Huawei TalkBand B2 Review, fitness tracker, ktor├Ż sa st├íva n├íhlavnou s├║pravou Bluetooth

Recenzie Huawei TalkBand B2

TalkBand B2 vylep┼íuje predch├ídzaj├║ci model zaveden├şm dotykov├ęho displeja a pridan├şm mo┼żnosti pou┼ż├şva┼ą toto zariadenie aj ako n├íhlavn├║ s├║pravu Bluetooth.

Huawei Talkband B2 BB w 180

PRE: Pohodln├ę rozhranie na pou┼żitie s dotykovou obrazovkou; funguje tie┼ż ako n├íhlavn├í s├║prava Bluetooth; odoln├Ż proti vode a prachu.

PROTI: Nespr├ívna detekcia sp├ínku; integr├ícia s aplik├íciou Up je v s├║─Źasnosti obmedzen├í; vlo┼żenie headsetu je trochu nepr├şjemn├ę; zl├í auton├│mia.

ROZSUDOK: TalkBand B2 je fitness sledova─Ź, ktor├Ż m├┤┼że fungova┼ą aj ako Bluetooth headset, ale nepresnos┼ą vyh─żad├ívania v re┼żime sp├ínku, obmedzen├í funk─Źnos┼ą aplik├ície a zl├í auton├│mia zni┼żuj├║ kone─Źn├Ż v├Żsledok.

├║vod

Huawei sa vracia do sveta fitness sledova─Źov pomocou TalkBand B2. Podobne ako p├┤vodn├Ż model B1 aj t├íto jednotka zis┼ąuje kroky, kal├│rie a sp├ínok a umo┼ż┼łuje v├ím vybra┼ą modul zo z├íkladne a vlo┼żi┼ą ho do ucha, aby pou┼ż├şva┼ą ho ako n├íhlavn├║ s├║pravu Bluetooth na hlasov├ę hovory, B2 tie┼ż pou┼ż├şva vy┼í┼íiu kvalitu a teraz vyu┼ż├şva ekosyst├ęm aplik├íci├ş Jawbone. Ale po testovan├ş sme sklaman├ş, ┼że sa zistila detekcia sp├ínku a slab├í auton├│mia.

dizajn

Huawei poskytla kr├ísnu a nevyhnutn├║ aktualiz├íciu dizajnu B1 s TalkBand B2. B2 opust├ş lacn├Ż plast z B1 a fyzick├ę tla─Źidl├í na rolovanie, vyberte hlin├şkov├í zliatina a displej PMOLED 073 palca, Tento nov├Ż dizajn je presved─Źiv├Ż, m├í profesion├ílnej┼í├ş vzh─żad a ─żah┼íie sa hod├ş do elegantn├ęho dizajnu na mieru ako jeho predchodca.

Huawei Talkband B2 W G02

Displej je teraz dotykovou obrazovkoutak┼że nemus├şte neust├íle stl├í─Źa┼ą tla─Źidl├í, aby ste sa pos├║vali po obrazovk├ích, ako to bolo v pr├şpade B1. Spolo─Źnos┼ą Huawei v┼íak tieto tla─Źidl├í ├║plne neopustila – na strane modulu je jedno na aktiv├íciu obrazovky a zobrazenie ponuky.

Huawei Talkband B2 W G05

Popruh je prakticky toto┼żn├Ż s predch├ídzaj├║cim p├ísom plastov├í priehradka pre ─żahk├ę vlo┼żenie jednotky, Na jednej strane priehradky s├║ dve mal├ę okr├║hle tla─Źidl├í, ktor├ę po stla─Źen├ş umo┼ż┼łuj├║ uvo─żni┼ą modul a pou┼ż├şva┼ą ho ako n├íhlavn├║ s├║pravu Bluetooth.

