HP ENVY 34 all-in-one ponúka masívny displej pre Windows 11

S Windows 11 na obzore, nie je prekvapením, že vidíme, ako veľa výrobcov oznamuje pripravované stroje, ktoré budú podporovať operačný systém. Pred Microsoftom Windows 11 zajtrajšia udalosť – v ktorej sa bude hovoriť aj o pripravovaných zariadeniach Surface – spoločnosť HP odhalila niekoľko noviniek Windows 11 vlastných zariadení, vrátane nového ENVY all-in-one, ktoré sa môže pochváliť 34-palcovým displejom.

Jednoducho pomenovaný stolný počítač HP ENVY 34 All-in-One, zdá sa, že jedným z cieľov tohto nového počítača je plne využiť Windows 11’s nové Snap Layouts. Nestáva sa často, že by sme videli all-in-one PC vybavené ultraširokým displejom, ale HP hovorí, že displej na novom ENVY ponúka rozlíšenie 5K, 98% DCI-P3 farby a je výškovo nastaviteľný.

Vo vnútri má nejaký podobne pôsobivý hardvér, ktorý podporuje CPU Core i9 S-series až 11. generácie a grafiku GeForce RTX 3080. Keď si uvedomíte, že musíte zaplatiť aj za displej, ENVY s týmito špičkovými možnosťami konfigurácie bude pravdepodobne super drahý, ale môže to byť dobrá voľba pre profesionálov, ktorí dokážu tento hardvér dobre využiť.

ENVY 34 sa dodáva aj s odnímateľnou magnetickou kamerou, ktorú je možné zjavne pripevniť kdekoľvek na boky displeja. All-in-one má navyše zabudovaný napájací zdroj, podporuje Thunderbolt 4a dokonca sa dodáva s bezdrôtovou nabíjacou podložkou zabudovanou v stojane.

Ako sme už v článku spomenuli, nepôjde o lacný stroj. HP hovorí, že ENVY 34 bude uvedený na trh v októbri prostredníctvom svojej webovej stránky, kde bude mať počiatočnú cenu $1999. Ak však chcete konfiguráciu s GPU RTX 3080 a jedným z tých procesorov Core i9 S-series, pravdepodobne môžete očakávať, že pri uvedení tohto počítača na trh budúci mesiac miniete o dosť viac.