Huawei P40 Lite – ťažká zbraň, ktorá útočí na stredný dosah

Huawei je v súčasnosti jednou z najsilnejších značiek na svete smartphones strednej triedy, čo predstavuje veľkú časť predaja v tomto segmente.

Dokonca aj s problémami s obchodom Play sa čínska značka na tomto trhu nevzdáva a uviedla na trh model Huawei P40 Lite.

huawei p40 lite colours

Huaweiho obmedzenia týkajúce sa internetu smartphones, Aj keď spoločnosť Google prejavuje záujem o návrat k spolupráci s čínskou značkou, zostáva vo vybavení bez služieb a aplikácií americkej značky.

To však nie je prekážkou pre spoločnosť Huawei, ktorá naďalej investovala do EÚ smartphones a predstavte svoje správy. Po predstavení Huawei P40 a P40 Pro na ceste sa čínska značka rozhodla uviesť na trh ďalšie zariadenie v tejto sérii, Huawei P40 Lite.

predné zadné

Huawei P40 Lite – Nová stávka pre strednú škálu

Spoločnosť Huawei má v modeloch Lite jednu zo svojich veľkých výhod v strednom rozsahu. Toto je už niekoľko rokov jedným z najpredávanejších modelov, čo z neho robí nevyhnutnú stávku pre čínsku značku.

V roku 2020 bude spoločnosť Huawei aj napriek ťažkostiam, ktoré pociťuje značka na tomto trhu, pokračovať v investovaní do tohto segmentu a teraz predstavuje P40 Lite. Stretneme sa s ním!

Tento nový smartphone potom k nám prichádza s IPS LCD obrazovkou 6,4„S pomerom 19.5:9 a rozlíšenie FullHD + (2310 × 1080 pixelov). Sprievodným programom bude procesor Kirin 810 postavený v 7 nm a GPU Mali G52. Pokiaľ ide o RAM a ROM, budeme mať iba jednu možnosť, s možnosťou 6 + 128 Gb, ktorý je možné rozšíriť pomocou NMCard až do 128 Gb.

Sada 4 fotoaparáty pre fotografie

Z hľadiska fotografie máme sadu štyroch kamier vedených 48 MP senzorom s clonou f /1,8, K tomu sa pridá ďalší super širokouhlý snímač 8 MP a so 120 ° snímaním, snímač 2 MP pre makro a nakoniec snímač pre 2 MP pre režim na výšku. Táto sada obsahuje aj LED blesk, ako aj optimalizáciu softvéru s podporou umelej inteligencie. Predná kamera je vložená na obrazovku v štýle dierovacieho otvoru, so 16 MP a clonou f /2,0,

Pri úrovni nabitia batérie nájdeme kapacitu 4200 mAh s rýchlym nabíjaním 40 W. Okrem toho budeme mať aj 4G, WiFi 5, Bluetooth 5,0, GPS, USB typu C a konektor 3, 5 mm. Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená na boku zariadenia a na softvérovej úrovni budeme mať EMUI 10, založený na Android 10.

camara

Služby Google nebudú zahrnuté

Ako je obvyklé v najnovšom vybavení značky, Huawei P40 Lite neprichádza so službami a aplikáciami spoločnosti Google. Na inštaláciu aplikácií budete musieť použiť čínsky obchod so značkami alebo neskôr nainštalovať funkcie spoločnosti Google.

Ceny a dostupnosť

Huawei P40 Lite bude na trhu k dispozícii iba vo verzii 6 + 128 GB a sú k dispozícii v čiernej, červenej a čiernej farbe Sakura.

Úroveň dostupnosti by mala byť na trhu 16. marca a bude stáť 299 EUR.