Houseparty vs WhatsApp Videohovory: Čo je najlepšie pre videohovory?

Houseparty vs WhatsApp Videohovory: Čo je najlepšie pre videohovory? 1

Niekedy sme len vtedy, ke─Ć iba soci├ílne di┼ítancovanie m├┤┼że eliminova┼ą nebezpe─Źenstvo, ktor├ęmu ─Źel├şme v d├┤sledku COVID-19. Svet ─Źak├í na o─Źkovanie proti tomuto v├şrusu, nem├┤┼żeme v┼íak ─żutova┼ą dostupn├ę inform├ície a na┼ía pr├íca je jednou z vec├ş, ktor├ę musia pokra─Źova┼ą. Nieko─żko spolo─Źnost├ş pou┼ż├şva in├║ aplik├íciu na videohovory, aby pokra─Źovalo vo svojej pr├íci a dostalo sa do toho celkom dobre. Okrem toho sa predpokladalo, ┼że pr├íca z domu m├┤┼że by┼ą pre mnoh├ę spolo─Źnosti novou normou. To je v┼íak t├ęma pre ─Ćal┼íiu diskusiu. Ide o to, ┼że existuj├║ spolo─Źnosti a v├Żvoj├íri aplik├íci├ş, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ pomerne dobr├ę a pozit├şvne vyu┼żitie karant├ęnneho obdobia. House party, zvon├ş to na zvon─Źek?

Aj ke─Ć u┼ż m├íme WhatsApp pre videohovory a Google Duo at─Ć. Je to ─Ćal┼íia aplik├ícia, ktor├í sa stala ve─żmi popul├írnou pre videohovory, najm├Ą skupinov├ę videohovory, Houseparty. Ako u┼ż n├ízov napoved├í, je ur─Źen├Ż na spojenie viacer├Żch ─żud├ş prostredn├şctvom videohovorov. Aj ke─Ć aplik├ícia tu bola Google Play Store na rok 2016 ─Źakalo, a┼ż sa tento ─Źas stane popul├írnym. Aplik├ícia zhroma┼żdila viac ako 50 mili├│nov stiahnut├ş. M├┤┼żete si v┼íak myslie┼ą, ┼że je lep┼í├ş ako u┼ż existuj├║ci WhatsApp? Pok├║sme sa n├íjs┼ą odpove─Ć na t├║to ot├ízku pomocou tohto ─Źl├ínku. To znamen├í, ┼że sko─Ź├şme priamo do samotn├ęho ─Źl├ínku:

houseparty Whatsapp

Houseparty vs WhatsApp Videohovory: Čo je najlepšie pre videohovory?

Po─Ćme sa pozrie┼ą na r├┤zne aspekty aplik├íci├ş Houseparty a WhatsApp a uvid├şme, ktor├í z aplik├íci├ş je lep┼íia pre videohovory:

Podporovaná platforma

M├┤┼żete prepn├║┼ą na webov├║ verziu WhatsApp a za─Źa┼ą pou┼ż├şva┼ą aplik├íciu v plnom rozsahu. V┼íetko, ─Źo rob├şte, m├┤┼żete robi┼ą na kompatibilnej aplik├ícii na va┼íom smartf├│ne alebo zariaden├ş. WhatsApp je k dispoz├şcii aj ako samostatn├í aplik├ícia Windows alebo MacOS. Ke─Ć v┼íak hovor├şme o videohovoroch, mus├şte ma┼ą v telef├│ne alebo tablete nain┼ítalovan├║ aplik├íciu na uskuto─Ź┼łovanie videohovorov. Ale pre spolo─Źnos┼ą Houseparty existuje okrem tradi─Źnej aplik├ície pre Android alebo iOS aj roz┼í├şrenie Google Chrome, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuje hra┼ą hry, uskuto─Ź┼łova┼ą videohovory priamo z po─Ź├şta─Źa alebo prenosn├ęho po─Ź├şta─Źa. To d├íva Houseparty v├Żhodu oproti WhatsApp.

V├Żherca: Len palec … Houseparty

Vlastnosti

WhatsApp m├í dos┼ą obmedzen├ę zdroje, ktor├ę m├┤┼że poskytn├║┼ą, pokia─ż ide o videohovory. M├┤┼żete okam┼żite zavola┼ą jednej osobe alebo za─Źa┼ą skupinov├Ż videohovor. ─îo v┼íak WhatsApp pon├║ka, pokia─ż ide o videohovory, to je skoro v┼íetko. Existuj├║ v┼íak aj ─Ćal┼íie v├Żhody, ako je neprijatie zme┼íkan├ęho videohovoru, rovnako ako ka┼żd├ę in├ę upozornenie. M├┤┼żete tie┼ż zobrazi┼ą denn├şk hovorov a hist├│riu.

