Huawei oznamuje EMUI 10; Beta bude prepustená 8 septembra

Počas vývojovej konferencie spoločnosti Huawei čínsky technický gigant oznámil, že nebude používať HarmonyOS, pokiaľ bude mať prístup k Androidu. A pred Androidom spoločnosť tiež oznámila EMUI 10, založený na Android 10 Q, ktorý je stále v beta verzii.

Spoločnosť vydala niekoľko funkcií, ktoré môžete očakávať od nového prekrytia pre Android. Niektoré z nich zahŕňajú tmavý režim systému a podporu viacerých obrazoviek. Prvá je tiež veľmi dôležitou vlastnosťou systému Android Q. Povedal, že Huawei nespracoval, čo možno očakávať od nového prekrytia.

Namiesto toho bola uvoľnená skutočnosť, že bude vydaná beta verzia EMUI 10 8 Septembra. Podľa polície Android sa toto pravdepodobne bude zhodovať so stabilnou verziou systému Android Q. Prvými telefónmi, ktoré ho dostanú, sú zariadenia Huawei P30. XDA však uvádza, že sa to týka iba zariadení v Číne.

Okrem linky P30 dostanú EMUI 10 aj mnohé ďalšie oddelenia Huawei. Medzi nimi je rad zariadení Mate 20, slúchadlá P20 a Mate 10. Spoločnosť však nepovedala nič o tom, kedy tieto zariadenia dostanú nové. prekrývajú.

(Zdroj: Huawei. Polícia Android. XDA)