Huawei už riadi takmer polovicu súborov smartphones čínsky

Podľa najnovších informácií dominuje Huawei takmer polovici celého čínskeho trhu smartphones, Aj v období pandémie sa zdá, že sa vietor usmieva na ázijskú značku, ktorá v tomto segmente dáva kontrolu.

Aj keď výroba a predaj smartfónov Rovnako ako zvyšok jeho vybavenia bol podmienený COVID-19, je čas sa zotaviť a pokúsiť sa vrátiť späť k svojmu normálnemu tempu.

Huawei už riadi takmer polovicu súborov smartphones čínsky 1

trhové smartphones Čína zaznamenala prudký pokles v druhom štvrťroku, ktorý pokrýva marec, apríl a máj, v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019. Analytici poukazujú na pokles o 17% a všetci dobre vieme prečo.

Takmer polovica smartphones Číňania „patria“ spoločnosti Huawei

Huawei má dôvod na oslavu, pretože podľa najnovších informácií je to najznámejšia značka v telefónnom priemysle v Číne.

Výskum trhu s kontrapunktamiHuawei už ovláda takmer polovicu súborov smartphones Čínština, čo predstavuje 46% z celkového počtu.

Čínskej značke sa podarilo udržať 33% smartphones Číňania v druhom štvrťroku 2019 a 39% v prvých troch mesiacoch tohto roka.

Huawei už riadi takmer polovicu súborov smartphones čínsky 2

kontrapunkt

Stručne povedané, prakticky každý druhý smartphones predávaný v druhom štvrťroku 2020 je značka Huawei. Za zmienku stojí aj silný predaj zariadení 5G, ktorý zodpovedá za 60% všetkých zariadení predávaných spoločnosťami.

Za Huawei je živý trh, ktorý má o 16% menej 2% v porovnaní s posledným štvrťrokom a menej 3% v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020. Oppo má v súčasnosti 15% predaja smartphones,

Archív Apple na štvrtom mieste 9%, ale napriek miernemu poklesu v porovnaní s prvým štvrťrokom sa jej podarilo zvýšiť 3% za rovnaké obdobie v roku 2019

Xiaomi zase uzatvára TOP 5 s 9% v druhom a prvom štvrťroku. Ukazuje to však pokles 3% v porovnaní s druhým štvrťrokom minulého roka.

Huawei už riadi takmer polovicu súborov smartphones čínsky 3

kontrapunkt

Pokiaľ ide o trend ročného objemu predaja, expanzia Apple vykazuje nárast o 32%, pričom OEM v druhom štvrťroku rástla najviac. Tento výsledok pravdepodobne súvisí s popularitou iPhone 11. Huawei je na druhom mieste s + 14%.

Analytici uviedli, že jún bol z hľadiska predaja najlepším mesiacom smartphones tento rok po vypuknutí choroby COVID-19. Túto skutočnosť podporil rast tržieb spoločnosti Xiaomi, o 42% viac ako minulý mesiac a ďalších 11% od spoločnosti Huawei.

Celkovo však spoločná účasť spoločností Huawei a Honor klesá.