Hranie na Stadii na akomkoľvek Android TV je možné, ukážeme vám…

nainštalujte si Stadia akýkoľvek Android TV

The streamovacie herné platformy Sú tu s nami už niekoľko rokov, no sú zdrojom, ktorý sa poriadne nerozbehol. S Google Stadia Dúfame, že sa to zmení, najmä preto, že si ho môžete vychutnať na nespočetných zariadeniach a pretože má zdroje skutočného giganta, spoločnosti Google.

Ale napriek tomu, Stadia je stále trochu zelená služba, že hoci sa dá celkom dobre užiť, má obmedzený zoznam kompatibilných zariadení. V súčasnosti je k dispozícii iba prostredníctvom Chromecastu Ultra, niektorých mobilných telefónov a Google Chrome. ale A čo iné zariadenia, ako sú tie s Android TV? Hoci oficiálna podpora je blízko, stále sú nezlučiteľné.

Vždy sa však nájde riešenie, podobne ako pri mobiloch. Zostaňte s nami hrať Google Stadia z akéhokoľvek Android TV.

Stadia sa dá hrať na akomkoľvek Android TV vďaka Google Chrome

stadia chrome android tv nainštalovať play

Google Stadia má aplikáciu, ktorú si môžete nainštalovať na takmer akúkoľvek Android TV, dokonca aj na Nvidia Shield TV, ktorú sme nedávno testovali, no zobrazí vám chyby kompatibility. Existuje však aplikácia, ktorú majú všetky televízory so systémom Android a ktorá je kompatibilná, Google Chrome.

Google Chrome je kľúčom k tomu, aby ste mali Stadia na akomkoľvek zariadení, keďže ide o certifikovanú aplikáciu. Ak si na svoj TV Box alebo Smart TV s Android TV nainštalujete Chrome, budete si môcť bez problémov užívať streamovanie hier a my vám ukážeme, ako na to.

Ako nainštalovať Google Chrome na Android TV, aby ste mohli hrať na Stadii

hrajte google stadia z akejkoľvek televízie so systémom Android bez problémov

 1. Prejdite do Obchodu Play na vašom Android TV a nainštalujte File Commander a Sideload Launcher Odtiaľ.
 2. Stiahnite si súbor APK najnovšej verzie prehliadača Google Chrome z webovej stránky APKMirror na vašom počítači. Ak ho chcete získať, kliknite na tento odkaz. S beta sme urobili lepšie, preto je to tá, ktorú sme opustili.
 3. Preneste súbor APK z počítača do zariadenia Android TV, môžete to urobiť dvoma spôsobmi:

  • Nahrajte súbor APK do koreňového priečinka vášho Disku Google a potom sa prihláste do File Commander pomocou svojho účtu Google, aby ste mali prístup k súboru odtiaľ.
  • Skopírujte súbor APK do koreňového priečinka pamäte USB alebo microSD, pripojte ho k televízoru so systémom Android a získajte prístup k súboru z aplikácie File Commander.
 4. V aplikácii File Commander prejdite do priečinka, v ktorom máte súbor APK prehliadača Google Chrome, a nainštalujte ho. Ak inštalujete súbor APK prvýkrát, budete musieť prijať povolenie na inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov.

S tým V zariadení Android TV už budete mať nainštalovaný prehliadač Google Chrome, ale stále chýbajú niektoré podrobnosti aby ste si odtiaľ mohli užiť Stadiu

File Commander Manager & Cloud

Spúšťač Sideload – Android TV

Ako nastaviť Google Chrome na Android TV na hranie na Stadii

hrať google stadia android tv z google chrome

Hneď na začiatku vám Google Chrome nedovolí hrať na Stadii z vášho Android TV, ale musíte podvádzať servery Google dovoliť to. ako? Postupujte podľa týchto krokov, aby uverili, že ste v prehliadači Chrome z počítača alebo z Chromecastu Ultra.

 • Otvorte Google Chrome z Sideload Launcher. Môže fungovať aj tak, že ho spustíte priamo z pracovnej plochy, bez Sideload, no úspešnosť je nízka.
 • Prihláste sa pomocou svojho účtu Google v prehliadači Chrome.
 • Choďte na nastavenie z prehliadača Google Chrome a vyberte si “Verzia počítača”.
 • Prejdite na stadia.google.com a prihláste sa pomocou svojho účtu.
 • Vyberte hru, ktorú si chcete užiť Y pripravený!

Zapamätaj si to musíte mať diaľkové ovládanie pripojené k vášmu Android TV, lebo inak nebudeš môcť hrať, toto sú tie kompatibilné. Maximálne rozlíšenie je v súčasnosti 1080P, pretože Stadia nepodporuje streamovanie 4K z prehliadača Chrome.

niekedy, Ovládacie prvky ovládača nemusia byť rozpoznané ako ukazovateľ v prehliadači Google Chrome, takže nebudete môcť prechádzať platformou ani meniť hry. Ak by to bol váš prípad, stačí na chvíľu pripojiť myš k vášmu Android TV, urobte, čo potrebujete, a potom sa vráťte k gamepadu.

Ako ste si mohli všimnúť, tento proces je oveľa jednoduchší, než by ste čakali, teraz ho stačí zaviesť do praxe a spustiť sa hrať na Stadii zo svojho Android TV. Povedzte nám o svojich skúsenostiach v komentároch.