Hrad Crossy Road bol uvedený na trh ako exkluzívny Apple arkáda

Hrad Crossy Road, nadväzujúci na veľmi populárnu hru Crossy Road, ktorá vyšla v roku 2014, bol vydaný ako počítač Apple Arcade exkluzívny názov. Je k dispozícii pre systémy iOS (iPhone, iPod touch), iPadOS, macOS a tvOS (Apple TV). Režim pre viacerých hráčov je možné prehrávať na jednom zariadení alebo na viacerých zariadeniach. Hrad Crossy Road, vyvinutý spoločnosťou Hipster Whale, bude mať hráčov vyliezť na točnú vežu a vyhnúť sa prekážkam. Jedná sa o stiahnutie 273,8 MB a vyžaduje iOS 13.0 alebo neskôr na zariadeniach iPhone a iPod touch. Jedná sa o stiahnutie 101,3 MB a vyžaduje MacOS 10.15.0 na počítačoch Mac. Túto hru je možné hrať aj offline.

Pôvodná cesta Crossy Road je k dispozícii na zariadeniach so systémom Android aj iOS, ale následné sledovanie je výhradné Apple Arcade. Stránka obchodu iOS App Store pre hrad Crossy Road má v pravom hornom rohu malé logo, ktoré ukazuje, že je podporované Apple Arcade. Je tiež uvedený na Mac App Store. Pokračovanie hry v roku 2014 je založené na rovnakom vzorci, ale s roztočením. V origináli, kde ste museli prekonať čo najväčšiu vzdialenosť tým, že ste sa vyvarovali automobilov, Crossy Road Castle dodáva vertikálny rozmer. Budete musieť vyšplhať na vežu a zistiť, ako vysoko sa môžete dostať.

Crossy Road je k dispozícii zadarmo a bol veľmi dobre prijatý na oboch platformách. Na druhej strane je k tomu pripojená cenovka.

Apple Arcade je herná služba založená na predplatných, ktorá hráčom umožňuje hrať kompatibilné hry na celom svojom počítači Apple zariadenia vrátane iPhone, iPad, Mac a Apple TV. Bola spustená v septembri minulého roka s viac ako 50 hrami v obchode. V Indii je cena predplatného Rs. 99 za mesiac a Rs. 999 ročne. Je to zážitok bez reklám dostupný vo viac ako 150 krajinách. Pridá sa do obchodu App Store ako samostatná karta. Noví používatelia môžu získať jeden mesiac bezplatný prístup Apple Pasáž a všetky hry, ktoré podporuje.