Houseparty poskytuje nov├Ż sp├┤sob zvl├ídania konverz├íci├ş. Ke─Ć otvor├şte aplik├íciu, va┼íi priatelia dostan├║ upozornenie, ┼że ste v dome, nie doslova! A t├íto spr├íva sa t├Żka aj va┼íich priate─żov. Klepnut├şm na meno kontaktu m├┤┼żete uskuto─Źni┼ą videohovor a rovnako ako v skuto─Źnosti m├┤┼że jeden z va┼íich priate─żov pr├şs┼ą a pripoji┼ą sa k videohovoru. Ak chcete ma┼ą s niek├Żm s├║kromn├Ż rozhovor, sta─Ź├ş zamkn├║┼ą miestnos┼ą. Neexistuje v┼íak ┼żiadny sp├┤sob, ako sledova┼ą v├í┼í hovor.

V├ş┼ąaz: Mimochodom, vybavuje hovory … Houseparty

Skupinov├ę hovory

V─Ćaka najnov┼íej aktualiz├ícii v├ím WhatsApp umo┼ż┼łuje uskuto─Ź┼łova┼ą videohovory a┼ż do v├Ż┼íky 8 ─żud├ş. Zd├í sa, ┼że situ├ícia na celom svete sp├┤sobila, ┼że spolo─Źnos┼ą WhatsApp pridala t├║to funkciu do aplik├ície, inak by to niekde bolo v hor├íku alebo vo verzii beta.

houseparty Whatsapp

Aj ke─Ć sa Houseparty nel├ş┼íi a umo┼ż┼łuje maximum 8 ─żu─Ćom v skupine, existuje ve─żk├í v├Żhoda, ktor├║ pou┼ż├şvate v aplik├ícii Houseparty. A existuje mo┼żnos┼ą r├Żchlo prep├şna┼ą medzi skupinami bez preru┼íenia u┼ż pripojen├ęho videohovoru.

V├Żherca: Jeden pre v├ŻhoduÔÇŽ Houseparty

zabezpe─Źenia

Cel├í vec k tomu prich├ídza. Mo┼żno si uvedomujete, ┼że aj ke─Ć je aplik├ícia Houseparty pomerne popul├írna, existuje nieko─żko probl├ęmov t├Żkaj├║cich sa zabezpe─Źenia a ochrany osobn├Żch ├║dajov, ktor├ę sa t├Żkaj├║ nadpisov t├Żkaj├║cich sa aplik├ície Houseparty. Existuje mnoho pou┼ż├şvate─żov tejto aplik├ície, ktor├ş obvinili hackerov z pr├şstupu k ich s├║kromn├Żm inform├íci├ím po in┼ítal├ícii Houseparty. Aj ke─Ć Houseparty s├ím odmietol v┼íetky tak├ęto tvrdenia a dokonca i┼íiel tak ─Ćaleko, ┼że ich mohol pon├║knu┼ą cena $1 mili├│n za v┼íetky inform├ície t├Żkaj├║ce sa ├║niku ├║dajov.

WhatsApp je tu jednozna─Źn├Żm v├ş┼ąazom, preto┼że umo┼ż┼łuje ┼íifrovanie medzi pou┼ż├şvate─żmi po─Źas videohovoru. Nem├í sa ─Źo poveda┼ą, preto┼że bezpe─Źnos┼ą a s├║kromie s├║ pre pou┼ż├şvate─ża najd├┤le┼żitej┼íie. Jasn├Ż v├ş┼ąaz, WhatsApp.

V├Żherca: Bezpochyby … WhatsApp

Tak┼że to m├í┼í z mojej strany. Aj ke─Ć s├║ obe aplik├ície jedine─Źn├ę svoj├şm vlastn├Żm sp├┤sobom, pokia─ż ide o ochranu s├║kromia a bezpe─Źnos┼ą, nemalo by by┼ą nikde inde vidie┼ą, a preto mi zavolajte starom├│dny, ale WhatsApp je. Houseparty znie ako skvel├Ż sp├┤sob, ako uskuto─Ź┼łova┼ą videohovory, ale probl├ęm s ochranou s├║kromia, aj ke─Ć to nie je dok├ízan├ę, ale iba skuto─Źnos┼ą, ┼że pou┼ż├şvatelia nahl├ísili incidenty, je lep┼íie dr┼ża┼ą sa mimo tak├Żchto aplik├íci├ş, k├Żm sa v┼íetko nevyma┼że. Dajte n├ím vedie┼ą va┼íe my┼ílienky v koment├íroch ni┼ż┼íie. Do nasleduj├║ceho pr├şspevku … Na zdravie!