Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

hrdina 8 ─îierna to stoj├ş za to? Testovali sme nov├║ kameru GoPro

GoPro rad┼íej nedotkol v├ş┼ąazn├ęho t├şmu a spustil hrdinu 8 ─îierna s nieko─żk├Żmi zmenami dizajnu, ale vylep┼íen├Żmi funkciami

Ak─Źn├ę kamery u┼ż mali svoj rozmach v priemysle a na internete GoPro bol ten, ktor├Ż vynikol na trhu s l├şniou hrdina, Po vynikaj├║cej pr├íci s hrdina 7 ─Źierna, GoPro vyhn├║┼ą sa z├ísadn├Żm zmen├ím, ale priniesol s hrdina 8 ─Źierna v├Żvoj hardv├ęru a softv├ęru s cie─żom poskytn├║┼ą pou┼ż├şvate─żovi vy┼í┼íiu kvalitu, stabilitu a praktickos┼ą.

Novinka vo vz┼ąahu k hrdina 7 ─Źierna zost├íva s ÔÇ×ModsÔÇť, pr├şslu┼íenstvom, ktor├ę d├íva hrdina 8 ─Źierna Zvuk v profesion├ílnej kvalite, vylep┼íen├Ż predn├Ż displej a osvetlenie. Pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş h─żadaj├║ mimoriadny v├Żkon, umo┼ż┼łuj├║ moduly transform├íciu kamery na v├Żrobn├ę stredisko.

Na mesiac, hrdina 8 ─Źierna bol m├┤j spolo─Źn├şk na cestovanie a dobrodru┼żstvo a v ─Ćal┼í├şch riadkoch si m├┤┼żete pozrie┼ą, ─Źo som na┼íiel z ak─Źnej kamery GoPro,

Dizajn a konštrukcia

Dizajn nepre┼íiel v├Żznamn├Żmi zmenamiDizajn nepre┼íiel v├Żznamn├Żmi zmenami

GoPro nemen├ş dizajn ─Źiary hrdina od piatej gener├ície, ale s ka┼żd├Żm modelom zlep┼íuje svoju odolnos┼ą. Napriek 10g ┼ąa┼ż┼í├şm a ─żah┼í├şm v porovnan├ş s hrdina 7 ─Źierna, hrdina 8 ─Źierna z├şskalo zosilnenie v skle ┼ío┼íoviek, ktor├ę pon├║ka okrem odolnosti vo─Źi n├írazom dvojn├ísobok skladacie kovanie (naz├Żvan├ę skladacie prsty) v dolnej ─Źasti, aby ste ju nechali st├í┼ą.

─Äal┼íou novinkou v novej gener├ícii je to hrdina 8 ─Źierna na pot├ípanie vo vode u┼ż nepotrebujete ochrann├ę puzdro, ale odpor├║─Źame si ho k├║pi┼ą. Ani pri tvrd┼íom skle nebude mo┼żn├ę vymeni┼ą sklo ┼ío┼íovky, ak sa rozbije, ─Źo v├ím m├┤┼że sp├┤sobi┼ą bolesti hlavy.

hrdina 8 ─Źierna pridal mikrof├│n na prednej strane fotoapar├ítu s redukciou vetra, ktor├í sl├║┼żi na lep┼íie zachytenie zvuku, ktor├Ż sa deje pred kamerou. Okrem toho je tu ─Źeln├í obrazovka pre selfie, ktor├í je ide├ílna pre vloggerov.

┼ápeci├ílne re┼żimy

Mods s├║ najv├Ą─Ź┼íie vrcholy hrdinu 8 ─Źierna Mods s├║ najv├Ą─Ź┼íie vrcholy hrdinu 8 ─Źierna

Ak ste YouTuber a chcete ma┼ą setup kompletn├Ż v dlani, hrdina 8 ─Źierna je ide├ílny produkt pre v├ís. Ve─żk├Żm vrcholom nov├ęho fotoapar├ítu je to, ┼że sa d├í pripoji┼ą k tzv mods (alebo moduly v portugal─Źine), pr├şslu┼íenstvo, ktor├ę optimalizuje audiovizu├ílne zdroje fotoapar├ítu.

