Hra Mor z vrhu bola odstr├ínen├í z Apple─î├şna App Store uprostred ohniska koronav├şrusu

Bola stiahnut├í popul├írna hra, ktor├í umo┼ż┼łuje hr├í─Źom vytvori┼ą v├şrus a ┼í├şri┼ą ho po celom svete AppleApp Store v ─î├şne, uviedol jeho v├Żvoj├ír, ke─Ć krajina bojuje s epid├ęmiou v re├ílnom ┼żivote. Pou┼ż├şvatelia so s├şdlom v ─î├şne nemohli stiahnu┼ą Plague Inc v piatok po tom, ─Źo dozorn├Ż pes v kybernetickom priestore nariadil jeho odstr├ínenie pred ÔÇ×nez├íkonn├ŻmÔÇť obsahom, uviedla spolo─Źnos┼ą Ndemic Creations zo Spojen├ęho kr├í─żovstva.

Ndemic uviedol, ┼że nie je jasn├ę, ─Źi bolo rozhodnutie spojen├ę so smrte─żn├Żm nov├Żm ohniskom koronav├şrusov, ktor├ę sa za─Źalo v strednej ─î├şne v decembri.

N├íkaza zabila viac ako 2, 700 ─żud├ş a nakazilo takmer 79 000 v ─î├şne.

K├Żm po─Źet nov├Żch pr├şpadov v ─î├şne kles├í, infekcie v in├Żch krajin├ích sa zvy┼íuj├║.

"M├íme obrovsk├║ ├║ctu k na┼íim ─Ź├şnskym hr├í─Źom a sme zdevastovan├ş, ┼że u┼ż nem├┤┼żu ma┼ą pr├şstup a hra┼ą Plague Inc," uviedla Ndemic.

Spolo─Źnos┼ą uviedla, ┼że sa sna┼ż├ş kontaktova┼ą Spr├ívu kybernetick├ęho priestoru ÔÇ×s cie─żom porozumie┼ą ich obav├ím a spolupracova┼ą s nimi na h─żadan├ş rie┼íenia.ÔÇť

Volania AFP na vl├ídnu agent├║ru zostali nezodpovedan├ę. Apple neodpovedal okam┼żite na ┼żiados┼ą o koment├ír.

Spolo─Źnos┼ą Plague Inc bola prepusten├í v roku 2012 a pod─ża Ndemic m├í viac ako 130 mili├│nov hr├í─Źov.

Ndemic uviedol, ┼że simula─Źn├í hra bola predt├Żm uznan├í americk├Żmi centrami pre kontrolu a prevenciu chor├┤b ako vzdel├ívac├ş n├ístroj.

ÔÇ×Bolo toÔÇ× v spolupr├íci s hlavn├Żmi svetov├Żmi zdravotn├şckymi organiz├íciami, aby sme zistili, ako m├┤┼żeme ─Źo najlep┼íie podpori┼ą ich ├║silie o kontrolu a kontrolu COVID-19, ÔÇťuviedla spolo─Źnos┼ą.

Hr├í─Źi sa dostali do ─î├şny Twitter- ako platforma Weibo, ktor├í kritizuje rozhodnutie vytiahnu┼ą hru.

"Hr├íval som s Plague Inc tak dlho, som tak nahnevan├Ż! Nau─Źil n├ís to um├Żva┼ą si ruky ─Źasto a chr├íni┼ą sa … ├Üprimne povedan├ę, od tejto hry som sa ve─ża nau─Źil o infek─Źn├Żch chorob├ích," nap├şsal jeden.

In├Ż povedal Apple Bola podan├í ┼żiados┼ą gener├ílneho riadite─ża Tima Cooka o vstup do (komunistickej) strany.

Apple bol v minulosti obvi┼łovan├Ż z toho, ┼że sa uklonil ─Ź├şnskym cenzorom, napr├şklad ke─Ć odstr├ínil HKmap.live, aplik├íciu, ktor├║ pou┼ż├şvaj├║ protidemokratick├ş demon┼ítranti v Hongkongu na sledovanie pol├şcie.