HTC Vive Flow možno príde, aby nahradil stratený čas

Aj keď sa Oculus stal takmer najväčším menom v produktoch VR pre spotrebiteľov, nie je jediný, kto zaberá najvyššie úrovne tohto stále okrajového trhu. Boli časy, keď HTC Vive išiel po špičkách s Oculusom, ale zdá sa, že za posledný rok upadol do pozadia. Rovnako ako s jeho smartphones, HTC to nemieni ukončiť a možno bude konečne pripravené využiť kombinovanú silu Oculusu a Facebook tento týždeň s novým samostatným headsetom VR, ako aj s novou platformou „metaverse“.

Zatiaľ čo sa Oculus po dvoch pokusoch Quest rozhodol naliať všetky svoje zdroje do samostatných VR headsetov, HTC ešte nedosiahlo podobný obchodný krok v prospech neviazaných zážitkov. Má svoj rad samostatných náhlavných súprav Vive Focus, ale vždy je tu priestor pre viac, najmä ak veci s týmito produktmi nevyzerajú dobre.

Bohužiaľ, HTC Vive Flow, o ktorom Protokol informuje, nebude presne Oculus Quest 2 zabijak. Podľa zdrojov publikácie bude menej výkonná ako Quest 2 ale vynahradí to šesť stupňov voľnosti sledovania. Skôr ako kompletný balík VR sa Vive Flow zrejme zameria na spotrebu obsahu a nebude sa dodávať ani s ovládačmi.

Druhá časť obnoveného VR push od HTC sa bude točiť okolo najnovšieho módneho slova v tomto odvetví. Viewport Verse bude firemnou verziou metaverza, ktorá premostí skúsenosti medzi VR, mobilnými a dokonca aj stolnými počítačmi. Nie je prekvapením, že bude mať nejaký druh pripojenia NFT, aby sa ubezpečil, že sú začiarknuté všetky políčka.

Zatiaľ čo HTC možno tlieskať za svoje pokračujúce úsilie postaviť sa gigantovi v odvetví VR, jednoznačne čelí ťažkému boju o zmenšenie rozdielu oproti spoločnosti Oculus. Vive Flow znie po príchode takmer mŕtvo so svojimi obmedzenými možnosťami použitia a Viveport Verse nemusí vydržať dostatočne dlho na to, aby bola skutočne ziskovou platformou. Napriek tomu Oculus riskuje, že bude pokračovať Facebook’s ovláda technologický svet a každý vyzývateľ na jeho pozíciu si určite zaslúži určitú pozornosť.