Huawei chce zmeniť Kirin za Snapdragon vo svojom ďalšom …

Huawei by mohol použiť procesory snapdragon

Huawei pokračuje v problémoch po komerčnom vete, ktoré na spoločnosť na viac ako rok uvalila vláda Donalda Trumpa. V prípade, že ste to stále nezistili, uvedená sankcia zakazuje čínskej značke udržiavať akýkoľvek typ obchodného vzťahu s americkými spoločnosťami alebo ktoré používajú americkú technológiu. Z tohto dôvodu už Huawei nemôže inštalovať služby a aplikácie Google do svojich mobilov a nemôže ani vyrábať svoje procesory Kirin.

Nedostatok softvéru, ktorý by zodpovedal tomu, čo používatelia dnes požadujú čiastočne to kompenzovali vlastnými službami (mobilné služby Huawei). Teraz je neznáma… Aké procesory budú vaše ďalšie smartphones? Nateraz je s istotou známe len to, že jeho ďalší rad Huawei Mate 40 bude posledným, ktorý bude mať telefóny s procesorom Kirin.

Jedna z možností, ktorá sa nedávno objavila, je tá Huawei vo svojich budúcich telefónoch používa procesory Snapdragon od americkej spoločnosti Qualcomm. Ako je to možné? Vysvetlíme vám to nižšie.

Huawei bude vo svojich mobiloch používať procesory Snapdragon, ak to USA povolia

mobilný displej huawei

Podľa agentúry Reuters rotujúci prezident Huawei Guao Ping povedal, že sú ochotní použiť procesory Snapdragon vo svojich ďalších telefónoch, ak americká vláda dá Qualcommu zelenú na vykonanie tejto operácie. A to je nedávno kalifornská spoločnosť požiadal vládu svojej krajiny o licenciu na obnovenie obchodných vzťahov s Huawei. Žiadosť zatiaľ nebola prijatá ani zamietnutá.

Guao Ping tiež uistil, že ak to Spojené štáty povolia, Huawei bude aj naďalej nakupovať a dôverovať americkým produktom. Preto je ponechané na Trumpovej administratíve, či povolí alebo nepovolí ďalší smartphones Huawei prichádza s procesormi Qualcomm, čo by nebola novinka. Napríklad Huawei Y7 2019 používa čipy Snapdragon.

Ak však Qualcomm získa licenciu, je veľmi pravdepodobné, že uvidíme vlajkovú loď Huawei s procesorom Snapdragon. Budeme mať budúci rok Huawei P50 so Snapdragonom 875? Aj keď sa to zdá veľmi vzdialené, je to možnosť. Huawei a Qualcomm chcú navzájom spolupracovať, všetko, čo je potrebné, je povolenie vlády Spojených štátov, aby sa táto možnosť stala realitou.