Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Hracia stanica 5 Tiež bolo potvrdené, že majú RDNA 2 a Zen 2 architektúra

Hracia stanica 5 Tiež bolo potvrdené, že majú RDNA 2 a Zen 2 architektúra 1

Už teraz sa potvrdilo, že do konca roku 2020 začnú spoločnosti Sony Interactive Entertainment a Microsoft spustiť svoje ďalšie genové konzoly. Funkcia Advanced Micro Devices (AMD) teraz potvrdila obidve konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X bude používať Zen série a RDNA 2 architektúra. To sľubuje, že obe zariadenia budú mať nové funkcie a významné vylepšenia výpočtového výkonu. Žiadny z týchto systémov sa do konca roku 2020 neuvidíme. Špecifikácie oboch zariadení sa však vynorili.

Pokiaľ ide o Xbox Series X, Series X bude mať vlastný procesor založený na Zen 2 a RDNA 2 architektúra. Bude tiež používať Arcturus 12, ktorý je novou grafickou procesorovou jednotkou AMD (GPU). Arcturus 12 obsahuje 12 teraflopov a je najnovšou technológiou GPU od spoločnosti AMD.

Séria Xbox je tiež desaťkrát rýchlejšia ako Xbox One a môže podporovať 16 GB RAM. To zaisťuje dostatok energie pre konzolu Xbox na podporu plynulých snímok, pokiaľ ide o hranie hier 4k. Tieto špecifikácie patria do série X od nadchádzajúcej rady zariadení Xbox, pretože špecifikácie pre projekt Lockhart ešte len prídu.

Ďalej máme Sony PlayStation 5, PlayStation 5 bude mať 8 jadro modifikované Ryzen 7 CPU. CPU použije „7nm Zen 2 microarchitecture “a môže mať dvojnásobnú frekvenciu hodín ako PS4 Pro. PS5 bude tiež podporovať GPU Radeon Navi. Podpora Radeon Navi Ray Tracing technológia, ktorú potvrdil Mark Cerny v nedávnom rozhovore pre Wired,

Povesti naznačujú, že PlayStation 5 môže byť výkonnejší ako Xbox Series X a bude podporovať aj rozlíšenie 8 kB. Obidve zariadenia sa sťahujú z pevných diskov a budú podporovať M.2 Namiesto toho SSD (non-volatile memory express) SSD disky. Mark Cerny vo svojom rozhovore s Wired tvrdí, že sa nerozhodli o úložnej kapacite, ale že PS5 bude mať vyššiu rýchlosť čítania a zápisu v porovnaní so súčasnými počítačovými systémami.

Stále nie je potvrdené, čo je PlayStation 5 môže vyzerať, akoby niektoré obrázky s povesťou obsahovali dosť zvláštne zariadenie. Séria X však oficiálne odhalila svoj dizajn. Je to bezpečný predpoklad, že séria X vyzerá skôr ako stolný systém ako konzola.

V porovnaní so starými návrhmi sa môže zdať väčší, ale stále obsahuje vypínač napájania a optickú jednotku. Vrchná časť je vybavená odvzdušňovacím otvorom, ktorý sa rozsvieti zelenou žiarovkou.

Vedieť, že Playstation 5 sa nezúčastní E3 2020, Xbox má celú platformu pre seba. Pokojný postoj spoločnosti Sony však môže naznačovať, že môžu mať na rukávoch lepšiu kartu.