Huawei HarmonyOS: nový operačný systém pre … všetko!

Spoločnosť Huawei oficiálne oznámila nový operačný systém HarmonyOS! Áno, toto je HongMeng, o ktorom veľa počujeme, pretože operačný systém vyvinul čínsky gigant, ktorý nahradil Google Android.

Preto sa v Číne bude nazývať OS HongMeng, zatiaľ čo na celom svete sa bude nazývať OS Harmony. Huawei však tvrdí, že tento nový operačný systém (operačný systém založený na mikro-jadre) sa dá použiť takmer v čomkoľvek. smartphones dokonca aj inteligentné stĺpce.

Huawei si kladie za cieľ vytvoriť ekosystém na napájanie všetkých svojich zariadení a kľúčom je Harmony / HongMeng

Ako viete, existuje veľa špekulácií o tom, čo urobí spoločnosť Huawei, ak nebude zákaz zrušený. Najmä potom, ako spoločnosť sama uviedla, že už má vyvíjaný operačný systém.

V posledných týždňoch však niektorí vedúci pracovníci verejne uviedli, že Huawei stále uprednostňuje používanie systému Android spoločnosti Google namiesto vlastného riešenia … To samozrejme dáva predstavu, že operačný systém nie je pripravený na fungovanie. „Prime Time“.

Spoločnosť Huawei plánuje uviesť na trh HarmonyOS v sérii produktov „Smart Screen“ od roku 2019 (možno TV)

Neskôr dôjde k rozšíreniu o ďalšie zariadenia, napríklad prenosné zariadenia. Očakáva sa, že súčasné plány rozširovania sa uskutočnia okolo 3 rokov Počiatočné zameranie sa však bude týkať Číny, trh, na ktorom spoločnosť Huawei už musí riešiť zákaz používania služieb Google. A je ideálny na integráciu nového softvéru.

Hongmeng

Je zaujímavé, že generálny riaditeľ spoločnosti Huawei povedal, že HarmonyOS nemá nič spoločné s Androidom a iOS kvôli jeho veľkej schopnosti prispôsobiť sa všetkým druhom zariadení. V skutočnosti vývojári, ktorí chcú vytvárať aplikácie pre tento ekosystém, to musia urobiť iba raz. Toto je úroveň flexibility, ktorú chce Huawei urobiť.

Stručne povedané, zdá sa, že Huawei HarmonyOS je v podstate rivalom v nahradení systému Android od spoločnosti Google … Fuchsia!


Okrem toho, čo si o tom všetkom myslíte? Podeľte sa o svoj názor v komentároch nižšie.