Huawei Mate 40 bude mať Kirin 1020 a 5 nm?

Čakajúc na predstavenie budúcej špičkovej série P40 a P40 Pro, ktorá by sa mala uskutočniť o niekoľko týždňov, už hovoríme o mate 40, Tradične by mal phablet čínskeho výrobcu integrovať nový procesor, ktorý sa zvyčajne oznamuje v druhej polovici roka.

Zdá sa, Mate 40 bude vybavený Kirin 1020 SoC. Bola by to prvá hardvérová platforma, ktorá bude počítať s jednou výrobný proces a 5 nanometrov, Podľa povestí nový procesor zabezpečí o 50% lepší výkon ako predchádzajúca generácia: Kirin 990 videl na palube Mate 30 a bude poháňať sériu P40.

Veľkosť 30 ProHuawei Mate 40 bude mať Kirin 1020 a 5 nm? 1

O prítomnosti 5G podpory nie je pochýb. Huawei dosky anta Procesor ARM Cortex-A78 ešte nebol oznámený. V tejto veci však existujú protichodné správy. V skutočnosti sa zdá, že gigant Shenzhen plánuje vyvinúť dve rôzne riešenia: jedno založené na Cortex-A77, ktoré sa použije v treťom štvrťroku 2020 (teda na Mate 40), a druhé založené na Cortex-A78, ktoré sa má použiť v nasledujúcich mesiacoch. Trocha čudná hypotéza. Zdá sa nejasné, prečo sa musia súčasne vyvíjať dve hardvérové ​​platformy s rôznymi procesormi.

Napriek zákazu uloženému Spojenými štátmi americkými, ARM môže pokračovať v obchodovaní s Huawei, Ako je vysvetlené v predchádzajúcom článku, právnici z dizajnérskej firmy v skutočnosti určili, že technológie predávané gigantu Shenzhen by sa mali považovať za britský pôvod. V dôsledku toho je možné nadviazať obchodné vzťahy bez toho, aby to predstavovalo porušenie zákazov USA.