Huawei Talkband B2 W G01

Moja testovacia jednotka v┼íak bola ─Źierna B2 je tie┼ż k dispoz├şcii v striebornej a zlatej verzii, Aj ke─Ć sa mi p├í─Źila dotykov├í obrazovka na r├Żchle a ─żahk├ę nahliadnutie do mojich ├║dajov, uprednost┼łujem diskr├ętnej┼í├ş a elegantnej┼í├ş dizajn ─îe─żuste Up2,

Dotyk triedy B2 m├┤┼żete prida┼ą ko┼żen├Żm remienkom, ak plast v ┼ítandardnom n├íramku nevyhovuje v├í┼ímu vkusu. B2 je certifikovan├Ż IP57, podobne ako B1, a preto vydr┼ż├ş prach a m├┤┼że zosta┼ą ponoren├Ż vo vode h─║bka jedn├ęho metra za 30 min├║t.

Rozhranie

TalkBand B2 m├í ┼íes┼ą obrazoviek, pri─Źom ├║vodn├í obrazovka zobrazuje d├ítum, ─Źas, auton├│miu a stav pripojenia Bluetooth. P├í─Źilo sa mi rozlo┼żenie – znaky s├║ dlh├ę a ├║zke, ─żahko ─Źitate─żn├ę, Mal├ę pohybliv├ę obr├ízky dod├ívaj├║ mnoh├Żm in├Żm fitness sledova─Źom n├ídych z├íbavnej nepr├ştomnosti; chodia pe┼ío (fyzick├í aktivita), pohyb plame┼ła (sp├ílen├ę kal├│rie) a chr├ípanie mesiaca (spiace).

S r├┤znymi obrazovkami v┼íak nem├í ve─ża spolo─Źn├ęho. M├┤┼żete pracova┼ą iba so str├ínkou ─Źasu, kde m├┤┼żete dlho stla─Źi┼ą ikonu ┼átart a spusti┼ą sledovaciu aktivitu pre tr├ęning. Klepnut├şm na obrazovku m├┤┼żete tr├ęning kedyko─żvek pozastavi┼ą alebo ukon─Źi┼ą prieskum klepnut├şm na pr├şslu┼ín├║ ikonu.

Huawei Talkband B2 W G07

Bo─Źn├ę tla─Źidlo B2 m├í dve funkcie: aktivuje obrazovku a umo┼ż┼łuje zada┼ą to, ─Źo by som r├íd nazval ÔÇ×Huawei MenuÔÇť. Podr┼żan├şm tla─Źidla na nieko─żko sek├║nd m├┤┼żete vybra┼ą tri mo┼żnosti jeden pre pripojenie Bluetooth, T├║to mo┼żnos┼ą m├┤┼żete pou┼żi┼ą po─Źas po─Źiato─Źnej in┼ítal├ície zariadenia pri sp├írovan├ş B2 so smartf├│nom.

─Äal┼íie dve mo┼żnosti s├║ Vyh─żadajte m├┤j telef├│n a fotoapar├ít na dia─żku (n├íjdi m├┤j telef├│n a vzdialen├Ż fotoapar├ít) a spolupracuj├║ iba s Huaweismartphones ako P8 a P8 Lite. P├í─Źilo sa mi n├íjs┼ą mo┼żnos┼ą n├íjs┼ą smartphone: stla─Źen├şm ikony lupy m├┤┼żete vyh─żada┼ą svoj smartphone pomocou B2; po jeho n├íjden├ş (v dosahu Bluetooth) telef├│n za─Źne vibrova┼ą a zvoni┼ą ┼í┼ąastn├Żm t├│nom, zatia─ż ─Źo pekn├Ż mal├Ż hlas hovor├ş: ÔÇ×Som tu! Som tu!”.

Huawei Wear

Aplik├ícia B2 pou┼ż├şva nov├║ verziu aplik├ície Huawei Wear, ktor├Ż m├í ove─ża jasnej┼í├ş vzh─żad ako B1. M├í ve─ża pr├ízdneho priestoru a farebn├ę kruhy ozna─Źuj├║ va┼íe v├Żsledky v porovnan├ş so stanoven├Żmi denn├Żmi cie─żmi.

