Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Huawei MatePad Pro 5G počiatočné hodnotenie: Chcete ešte tablet 5G?

Huawei MatePad Pro 5G počiatočné hodnotenie: Chcete ešte tablet 5G? 1

Spoločnosť Huawei už v tomto ročnom období tradične aktualizovala svoju zostavu tabletov MediaPad, ale tentoraz sme na bloku nový chlapec – konkurent iPad Pro v podobe nového MatePad Pro.

Bude to stáť od 799 EUR – čo je konkurencieschopné – ale zatiaľ nemáme cenu vo Veľkej Británii.

Sú tu dve kľúčové vlastnosti – po prvé, na displeji predná dierovačka s otvorom a po druhé, čo je dôležitejšie, je to aj tablet s 5G. Samsung – tiež sa snaží ovládnuť 5G priestor – má 5G tablet vo forme Galaxy S6 5G.

Apple ešte nemá žiadne 5G zariadenia, takže iPad Pro nemá 5G.

Huawei MatePad Pro 5G počiatočné hodnotenie: Chcete ešte tablet 5G? 2

Spoločnosť Huawei teraz hovorí, že je tretím celosvetovým predajom tabliet za spoločnosťami Samsung a Apple, na ktorú sa podľa všetkého môže zlepšiť.

dizajn

  • 10.8-inch AMOLED displej
  • Tenký 49 mm rámiky
  • K dispozícii v štyroch prevedeniach

Problém s tabletami je v tom, že väčšinou vyzerajú rovnako, koľkokrát dokážete znovu objaviť robustný rám okolo sklenenej tabule? To znamená, že MatePad Pro má jasne vyzerať podobne ako zostava iPad Pro.

Pomer obrazovky k telu tohto 10.8-inch tablet je pôsobivý, ale taký vysoký pomer nie je v týchto dňoch príliš veľký. Má však veľmi tenký rám – 40,9 mm v porovnaní s 8.3mm iPad Pro a 8,5 Galaxy Karta S6. Jedným z podráždení je však to, že zadná kamera naráža dosť ďaleko.

Huawei MatePad Pro 5G počiatočné hodnotenie: Chcete ešte tablet 5G? 3

Jedným z dômyselných techník je to, že spoločnosť Huawei pracuje na tom, aby čelila nechceným dotykom displeja z ruky, keď drží tablet – nechcený kontakt s displejom je celkom obvyklý pri tabletách, ktoré majú také malé predné časti.

Spoločnosť Huawei bola veľmi úmyselná pri ohýbaní okrajov tohto tabletu – hovorí sa, že to vyzerá vizuálne tenšie. Okolo zariadenia sú okolo 5G neuveriteľných 22 antén, z ktorých všetky sú vytvarované do rámu.

Huawei MatePad Pro 5G počiatočné hodnotenie: Chcete ešte tablet 5G? 4

MatePad Pro 5G je k dispozícii v perleťovej, polnočnej šedej farbe a tiež v odtieňoch dosvitajúcej oranžovej a lesnej zelenej vegánskej kože, ktoré sme videli aj na modeli Mate 30 Pro.

Špecifikácie

  • WQXGA 2560 x 1, Displej 600
  • Platforma Kirin 990 5G
  • Zvuk vylepšený Harmanom Kardonom
  • 27 W bezdrôtové nabíjanie

Displej zariadenia MatePad je WQXGA 2560 x 1, 600 jednotiek a ako sme už spomenuli, je 10.8-in palce, takže tesne pod 11-palcovým displejom menšieho iPadu Pro (je to o niečo trochu viac pixelov).

Má jas 540 nitov, čo je hanba 600 udaných zariadení iPad Pro. Na tejto prednej strane sme však nedokázali rozpoznať žiadny vizuálny rozdiel. K dispozícii je tiež podpora širokej škály farieb DCI-P3; opäť by ste to od tabletu na úrovni Pro očakávali.

Všetko je založené na vlastnej platforme Kirin 990 5G od spoločnosti Huawei, ako je verzia 5G verzie Mate 30 Pro a tiež skladacia konzola Mate Xs. Model, ktorý sme videli, mal na palube 8 GB RAM a 256 GB úložného priestoru.

Huawei MatePad Pro 5G počiatočné hodnotenie: Chcete ešte tablet 5G? 5

Zahrnuté je bezdrôtové nabíjanie – pri 27 W neprechádza prielomom, ale vynikajúco ponúka aj reverzné bezdrôtové nabíjanie, ak chcete napríklad doplniť pár bezdrôtových slúchadiel a ak nemáte kábel.

Zvuk bol naladený Harmanom Kardonom, hoci keď sme sa pozerali na tablet, boli sme v hlučnom prostredí, takže na úplné otestovanie bude musieť počkať na úplné preskúmanie.

Softvér a ceruzka

  • Príslušenstvo M-Pencil sa bude nabíjať bezdrôtovo
  • Softvér je EMUI 10 na vrchole Android 10
  • Nie je kompatibilný s aplikáciami Google

Zariadenie je možné spárovať s niekoľkými doplnkami – puzdro Smart Magnetic Keyboard (ktoré vyzerá a je úplne super), ako aj s novou M-ceruzkou, ktorá sa nabíja bezdrôtovo – môžete ju na 10 sekúnd doplniť na 10 sekúnd.

Huawei MatePad Pro 5G počiatočné hodnotenie: Chcete ešte tablet 5G? 6

Podobne ako tablety Mate Xs a Mate 30 Pro v minulom septembri je tento tablet založený na EMUI 10 spoločnosti Huawei založenom na hornej časti Android 10.

Rovnako ako u Mate Xs, aj MatePad Pro môže využívať niektoré vylepšenia EMUI. K dispozícii je dok aplikácie, ak ho chcete, plus dve aplikácie vedľa seba a tretia aplikácia je k dispozícii v plávajúcom okne.

Huawei MatePad Pro 5G počiatočné hodnotenie: Chcete ešte tablet 5G? 7

Veľa sa dnes používa vedľa seba na dve aplikácie, ale plávajúce okno je veľmi podobné aplikácii Slide Over in AppleIPadOS.

Rovnako ako u iných zariadení Huawei od polovice roku 2019, neexistujú žiadne aplikácie Google, ako sú Mapy Google alebo Gmail, aj keď veľa aplikácií je dostupných v Galérii aplikácií spoločnosti Huawei. Dôvodom je zákaz obchodu Huawei v USA.

Nie je pochýb o tom, že OS absolútne spieva na super jasnom displeji a mnohé natívne aplikácie sú optimalizované tak, aby dobre fungovali.

Huawei MatePad Pro 5G počiatočné hodnotenie: Chcete ešte tablet 5G? 8