Huawei GT 2 Recenzia inteligentných hodiniek Pro – Titanová pomôcka je skvelým vianočným darčekom pre fanúšikov fitness

S tým, ako sa Briti tento týždeň konečne vymanili z posledného zablokovania koronavírusu v krajine, tisíce nadšencov kondície premýšľajú, či si dajú bin alebo si ponechajú svoje novoobjavené cvičebné rutiny.

Domáce cvičenia sa stali v roku 2020 normou a vďaka cvičebným technológiám bol tento prechod bezproblémový – dokážu však inteligentné hodinky niekoho presvedčiť, aby sa zbavil telocvične a navždy sa cvičil z domu?

Za posledných niekoľko týždňov som si vzal Huawei GT 2 Pro, aby ste zistili, či vynikajúce inteligentné hodinky čínskej firmy môžu zlepšiť moju hru s fitness.

Vyšiel som na druhú stranu uzamknutia veľmi ohromený a môžem s istotou povedať, že to zmenilo moje tréningy nadobro.

Dizajn

Na začiatok GT 2 Pro sú jedny z najlepšie vyzerajúcich inteligentných hodiniek, aké som vyskúšal.

Môže sa pochváliť prvotriednym titánovým plášťom a zafírovým sklom s keramickou zadnou stranou.

Tvár má a 10,39 palcový OLED displej s príjemným výberom digitálnych prevedení, z ktorých si môžete vyberať, aj keď rozsah nie je taký štýlový ako v prípade Apple sledovať.

Podľa vkusu na ňu môžete plácnúť kožený alebo silikónový remienok. Oba sa zapínajú na sponu, ktorá sa ľahko používa.

Celkovo vzaté, GT 2 Pro je dodávaný v elegantnom dizajne, ktorý – za predpokladu, že si vyberiete ten správny ciferník – nebude na zasadnutí správnej rady ani vo vychytenej reštaurácii pôsobiť nemiestne.

Chýba mu odvážna a futuristická forma pomôcok, akými sú Apple Watch alebo Nubia Watch, ale ponuka Huawei vyzerá a cíti sa skvele.

Vlastnosti

Aj keď je dizajn dôležitý (nikto nechce nosiť niečo, čo vyzerá naff), práve to, čo dokážu inteligentné hodinky, mu pomôže vyniknúť z davu.

GT 2 Pro beží softvér Huawei Lite OS, ktorý je jednoduchý a ľahko použiteľný a môže sa pochváliť obrovskou výdržou batérie až 14 dní.

Čo je dôležité, prichádza aj s bohatým sledovaním aktivít.

Hodinky môžu sledovať viac ako 100 tréningov a ponúkajú štatistiky od behu a cvičenia celého tela až po otvorené vodné plávanie a lyžovanie.

Nájdete všetko, od tepovej frekvencie po nadmorskú výšku, monitoruje šikovný malý ticker, ktorý vám umožní sledovať váš postup počas cvičenia.

Väčšinou som používal GT 2 Profesionálne bežecké a kruhové cvičenia vykonávané z pohodlia mojej obývačky a bol som veľmi ohromený.

Spoločnosť Huawei tvrdí, že gizmo môže fungovať ako „osobný tréningový partner“ a určite nie je ďaleko od toho, keď ponúka bežecké kurzy, analýzu vášho tréningového režimu a ďalšie.

Dokonca som mal postarané aj o svoj hudobný vkus. GT 2 Pro podporuje Spotify a môžete na neho uložiť niekoľko stoviek skladieb, keď ho vyberiete a budete mať bez telefónu.

Behám už roky, ale som trochu nováčik na scéne kruhového tréningu a GT 2 Pro bol skvelý pre niekoho, kto urobil svoje prvé (bolestivé) kroky do nového sveta fitness.

Či by to bolo užitočné pre niekoho, kto je skúsenejším fitness guru, je však ďalšia otázka a GT 2 Pro má svoje nevýhody.

Totiž, nedostatok podpory aplikácií tretích strán na hodinkách sa po chvíli skutočne zamrzí, najmä ak prechádzate z niečoho tak vynikajúceho integrovaného ako je Apple Watch.

GT 2 Pro bude zobrazovať upozornenia z vášho smartfónu (aj keď ide o iPhone!), Ale s týmito oznámeniami nemôže nijako komunikovať.

To znamená, že ak napríklad dostanete správu WhatsApp, upozornenie sa vám zobrazí, ale nemôžete na hodinky nijako reagovať.

Namiesto toho budete musieť vytiahnuť telefón z vrecka a urobiť to „staromódnym“ spôsobom. Menšia nepríjemnosť, ale jeden používateľ iných značiek inteligentných hodiniek nemusí vydržať.

Cena a dátum vydania

Všetko to fantastické sledovanie fitness a inteligentný dizajn má svoju cenu (a ešte k tomu strmú.)

GT 2 Pro prichádza za približne 300 libier, čo znamená, že stojí rovnako ako ťažkí hitteri ako Apple Watch a Samsung Galaxy Sledujte líniu.

Hodinky sú teraz k dispozícii vo Veľkej Británii. Nie je jasné, či sa gadget niekedy spustí v USA.

Vzhľadom na to, že v štátoch stále platí zákaz Huawei, je možné predpokladať, že sa tam gadget v blízkej dobe nedostane …

Konečný verdikt

GT 2 Pro je skvelý hardvér, ktorý by mal uspokojiť potreby každého fitness fanatika, ktorý chce sledovať svoje štatistiky.

Dizajn je skvelý, batéria je fantastická a možnosť navrhnúť aktualizácie vášho tréningového režimu je praktická pre každého, kto skúša nové formy cvičenia.

Gadget však spadá hlboko pod očakávania, pokiaľ ide o podporu aplikácií tretích strán, čo je skutočne sklamaním, keď vezmete do úvahy jeho silnú cenovku.

Povedal by som, že GT 2 Pro je slušnou voľbou pre niekoho, kto hľadá inteligentné hodinky výlučne pre možnosti fitness, a nie pre tých, ktorí chcú gadget, ktorý dokáže všetko, čo ich telefón dokáže.

Pokiaľ ide o to, či môže nahradiť telocvičňu: Možno, ak sa zameriavate iba na kardio, ale skutočne oddaní feťáci by si svoje členstvo (a stroje, ku ktorým umožňujú prístup) zatiaľ mali udržať.

Hodnotenie: 4/5

Odhalený skladací telefón Huawei Mate Xs, ktorého kúpa stojí TISÍC

V ďalších novinkách, AppleMinulý mesiac bol uvedený na trh nový iPhone 12 Mini a Pro Max.

Celý rad iPhone 12 sa nedodáva s napájacím adaptérom v balení.

A, Apple nedávno predstavil najnovšiu verziu Apple Watch – jeho najlacnejšie inteligentné hodinky za posledné roky.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu