Hrajte Google Stadia na akomkoľvek mobile s Androidom a Android TV…

google stadia už funguje na akomkoľvek androide a android tv

Google Stadia je cloudová herná služba a ako taká sa dá teoreticky využívať na akomkoľvek zariadení s robustnou obrazovkou a internetovým pripojením. Google však donedávna umožňoval používanie Stadie iba na oficiálne podporovaných zariadeniach. Toto obmedzenie sa teraz odstraňuje, as Google oznámil, že Stadia si teraz môžete vychutnať na akomkoľvek mobile alebo tablete s Androidom, vrátane tých zariadení, ktoré nemajú oficiálnu podporu.

Je to možné vďaka novej možnosti „Experimenty“, ktorú nájdeme v aplikácii Stadia (v jej verzii 2.19), čo vám umožní využívať platformu na nepodporovaných zariadeniach. Toto nové okno tiež umožňuje hrať Stadia na Android TV, aj keď s malým „neoficiálnym“ trikom. Ďalej vám o tom povieme všetky podrobnosti.

Google Stadia teda môžete hrať na akomkoľvek Androide

ako hrať google stadia na akomkoľvek systéme Android

Okrem vyššie uvedeného to teraz oznámil aj Google väčšina mobilných telefónov OnePlus (od 5 k 8 Pro) sú oficiálne kompatibilné so Stadiou. Úplný zoznam zariadení kompatibilných so službou Google Stadia teda vyzerá takto:

 • Google Pixel: 2, 2XL, 3, 3XL, 3a, 3a XL, 4 a 4XL.
 • Samsung Galaxy: S8, S8 +, S8 Active, Pozn 8, S9, S9 +, Pozn 9, S10, S10 +, Note 10, Note 10+, S20, S20 + a S20 Ultra.
 • Oneplus: 5, 6, 7, 7 Pro, 7 Pro 5G, 8, 8 Pro, 5T, 6T, 7T, 7T Pro a 7T Pro 5G.
 • Asus: ROG Phone a ROG Phone II
 • Razer: Razer Phone a Razer Phone II.

Ak nemáte mobil z tohto zoznamu, nebojte sa. Všetko, čo potrebujete na to, aby ste si Google Stadia mohli užiť, je, že to dokáže váš mobil nainštalujte si aplikáciu Stadia (vyžaduje Android 6.0 alebo neskôr). Po nainštalovaní postupujte takto, ak chcete hrať Stadia na nepodporovanom mobile:

 • Otvorte aplikáciu Stadia.
 • Stlačte tlačidlo ikonu vášho profilu (Je to v pravom hornom rohu).
 • Vyberte si Experimenty.
 • Aktivujte možnosť Hrajte na tomto zariadení.

Stadia

Pripravený! Takže teraz môžete hrať na svojom mobile, aj keď nemá oficiálnu podporu. Samozrejme, ako už názov napovedá, táto možnosť je experimentálna, čo znamená Stadia nemusí s vaším mobilom fungovať vôbec dobre. Ak chcete hrať bez problémov, v ideálnom prípade by ste mali používať oficiálne kompatibilné zariadenie. A ak nič z toho nefunguje, tento trik vám umožní hrať Stadia na akomkoľvek Androide.

Teraz môžete hrať Google Stadia aj na Android TV

však tento trik je možné vykonať aj na hranie na akomkoľvek Android TV, ale vyhýbanie sa niektorým vlastným prekážkam platformy. Tu je postup, ktorý treba v prípade záujmu dodržať:

 • Keďže Stadia nie je v Obchode Play Android TV, musíte si do svojho Android TV nainštalovať súbor APK Stadia pre mobil.
 • Navyše, ak sa chcete zaregistrovať a aktivovať možnosť Experimenty, musíte to urobiť pripojte myš k vášmu Android TV.
 • Keď to už bude hotové nemali by ste mať žiadne prekážky pri otváraní aplikácie a hraní hry Stadia na Android TV rovnako ako na akomkoľvek systéme Android.

Pri hraní na Android TV samozrejme nebudete môcť využívať tlačidlá na obrazovke, ktoré Stadia tento týždeň vydáva, na hranie na mobilných telefónoch. Preto musíte použiť ovládač. Ďalšia novinka, ktorú nám verzia prináša 2.19 Stadia je schopnosť zmeniť rozlíšenie streamovania individuálne podľa zariadenia. Ak teda zmeníte rozlíšenie na svojom mobile, nezmení sa napríklad rozlíšenie Stadie na vašom notebooku.

Stále je veľa vecí na zlepšenieJe však dobrou správou, že Google sa aj naďalej snaží urobiť zo Stadie platformu, ktorú sľúbili.

Zdroj | Oficiálny blog Google Stadia