Huawei porazila spoločnosť Samsung a už dominuje na trhu smartphones v Apríli

Trh pre smartphones osciluje veľmi odlišne od bežných. Obmedzenie a všetky problémy zistené spoločnosťou COVID-19 spôsobili spomalenie predaja a úplnú zmenu postavenia značiek.

Tieto zmeny sú teraz ešte viditeľnejšie a umožňujú dosiahnutie uvedeného cieľa a očakávania pred niekoľkými rokmi. Huawei v súčasnosti dominuje smartphones, pred spoločnosťou Samsung.

Huawei Market smartphones Dominuje spoločnosť Samsung

Trh pre smartphones Je horúco

Najnovšie údaje, rozšírené prostredníctvom CounterPoint, odhaľujú novú realitu na trhu smartphones, Samsung, večný líder v tejto oblasti, stratil svoje miesto na vrchole a odovzdal ho spoločnosti Huawei.

To bol cieľ, ktorý čínsky gigant určite hľadal, s rastúcou trhovou výhodou. Po vete ApplePred nejakým časom sa podarilo prevziať iniciatívu.

Huawei Market smartphones Dominuje spoločnosť Samsung

Huawei porazila Samsung a je horúco

Údaj za máj je veľmi nízky, stále však ukazuje, že táto oblasť sa skutočne mení. Je zaujímavé, že tieto údaje súvisia s globálnym trhom a nielen s Čínou, kde Huawei úplne dominuje.

Podľa CounterPoint tak Huawei dominuje na trhu smartphones z 19,7% zdielať. Spoločnosť Samsung má teraz menej 0,1%, dosiahli 19,6% zdielať. Tieto čísla boli výraznejšie v apríli a Huawei bolo 21,4% a Samsung 19% podiel.

Huawei Market smartphones Dominuje spoločnosť Samsung

Dominujú proti akejkoľvek konkurencii

Apple udržať si tretie miesto na tomto trhu vďaka 13%. Táto hodnota je blízko 3 nasledujúce značky, OPPO, Xiaomi a Vivo, každá z nich 8% každého z nich. Na tomto trhu rastú a silne pretrvávajú.

V poslednej dobe je to výsledok Huawei 2 mesiace sa už očakávali a čakali nejaký čas. Značka vždy poukázala na vrchol a to dokazuje, že predovšetkým napriek všetkým nepriaznivým situáciám a bez prítomnosti na niektorých kľúčových trhoch sa jej darí rozvíjať a stať sa najväčším výrobcom. smartphones,