Huawei už má vlastnú alternatívu k aplikácii Google,…

vyhľadávacia aplikácia huawei

Google je v súčasnosti veľmi slávna a silná spoločnosť a to všetko je spôsobené jeho vynikajúcim vyhľadávačom. Áno, hovoríme o vyhľadávači Google, ktorý všetci od nepamäti používame na hľadanie čohokoľvek v rozľahlosti internetu. Dnes tento vyhľadávací nástroj prakticky nemá konkurenciu, pretože sa ho nikto nesnaží zmeniť ani si predstaviť, že existujú iné, najmä preto, že je dokonale integrovaný s aplikáciou Google na zariadeniach so systémom Android.

Huawei však prechádza konkrétnou situáciou, ktorá sa vďaka zákazom, ktoré na značku uvalili USA, dostala spoločnosť vo svojich produktoch nahrádza všetko, čo patrí spoločnosti Google. To zahŕňa Google Play Store (ktorú nahrádza AppGallery), služby Google (ktorú teraz nahrádza HMS) a samozrejme aplikáciu Google. Huawei už vytvoril vlastnú alternatívu k tejto najnovšej aplikácii a vydal ju v beta verzii, takže už poznáme jej prvé detaily.

Huawei Search, toto bude alternatíva značky k aplikácii Google

Alternatíva vyhľadávania huawei k aplikácii Google

Aplikácia venovaná vyhľadávaniu Huawei je tzv Huawei vyhľadávanie A na prvý pohľad je veľmi podobná aplikácii Google. Momentálne je v beta verzii a otestovať ho mohlo len pár používateľov. Podľa beta testerov aplikácia ponúka funkcie ako napr okamžité vyhľadávanie, tmavý režim, panel správ, widgety počasia a skratky sledovať športové správy, vykonávať prevody jednotiek alebo mať k dispozícii kalkulačku.

V Huawei Search vyhľadávania možno filtrovať podľa kategórií videí, správ a obrázkov, hoci môžete vykonávať aj všeobecné vyhľadávanie. Na rozdiel od aplikácie Google táto aplikácia Huawei neponúka ďalšie služby, ako je asistent alebo vyhľadávacia kamera, ako napríklad Google Lens. Okrem toho, ak chcete používať vyhľadávanie Huawei, musíte mať účet Huawei (Huawei ID). Aplikácia je teda zatiaľ dosť obmedzená a je určená len pre zariadenia Huawei.

Aké vyhľadávače ponúka Huawei Search?

tmavý režim vyhľadávania huawei

Jedným z najzaujímavejších aspektov vyhľadávania Huawei je to nešpecifikuje, ktorý nástroj (Google, Yandex, Bing alebo akýkoľvek iný) používate na vyhľadávanie. Môžeme teda predpokladať, že Huawei pre túto aplikáciu vytvoril vlastný vyhľadávač, aj keď to nie je potvrdené. V každom prípade by bolo zaujímavé, keby táto aplikácia bola viac „demokratická“ a umožnila nám vybrať si rôzne vyhľadávače.

Huawei Search by tak bola zaujímavou alternatívou k aplikácii Google. V súčasnosti má aplikácia veľmi málo funkcií a dúfame, že ho Huawei pred zverejnením vylepší. Zatiaľ si môžete vyskúšať online verziu Huawei Search kliknutím sem. A ty… Čo si myslíte o tejto aplikácii? Nechali by ste aplikáciu Google pre vyhľadávanie Huawei?

Zdroj | XDA-Developers