Hovory cez Google Fi majú teraz šifrovanie typu end-to-end

Na svete je veľa ľudí, ktorí sa obzvlášť zaujímajú o svoje súkromie. Nielen ľudia, ktorí môžu hovoriť o dôverných obchodných informáciách, chcú súkromie. Jednotlivci tiež chcú, aby rozhovory medzi priateľmi a rodinou boli úplne súkromné. Na uľahčenie toho má veľa aplikácií na hlasovú komunikáciu a chatovanie šifrovanie typu end-to-end.

Google teraz oznámil, že jeho služba pre mobilné telefóny s názvom Google Fi má povolené end-to-end šifrovanie. Google tvrdí, že povolil šifrovanie, pretože je presvedčený, že nikto iný okrem používateľa a osoby, s ktorou sa rozprávajú, by nemal počuť, čo hovoria. Šifrovanie je súčasťou telefónnych hovorov priamo z aplikácie Telefón.

Google hovorí, že hovory medzi dvoma zariadeniami so systémom Android v sieti Fi budú štandardne zabezpečené pomocou end-to-end šifrovania. Žiaľ, šifrovanie nie je podporované pre hovory medzi zariadeniami Android a iPhone alebo medzi zariadeniami iPhone. Funkcia šifrovania je zahrnutá pre podporované zariadenia bez ďalších poplatkov vo všetkých plánoch.

Šifrovanie počas hovorov funguje spolu s integrovanou službou VPN FI a funkciou blokovania spamu, aby sa zabránilo neželaným hovorom. Používatelia uvidia zvukové a vizuálne signály pri hovoroch s podporou šifrovania, čo ukazuje, že hovory sú chránené šifrovaním typu end-to-end. Používatelia budú počuť jedinečný vyzváňací tón pri uskutočňovaní vhodného hovoru a tesne pred spojením hovoru sa na obrazovke zobrazí symbol zámku.

Osoba, ktorej voláte, tiež uvidí symbol zámku na svojej obrazovke. Google poznamenáva, že Správy od Google už automaticky šifrujú textové konverzácie, keď sú povolené funkcie Správy a čet. Toto šifrovanie zaisťuje, že textové správy nemôžu zachytiť a prečítať iní. Google hovorí, že funkcia end-to-end šifrovania sa v najbližších týždňoch spustí pre hovory medzi telefónmi s Androidom uskutočnené v sieti Fi. Neexistuje žiadny údaj o tom, kedy alebo či táto funkcia príde na telefóny iPhone.