filme sme dostali Zorii Blissovú od Keriho Russella, zbytočný záujem o lásku k Poe Dameronovi a Naomi Ackie's Jannah, z ktorých ani jedna nepotrebovala byť vo filme. Prečo tráviť viac času zameraním na obsadenie, ktoré už existuje?

Hviezdne vojny: Rise of Skywalker ma otravujú, o tri mesiace neskôr 1

Viem, že The Last Jedi je sporný film, a to nielen medzi nahnevanými internetovými chlapcami – je to chybný, ale fascinujúci film, s niektorými časťami, ktoré nefungujú, rovnako ako iné (celý dej na planéte kasína je zvyčajne na koniec kritiky). Ale The Rise of Skywalker nemá ambíciu tohto filmu. Vzťah medzi Kylom Renom a Reym je nasmerovaný do úplnej slepej uličky – prázdny bozk a vykúpenie pre darebáka, ktorého si jednoducho nezaslúži. Kylo v tomto filme nie je hrozbou. Ich zúčtovanie na troskách druhej Smrteľnej hviezdy je celkom nudné.

Bola by to verzia epizódy Colina Trevorrowa 9 vlastne boli lepšie?

Každopádne bez toho, aby sme sa museli znova venovať každý Problém, ktorý má film, jednoducho poviem, že dúfam, že ste si The Rise of Skywalker užili viac ako ja.

To, čo sa v nasledujúcich mesiacoch zmenilo, je to stále viac znervózňujúce podrobnosti o epizóde 9 unikli: že Palpatine v tomto filme bol vlastne klonom a že jeho syn bol klonom, ktorý zlyhal. Finn bol očividne citlivý na sily, ale všetci to zabudli spomenúť vo filme. Niektoré zo scén Rose Tica boli obeťou pokusov filmu využiť archívne zábery Carrie Fisherovej, čo pre tvorcov filmu nebolo ľahké vyriešiť, ale oni DID rozhodnite sa opustiť Rose z hlavného pozemku a ponechajte ju na základni odporu. Stále neviem, čo znamenali rytieri z Ren.

Počuli sme tiež o opustenej verzii epizódy 9 v posledných niekoľkých mesiacoch, nazvaný Duel osudov, na ktorom pracoval filmový tvorca Colin Trevorrow, až kým projekt neodišiel a JJ Abrams bol uvedený ako režisér. Trevorrow potom potvrdil únik skriptu a následné vyhodenie konceptu umenia bolo skutočné.

Spätne nie je spravodlivé porovnávať tento nevyrobený film s filmom The Rise of Skywalker. Niektoré podrobnosti skriptu znejú lepšie – Kylo Ren je Ak je zloduch až do konca, Hux sa zabije svetelným mečom, keď sa príliv vojny otočí a nie je tam žiadny Palpatine, ale nie je to hotový film. Abrams '; film je, ponáhľaný, ako sa cíti na miestach.

a samozrejme Duel of the Fates vyzerá úžasne v koncepčnej umeleckej podobe: všetko oficiálne umenie Star Wars vyzerá neuveriteľne, pretože Lucasfilm zamestnáva najlepších umelcov na svete. Vyzdvihnite umenie epizódy I: The Phantom Menace a vy budete unesení úrovňou fantázie na stránke od umelcov, ako je Doug Chiang.

Nakoniec sa jedná o film, s ktorým sme sa držali k lepšiemu alebo horšiemu.

Čo teraz fanúšikovia Star Wars skutočne chcú?

Mandalorian Trailer #2

Fantómová hrozba predstavovala prvý veľký odpor proti filmu po filme – a Star Wars s ním od tej doby neustále trpí. Fanúšikovia majú veľmi polarizované názory na to, čo by tieto filmy mali byť, pravdepodobne preto, že faktor nostalgie na nich je taký vysoký.

Ale to znamená, že série Disney Plus The Mandalorian DID Zdá sa, že všetci sú šťastní. A môže to byť preto, že nemá žiadnu batožinu, ktorá prichádza so starými postavami alebo Jedim (okrem Baby Yoda). V príbehoch, ktoré sa rozhodla rozprávať, bolo napokon veľmi jednoduché, ideálne pre 30-minútové epizódy. A fanúšikovia nechali viac.

Podľa mňa The Rise of Skywalker nie je tým, čím by to mohlo byť – skutočne skvelý záverečný vstup do tejto trilógie by prinútil pokračujúce filmy cítiť sa, akoby naozaj mali účel, pokračovať v príbehu, ale mať svoj vlastný kompletný oblúky znakov. Posledné Jedi je podvratným pohľadom na Jediho a úskalia uctievania hrdinov, ako aj na dôležitosť vytvorenia vlastného odkazu, a nie na zadlženie predchádzajúcich generácií. Rise of Skywalker v tomto bode pokračuje s Reym v niektorých ohľadoch, ale palpatský element udáva individuálnu veľkosť tejto postavy, ktorá bola zrejmá v Poslednom Jedi, pre žiadny skutočný úžitok.

Konkurenčné odpovede na otázku Reyho rodičovstva odzrkadľujú konflikt, ktorý so sebou majú Star Wars: mali by sme znovu definovať pravidlá toho, čo môžu byť Star Wars, alebo len hovoríme rovnaké príbehy pred štyrmi desaťročiami znova a znova?

Teraz je Skywalker Saga preč, dúfajme, že pravidlá Star Wars sa dajú prepísať.

  • EA's Star Wars game Project Maverick uniká