Hlavn├í obrazovka zobrazuje po─Źet krokov, ako aj zhrnutie, ktor├ę v├ím umo┼żn├ş rozl├ş┼íi┼ą druh fyzickej aktivity medzi prech├ídzkami, zjazdmi a najazden├Żmi kilometrami. Posunut├şm do─żava z├şskate pr├şstup na podobn├║ str├ínku, ktor├í ukazuje detekciu sp├ínku posledn├║ noc, s celkov├Żm po─Źtom hod├şn svetla a hlbok├ęho sp├ínku a celkovou dobou zaspania.

domáce obrazovky w 600

M├┤┼żete sa dotkn├║┼ą aj ve─żk├Żch kruhov prepnite na podrobnej┼íie st─║pcov├ę grafy ktor├Ż zobrazuje momenty, kedy ste boli najakt├şvnej┼í├ş po─Źas d┼ła a r├┤zne f├ízy sp├ínku po─Źas noci. Bol by som r├íd, keby som mohol vidie┼ą ┼íkolenia s t├Żmito grafmi, ako v pr├şpade aplik├ície Jawbone Up, ale jednotka ich neodde─żuje oddelene od zvy┼íku aktiv├şt.

detaily obrazovky w 600

dohromady softv├ęr m├┤┼że po─Ź├şta┼ą s nieko─żk├Żmi vylep┼íeniami v porovnan├ş s TalkBand B1, ale nedosahuje ├║rove┼ł pr├şjemnej┼í├şch a pr├şjemnej┼í├şch aplik├íci├ş, ktor├ę je potrebn├ę pozorova┼ą, napr├şklad Jawbone a Fitbit. Tieto aplik├ície maj├║ nielen viac funkci├ş a sp├┤sobov, ako v├ís presved─Źi┼ą o svojich ├║dajoch, ale maj├║ aj jasn├ę farby a ikony, ktor├ę vylep┼íuj├║ z├í┼żitok.

Integrácia Jawbone Up

TalkBand B2 je prv├Ż tr├ęner tretej strany m├┤┼żu by┼ą integrovan├ę s aplik├íciou Jawbone Up, ale v├Żsledkom je sklamanie. Inform├ície o fyzickej aktivite s├║ jedinou vecou zdie─żanou medzi aplik├íciou Huawei Wear a aplik├íciou Up; Chcel by som tie┼ż prenies┼ą ├║daje o stehu, aby som vyu┼żil pokro─Źilej┼íie funkcie aplik├ície Jawbone.

Pr├şstup k ├║dajom o sp├ínku by poskytol u┼żito─Źnej┼íie inform├ície pre inteligentn├ęho tr├ęnera, ÔÇ×virtu├ílneho asistentaÔÇť spolo─Źnosti Jawbone, ktor├Ż pou┼ż├şva va┼íe ├║daje, aby v├ím poradil, ako zosta┼ą v lep┼íej forme. Hovorca spolo─Źnosti Huawei mi povedal, ┼że spolo─Źnos┼ą spolupracuje s Jawbone na aktualiz├ícii B2 tak, aby zah┼Ľ┼łala integr├íciu ├║dajov o sp├ínku do aplik├ície Up.

v├Żkon

TalkBand B2 objavil moju fyzick├║ aktivitu celkom presne: Vo svojej kancel├írii som podnikol 105 krokov a zariadenie zistilo 99. B2 Na synchroniz├íciu ├║dajov trv├í pri ka┼żdom otvoren├ş aplik├ície iba asi desa┼ą sek├║nd. Okrem toho ma TalkBand ka┼żd├║ hodinu varoval, aby mi pripomenul, aby som vstal zo svojej kancel├írskej stoli─Źky a urobil nejak├Ż pohyb.

Huawei Talkband B2 W G03

Bud├şky s├║ presn├ę a ─żahko pou┼żite─żn├ę, Po┼żiadal som dvoch: jeden sa zobudi┼ą a jeden, aby mi pripomenul, aby som bral moje denn├ę lieky. Obaja dostali moje z├íp├Ąstie, aby spr├ívne vibrovalo, a ja som ich mohol ─żahko zastavi┼ą stla─Źen├şm bo─Źn├ęho tla─Źidla.

