Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

HTC predstavuje svoju náhlavnú súpravu Project Proton VR

HTC predstavuje svoju n├íhlavn├║ s├║pravu Project Proton VR 1HTC u┼ż chv├ş─żu pracuje na n├íhlavn├Żch s├║prav├ích VR a ned├ívno spolo─Źnos┼ą odlo┼żila z├íbaly z novej koncep─Źnej n├íhlavnej s├║pravy VR, na ktorej pracuj├║. Dabovan├Ż projekt Proton, to je na rozdiel od ak├Żchko─żvek n├íhlavn├Żch s├║prav VR, ktor├ę sme dnes videli na trhu, kde sa zd├í, ┼że sa im podobaj├║ okuliare viac ako va┼íe typick├ę n├íhlavn├ę s├║pravy VR.

Existuj├║ dve verzie tejto n├íhlavnej s├║pravy VR, ktor├ę spolo─Źnos┼ą HTC op├şsala. Jedn├Żm z nich je dizajn typu v┼íetko v jednom, kde je displej na prednej strane, zatia─ż ─Źo procesorov├í jednotka je umiestnen├í na zadnej strane. To znamen├í, ┼że pri nosen├ş bude spracovate─żsk├í jednotka prip├║tan├í k zadnej ─Źasti hlavy, ─Źo vedie k rovnomernej┼íiemu rozlo┼żeniu v├íhov├ęho syst├ęmu, v ktorom nebude v┼íetko umiestnen├ę v prednej ─Źasti.

Druh├Ż (pozri obr├ízok vy┼í┼íie) je sk├┤r ako okuliare. Tento n├ívrh bude vy┼żadova┼ą, aby pou┼ż├şvatelia pripojili svoj vlastn├Ż procesorov├Ż modul, napr├şklad smartf├│n alebo po─Ź├şta─Ź. Aj ke─Ć by to malo zn├ş┼żi┼ą celkov├║ hmotnos┼ą a hmotnos┼ą, nie sme si ist├ş, ak├ę pohodln├ę bude tak├ę nastavenie. Tie┼ż sa zd├í, ┼że bude existova┼ą k├íbel / dr├┤t r├┤znych druhov.

Bohu┼żia─ż, projekt HTC Proton u┼ż teraz existuje ako koncept. Spolo─Źnos┼ą poznamen├íva, ┼że vo svojich laborat├│ri├ích s├║ prototypy, ale zatia─ż v├ím ned├Żchaj├║. Vo vyhl├ísen├ş vydanom pre spolo─Źnos┼ą Engadget HTC hovor├ş: ÔÇ×Projekt Proton je prototyp bud├║ceho zariadenia na v├Żrobu okuliarov v ┼ít├Żle XR od spolo─Źnosti HTC Vive, o ktorom d├║fame, ┼że sa dozvedia o sp├Ątnej v├Ązbe od komunity, ke─Ć budeme pokra─Źova┼ą v pr├íci na produkte.ÔÇť

Vyplnen├ę. Pre─Ź├ştajte si viac o a. zdroj: Engadget