Huawei chce mať v AppGallery služby Google

huawei má aplikácie galériu aplikácií Google

Odkedy Spojené štáty uvalili sankcie na čínsku spoločnosť, uplynul takmer rok Huawei, pre podozrenia zo špionáže. Odvtedy Huawei neprestal vyrábať a napriek jasným neúspechom, ktoré mal na Západe, je to stále veľmi konkurencieschopná spoločnosť. To demonštrujú niektoré z jej najzaujímavejších mobilov, Mate Xs, ktorý vyniká v inováciách, a Huawei P40 Pro, najnovší high-end značky.

Ale keďže žiadny mobil nie je úplný, ak nemá dobrý rozsah aplikácií, Huawei naďalej hľadá spôsoby, ako mať aplikácie čo najviac využívané používateľmi. Jednou z jeho najzaujímavejších stávok je AppGallery, obchod s aplikáciami, ktorý sa na rozdiel od HMS snaží zachytiť aplikácie pre Android oficiálne dostupné na Google Play, vrátane služieb Google. Niečo veľmi podobné tomu, čo sa deje s obchodom s aplikáciami Apple.

Huawei chce napodobniť Apple a Samsung so svojím obchodom s aplikáciami

huawei chce mať aplikácie Google vo svojom vlastnom obchode

Aj keď Huawei už nejaký čas vyvíjal vlastný obchod s aplikáciamiAni pred sankciami to nestačilo na to, aby konkurovalo prvenstvu Googlu na Západe. Mnoho používateľov závisí od služieb Google, takže mobil bez nich by bol pre väčšinu spotrebiteľov neatraktívny. Z tohto dôvodu Huawei vie, že nejakým spôsobom musí prinútiť Google, aby mu znova povolil inštalovať tieto aplikácie do svojich počítačov spolu s ostatnými aplikáciami pre Android dostupnými na Google Play.

Možno bude málo pre Čína a USA dosiahli dohodu v ktorom môžu zrušiť sankcie voči Huawei, no čínsky výrobca medzitým nemôže nečinne sedieť. Najnovšia stratégia Huawei sa snaží napodobniť to, čo Appe a dokonca aj Samsung robili so svojimi obchodmi s aplikáciami. Cieľom je povzbudiť spoločnosť Google, aby povolila svoje aplikácie v AppGallery, rovnako ako to robíte so systémom iOS a Galaxy Obchod.

Aj keď sa to môže zdať ako skutočné a jednoduché riešenie, stále nie je isté, že sa tak stane, najmä preto, že stále existuje možnosť, že sankcie Spojených štátov by mohli penalizovať akýkoľvek komerčný prístup medzi Google a Huawei. Aj tak je najlogickejšie si predstaviť, že ak by sa to stalo, určite by predaj mobilov Huawei po celom svete raketovo vzrástol.