Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Hrali sme v poľskom štúdiu Fly Outriders

Poľské štúdio People Fly Fly v spolupráci so spoločnosťou Square Enix vydáva novú skupinu. Outriders je strelec lúpeže, ktorý čerpá z klasiky žánru a dodáva niečo od seba. Už som mal príležitosť skontrolovať, ako sa titul plánovaný na koniec roku 2020 uplatňuje v praxi.

Po troch dekádach hibernácie preniknite do piesku pokrytých ruín. Neviem ani, čo sa stalo tomuto svetu, ale schovávam sa za štíty pred všade, kde útočia na mutantov. Kliešť. Kliešť. Koniec časopisu. Obklopte ma už, ale dám im ranu. Mám nového darcu a hemu a potom teleportujem za chrbtom ostreľovača. Nech sa stanú otrokmi nevinných …

Vývojári spoločnosti People Can Fly sú solídni remeselníci. Ich portfólio obsahuje trochu zaprášené značky, ako sú Painkiller a Bulletstorm, ale pripravili aj spin-off vlajkovej série strelcov spoločnosti Microsoft Gears of War: Judgment.

Teraz, v spolupráci so svojím vydavateľom, ktorým je Square Enix, chce poľské štúdio znovu vziať ruky do rúk. Programátori chcú dokázať, že nejde len o zručných remeselníkov, ale aj o umelcov. Ich nová hra je titul z kategórie AAA a úplne nová IP.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

Čo potrebujete vedieť o Outriders?

Vývojári zahrnujú Outriders do žánru RPG, ale tento výraz sa zmestí iba v kontexte tabuliek. Po niekoľkých hodinách nepochybujem o tom, že Outriders budú súťažiť o čas, peňaženky a srdcia fanúšikov série ako Destiny a The Division a môžu apelovať na hráčov sklamaných Anthem.

Outriders je strelec, ktorý môžete ísť sami, ale hra vám umožňuje párovať alebo buchnúť. Epizóda strihových scén bude trvať asi 40 hodín, kým sa začne grganie na koncoch. Existuje však to, čo sa spolieha na morálne voľby charakteristické pre RPG. Fabua by mal byť dlhý a pútavý, ale lineárny.

A niet divu, pretože Outriders je v prvom rade kooperatívna strelec.

Hra patrí k čoraz populárnejším podžánrom strelcov, ktoré spočívajú predovšetkým v porážke postupných rojov nepriateľov a špongií počas opakovaných misií, aby sa poškodili šéfovia, najlepšie v spolupráci s ostatnými hráčmi. Odmena je šanca na získanie lepšieho vybavenia.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

Tvorcovia rozhovorov ma však presvedčili, že Outriders kladie mimoriadny dôraz na zážitok pre jedného hráča. Kampaň vo filmovej kampani je príbeh, ktorý začína s dynamikou a vedie hráča v nasledujúcich misiách. Spolupráca s ostatnými aktérmi sa navrhuje, ale v žiadnom prípade sa nevyžaduje.

Dúfam, že sa to naozaj stane, pretože mnoho ľudí uprednostňuje hranie samo o sebe a často strelcov lúpeže svoje nuly.

Po prvej prehliadke nie je možné povedať, či bude toto zložité umenie úspešné, ale tu vidíme potenciál. Na začiatku som hral sám a veľmi dobre, pretože sa môžem sústrediť na dialógy a pozerať sa do všetkých uhlov mapy. Až do ďalších pokusov som sa ponáhľal od zrážky k zrážke a tlačil som sa svojimi spoločníkmi.

Pokiaľ ide o mechanika, predovšetkým o streľbe zozadu za štíty, okamžite premýšľam o Divízii, o ktorej som už hovoril. Vidím túto stopu zariadenia Gears od spoločnosti Microsoft, ale nebol som nijako zvlášť prekvapený, pretože spoločnosť People Can Fly v tejto sérii pracovala ako subdodávateľ spin-off.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

Na druhej strane štylizácia robí zo série Rage mätúcejšiu.

Malo by sa poznamenať, že na rozdiel od Bethesdovej práce, ktorá je tiež prestrelkou v post-apokalyptickom svete, v ktorom boli založené strelné zbrane s nadprirodzenými schopnosťami, je Outriders vedecká fikčná hra vyrobená pre vážne. Je to taká sci-fi.

Počas hry sú v oku hráča iba mierne mrknutia, podobne ako v súvislosti s mechanikmi uvedenými v sérii Gears of War, ale neexistuje žiadna autoironia charakteristická pre Rage Prisťahovalci, aspoň nie v tejto chvíli, získavajú vzdialenosť. Je to všetko vážne.

Zaujímalo by ma, či to v Outriders ovplyvní dušu stretnutých.

Je to roky predtým, ako fiktívne reality zakotvujú v hlavnom prúde. Dobrými príkladmi sú komické vesmíry Marvel a DC, sága Disney Star Wars, Game of Thrones alebo ikonický Lord of the Rings, ktorý sa skončil. Všetky tieto svety majú fanúšikov, ktorí sa k nim správajú s úctou.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

V prípade nových IP je také ťažké dosiahnuť takúto vec a musíte zachovať správnu rovnováhu na jednej strane, nemôže to byť príliš pompézne, takže to nejde umelo a na druhej strane ladenie vlastného umenia ničí ponorenie. Nie som si istý, či to bude fungovať s Outriders.