Existuj├║ tri: zobrazovac├ş modul, v├Ą─Ź┼íia rota─Źn├í obrazovka, ktor├í m├í vlastn├║ bat├ęriu a m├┤┼że sa zlo┼żi┼ą, ke─Ć sa nepou┼ż├şva; medi├ílny modul, r├ímec, ktor├Ż prid├íva polo┼żku 3,5 mm, mikrof├│n, v├Żstup HDMI a dva dr┼żiaky na obuv na pripojenie ─Ćal┼íieho pr├şslu┼íenstva; a sveteln├Ż modul, ktor├Ż dok├í┼że premietnu┼ą 200 l├║menov svetla na ─Źoko─żvek vo vn├║tri 1 meter.

Softv├ęr a zdroje

hrdina 8 ─Źierna aktualizoval nieko─żko funkci├ş, ktor├ę u┼ż boli v syst├ęme hrdina 7 ─Źierna, Fotoapar├ít je vybaven├Ż rovnak├Żm procesorom GP1 ako predch├ídzaj├║ca verzia, ale vylep┼íen├Żm variantom, ktor├Ż umo┼żnil extrahova┼ą viac stabiliza─Źn├ęho v├Żkonu a ├║spory energie.

HyperSmooth 2,0, technol├│gia stabiliz├ície videa, ktor├í debutovala hrdina 7 ─Źierna, je pr├ştomn├Ż v hrdina 8 ─Źierna k dispoz├şcii vo v┼íetk├Żch rozl├ş┼íeniach a sn├şmkov├Żch frekvenci├ích. To, ─Źo u┼ż bolo v predch├ídzaj├║cej verzii vynikaj├║ce, je ove─ża lep┼íie v novej gener├ícii. Pon├║ka tri stabiliza─Źn├ę re┼żimy: On, High a Boost. Prv├ę dva v├Żrezy 10% ┼íirokouhl├ęho objekt├şvu zni┼żuj├║ vyv├í┼żenie obrazu, zatia─ż ─Źo re┼żim zosilnenia zaostruje na extr├ęmnej┼íie z├íbery s e┼íte men┼í├şm uhlom.

HyperSmooth 2,0 prich├ídza so stabiliza─Źn├Żmi funkciami pre z├íbery spomalen├ęho z├íznamu zaznamenan├ę pri r├Żchlosti 120 sn├şmok za sekundu a 240 sn├şmok za sekundu, ale re┼żim Boost je obmedzen├Ż na obnovovaciu frekvenciu 60 sn├şmok za sekundu a menej.

Prehrávanie: GoPro

Nie je potrebn├ę pou┼ż├şva┼ą gimbal a iba v niektor├Żch sc├ęnach sa mus├ş v programe na ├║pravu videa stabilizova┼ą. V┼íak sme si v┼íimli poruchu v noci pri slabom osvetlen├ş.

Timewarp 2,0 bol tie┼ż aktualizovan├Ż a teraz lep┼íie ─Źasosb─Ťrn├Żch klipov, ke─Ć sa fotoapar├ít pohybuje. T├íto funkcia m├í nov├║ automatick├║ detekciu intervalov, ktor├í pou┼ż├şva vstavan├Ż akcelerometer na pridanie ─Ćal┼í├şch sn├şmok, ke─Ć sa toho ve─ża deje a po─Źas prest├ívok ich rozlo┼ż├ş.

Prehrávanie: GoPro

Ke─Ć u┼ż hovor├şme o zdrojoch, ak nie ste ve─żmi obozn├ímen├ş s ak─Źn├Żmi kamerami, hrdina 8 ─Źierna je to jeden z najjednoduch┼í├şch sp├┤sobov, ako zvl├ídnu┼ą a n├íjs┼ą svoje cesty. Obrazovka je citliv├í na dotyk a sta─Ź├ş prejs┼ą prstom do─żava alebo doprava, aby ste sa dostali k re┼żimom fotografie alebo ─Źasov├ęho odstupu, a prejden├şm prstom nahor a nadol z├şskate pr├şstup k ulo┼żen├Żm nastaveniam alebo fotografi├ím a vide├ím.

Aplikácia GoPro