Sovsp├ąrning

B2 automaticky zist├ş, ke─Ć zasp├ívate, u┼żito─Źn├Ż detail, ak to fungovalo presne. Prv├║ noc, ke─Ć som ju nosil, jednotka zistila, ┼że r├íno som zaspala, ke─Ć som u┼ż bola v snovom svete. 23.30. Nasleduj├║ce noci v┼íak aplik├ícia fungovala trochu lep┼íie medzera asi pol hodiny na celkov├Żch hodin├ích, ktor├ę som spal,

Huawei Talkband B2 W G04

Aby sa to zhor┼íilo, B2 poznamenal ─Ćal┼í├şch 45 min├║t zdriemnu┼ą, ke─Ć som st├íl v metre, aby som i┼íiel do pr├íce, Huawei mi povedal, aby som probl├ęm s firmv├ęrom aktualizoval, ale ke─Ć som narazil na tieto probl├ęmy, bol u┼ż aktualizovan├Ż na najnov┼íiu verziu.

Hovory cez Bluetooth

Ke─Ć v├í┼í telef├│n dostane hovor, m├┤┼żete odpojte modul B2 a vlo┼żte ho do ucha, aby ste ho mohli pou┼ż├şva┼ą ako n├íhlavn├║ s├║pravu Bluetooth, Obrazovka sa rozsvieti, aby v├ím uk├ízala, kto v├ím vol├í, s menom (ak m├íte telef├│nne ─Ź├şslo volaj├║ceho v telef├│nnom zozname) alebo s telef├│nnym ─Ź├şslom, podobn├ę spr├ívam, ktor├ę m├┤┼żete prija┼ą na Fitbit Charge HR,

B2 sa pred├íva tri r├┤zne gumov├ę vank├║┼íe v r├┤znych ve─żkostiach, vyberte si ten, ktor├Ż najlep┼íie vyhovuje v├í┼ímu vkusu. Pou┼żil som v├Ą─Ź┼íiu podlo┼żku a napriek neust├ílemu pocitu padania z jednotky, akoby padal z ucha, nikdy sa neposunul zo svojej polohy.

Huawei Talkband B2 W G06

Vyl├║─Źen├şm straty sign├ílu hovoru B2 fungoval dobre ako Bluetooth headset a dovolil mi jasne po─Źu┼ą svojich spolub├Żvaj├║cich aj na uliciach Brooklynu blokovan├Żch dopravnou ┼ípi─Źkou.

auton├│mie

TalkBand B2 m├í rovnak├║ bat├ęriu 95 mAh ako bat├ęriu B1, ─Źo by mala zaru─Źi┼ą auton├│mia najmenej ┼íiestich dn├ş na z├íklade jedin├ęho poplatku, Po troch d┼łoch nepretr┼żit├ęho pou┼ż├şvania (vo dne iv noci) pri hovore Bluetooth klesla ├║rove┼ł nabitia bat├ęrie na 30 percent. O nie─Źo ni┼ż┼íia hodnota ako auton├│mia pre Fitbit Charge HR, ktor├í bola pridan├í v na┼íich testoch 5 dni.

závery

Huawei TalkBand B2 je prenosn├ę zariadenie, ktor├ę sa sna┼ż├ş odl├ş┼íi┼ą od konkuren─Źn├Żch rie┼íen├ş fungovan├şm aj ako n├íhlavn├í s├║prava Bluetooth. V ka┼żdom pr├şpade, Ako fitness sledova─Ź existuje ve─ża priestoru na zlep┼íenie, Sledovanie sp├ínku je nespr├ívne a aplik├ícia je v porovnan├ş s Jawbone a Fitbit pr├şli┼í z├íkladn├í. Za p├ír eur menej si m├┤┼żete k├║pi┼ą Fitbit Charge HR, ktor├Ż okrem lep┼í├şch fitness funkci├ş integruje aj sn├şma─Ź srdca a pou┼ż├şva kraj┼íiu a funk─Źnej┼íiu aplik├íciu.