Na prvý pohľad je nová hra Ľudia môžu lietať takou generickou sci-fi, ktorej superveľmoci sú v pozadí.

Vývojári nazývajú svoju hru na webových stránkach nových produkčných strelcov umiestnených v pôvodnom, temnom a nútenom boji za prežitie sci-fi vesmíru. Je to vízia budúcnosti, v ktorej ľudstvo zničilo našu planétu a uniklo hviezdam na palube dvoch veľkých lodí.

Jedna z Areca zmizne a iba polovica kolónií sa dostane na planétu Enoch. Okamžite po príchode dôjde k nevysvetliteľnej katastrofe. Potom nastane časový skok a hrdina ide do svojho úplne cudzieho sveta a stretne sa s touto novou spoločnosťou spolu s hráčom.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

Počas prehliadky som sa snažil opýtať vývojárov hier, či chcú rozvíjať svoj vesmír mimo videohier.

Zaujímalo ma, či sa tento vesmír objaví napríklad v komikse alebo knihách. Moji účastníci rozhovoru to nechceli včas pochopiť, takže urobili ďalšie vyhlásenia, ale z rozhovoru dospeli k záveru, že by radi hovorili o vesmíre, ktorý vytvorili aj v iných médiách.

Mám však dojem, že ďalšie zdroje oka sú iba príjemným doplnkom a nebude potrebné pochopiť, o čo ide. V demonštrácii sú informácie o prezentovanom svete odvodené najmä z scénických scén, dialógov a mnohých dokumentov získaných zo zeme. Našťastie nejde iba o zábavu.

Som tiež rád, že People Can Fly už v ich strelci s lupmi nesľubuje žiadne lootboxes.

Počas prezentácie vývojári hrdo oznámili, že ich hra tak nebude. herná služba, ktorá sa udržiava pri mikroplatbách. Je žiaduce vzhľadom na žáner, ktorý si vybrali, ale hráči Outriders to možno budú milovať. Nebol by som sedel, keby som sem neosial nejaký defeatizmus.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

Toto vyhlásenie je šťastné, pretože ukazuje, že buď programátori rešpektujú hráčov, alebo aspoň ich vydavateľ sa poučí zo svojich chýb. Paradoxne nie je nedostatok mikropatie taký dobrý, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Po premiére bude hra stáť peniaze.

Budú pokojnejší, keď sa dozviem, ako ľudia môžu lietať, aby financovali ďalšie misie, špeciálne udalosti atď.

Tzv. vývojári koncových hier to však nechcú povedať, ale nemyslím si to kvôli nim. Do premiéry je stále veľa času a v ukážke uvidím iba začiatok kampane. Po krátkom a zanedbateľnom prológu, ktorý je návodom, ktorý nás zavedie do reality prezentovaného sveta, dôjde k časovému posunu.

Tu začína správna hra a musíte sa okamžite rozhodnúť, ako budú postavy hrať. V podstate je to jediná voľba, ktorú nie je možné neskôr zmeniť, pretože vzhľad a úplný avatar sa dajú zmeniť, rovnako ako strom zručností. Môžu sa plaviť aktívne špeciálne triedy.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

Ak niekto rozptýli, jednu aktívnu zručnosť za inú možno nahradiť dokonca aj počas boja.

Dôležité je, že hra sa nemusí úplne líšiť, ale jasne sa líši v závislosti od toho, ktorú triedu si hráč vyberie. Sám som mal možnosť dokončiť demo so všetkými tromi dostupnými v súčasnosti. V konečnej verzii hry bude ešte jedna, ale jej vzhľad a schopnosti sú zatiaľ utajené.

Každý príspevok má niekoľko schopností. Sú to jedinečné zručnosti jedného hrdinu, nielen zručnosti druhého s podobnými parametrami. Jeden hrdina môže nepriateľov omráčiť do niekoľkých metrov, ďalší ich spáli živým ohňom, druhý spomalí čas a teleportuje ich za ich chrbtom.

Hráči sa môžu v hre spojiť do skupín až do troch.

Napriek tomu každý hráč objaví príbeh sám a je v jeho strede, ktorý ukazuje cutscenes, ktoré ukazujú každému hráčovi iba jeho príspevok. Na veľkej mape má stredisko obchodníkov a ďalšie NPC, ako aj východiskové body pre ďalšie misie.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

Tí v demonštrácii však neboli príliš komplikovaní. Nezachádzali ďaleko nad rámec bežných svetových schém strelcov. Oh, tu musíte vyčistiť miestnosť a potom sa o ňu postarať, a tam si podmanil pevnosť. Hra v demo bola silne skriptovaná a niektoré fragmenty už pri treťom pokuse boli nudné.

Dúfam, že v plnej verzii Outriders bude opakovateľnosť úspešná, aj keď trochu skrytá.

Som rád, že každá postava má niekoľko jedinečných schopností, ktoré radikálne menia spôsob boja. Nie je možné vytvoriť tím, ktorý pozostáva zo všetkých štyroch. Niektoré postavy sú lepšie v boji na krátke vzdialenosti a iné v blízkom okolí, ale môžu sa tiež rozvíjať.

Čo mám pocit, že hra bude vyžadovať veľa kombinácií s prípravou stavieb, ktoré budú dokončené. Výber správnej zbrane, výstroja a pasívnych výhod môže byť rozhodujúci. Tvorcovia mi tiež v rozhovore povedali, že v neskorších fázach hry položky zmenia povahu zručnosti.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

A chcete ich použiť.

Každá z tried, ktorými sú Pyromancer (palebná sila, stredný dosah), Trickster (vesmírna energia, blízky dosah) a Devastátor (chog, blízky dosah), majú iný spôsob obnovenia zdravia, ktorý priamo súvisí s ich schopnosťami a navrhovaným štýlom hry.

To znamená, že hoci Outriders je strelec, nezabudnem použiť zručnosti. Cooldowns sú príliš krátke, takže ich nemusíte neskôr škrečať. Ich používanie je zábavné, namiesto dráždenia a často pri hrách po použití schopnosti pľuvania do brady, že to urobím príliš skoro alebo príliš neskoro.

A kde má titul Outriders svoje právomoci?

Nebudú sa zaoberať podrobnosťami, aby sa vyhli spoilerom, ale stačí vedieť, že anomálie na planéte Enoch spôsobí, že väčšina ľudí zomrie, keď s ňou prídu do styku. Pre niektorých táto nezvyčajná búrka neumiera, ale dáva im špeciálne schopnosti. Hráč si preto môže vybrať jednu z tried.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

Hrdina nemá čas premýšľať o tom, čo sa mu skutočne stalo, pretože hneď po transformácii neprerušil dobrovoľné zdriemnutie. Až po prebudení z núteného hibernácie zistí, že v jeho neprítomnosti sa vytvorila nová spoločnosť. Divoký a nespútaný.

svet prezentovaný v Outriders je úplne na rozdiel od našej Zeme a je plný ozbrojených divochov.

To je dôvod, prečo čím ďalej do lesa, tým viac zbraní, brnení a zbraní bude exotickejších. Spojenie mystických síl a technológie sa môže ukázať ako výsledok tejto hry za predpokladu, že tvorcovia pri navrhovaní zbraní a zvyšku vybavenia nedovolia svojej fantázii, aby ju nezmenili, a nezmenia ju na grotesknú.

Našťastie hráč bude môcť na svojom účte uložiť až päť rôznych hrdinov, dostaneme jeden slot za triedu spolu s jedným bonusom. Vybavenie, ktoré získal jeden z nich, sa môže presunúť do iného, ​​aj keď People Can Fly nemá v úmysle vytvoriť aukčný dom.

outriders hra ľudia môžu lietať pc screenshot demo

Tvorcovia v konverzácii odhalili, že nechcú, aby možnosť obchodovať s položkami negatívne ovplyvňovala rovnováhu hry.

Ak sa len koncept nezmení, hráči nezískajú správne vybavenie, ak nehrajú na svoj vlastný účet a v Looter Shooters po dokončení príbehu je najdôležitejšie zostaviť dôležitú množinu itemw. Zaujímalo by ma, či v plnej verzii bude dosť zábavné na dokončenie.

Niekoľko hodín na vyhodnotenie nestačí. Zostatok sa určite určite zmení. V tejto fáze nemá zmysel zamerať sa na progres a mnoho ďalších vecí o hre stále nevie, ako sa bude zobrazovať režim PvP, a ak áno, v akej podobe. Našťastie majú tvorcovia veľa času.

Dátum vydania Outriders, príves

Nová hra od spoločnosti People Can Fly sa pôvodne začala predávať o niečo skôr, ale vývojári a vydavatelia sa rozhodli premiéru premiestniť na koniec roku 2020. Deň pred včera viditeľný príves zasiahne sieť a sotva pred hodinou sa začal prvý live stream predstavujúci Outriders v akcii ,

Tiež vieme, že Outriders pôjdu nielen na PC a Steam platformy, ale aj na konzoly súčasnej a novej generácie. Je škoda, že aspoň na okamih po spustení na skutočne chladnom počítači nevyzerá prehnane pôsobivo a nemôžem mu pomôcť v súvislosti s najnovšími Fallouts.

A to nie je kompliment.

Pamätajme však, že som hral skorú, nie optimalizovanú verziu kódu. Je zriedkavé, že tvorcovia ukazujú tlači v takej fáze, nehovoriac o tom, aby novinári hrali sami. Bolo by nespravodlivé dnes posudzovať autorov prostredníctvom objektívu súčasného grafického dizajnu.

Hra v demo bola pomerne plynulá a pravdepodobne sa dosiahla na úkor grafických víriviek. Ukážme si, že Outriders teraz zníži kvalitu grafiky, čo sa, bohužiaľ, stáva v tomto odvetví, pretože by to bola katastrofa. Chcú však uveriť, že budeme svedkami opačnej situácie.

Table of Contents