Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Hore 7 bežné mýty o kybernetickej bezpečnosti – vyvrátené

Hore 7 bežné mýty o kybernetickej bezpečnosti – vyvrátené 1

Aj s rastúcim povedomím o kybernetickej bezpečnosti o nej prevláda veľa mýtov. Tieto mylné predstavy môžu byť prekážkou efektívnej bezpečnosti.

Prvým krokom k zaisteniu bezpečnosti vášho podnikania je oddeliť nepravdivé informácie, mýty a fámy od pravdy.

Tu búrame niektoré bežné mýty o kybernetickej bezpečnosti. Čítajte ďalej a zistite, ktoré z nasledujúcich tvrdení ste považovali za pravdivé.

Mýty o kybernetickej bezpečnosti vs. pravdy

mýtus č.1 — Prílišné zabezpečenie znižuje produktivitu

Existuje všeobecný názor, že zvýšená bezpečnosť sťažuje prístup k tomu, čo potrebujú, aj zamestnancom, nielen hackerom. Predpokladá sa, že prísne bezpečnostné zásady, ako je pravidelné monitorovanie a kontrola prístupu, bránia produktivite v práci. Odstránenie bezpečnosti však môže mať pre vaše podnikanie ďalekosiahle dôsledky. Úspešný útok ako a DDoS útokalebo ransomvér môže zastaviť vaše podnikanie. Zamestnanci nemusia mať po útoku prístup k dôležitým súborom, sieťam a informáciám. Obnova trvá niekoľko dní a niekedy aj týždňov.

Pravda: Vylepšená kybernetická bezpečnosť môže zvýšiť produktivitu.

Moderný prístup k kybernetickej bezpečnosti využíva bezpečnostné nástroje, ktoré majú zabudovanú bezpečnostnú funkciu, ktorá sa bezproblémovo integruje do vášho systému. Využíva tiež pokročilú technologickú inteligenciu a analytiku na detekciu a zmierňovanie hrozieb v reálnom čase. To umožňuje vývojárom sústrediť sa na zlepšenie svojej produktivity, pretože sa už nemusia obávať bezpečnostných problémov.

mýtus č.2 — Kybernetické útoky spôsobujú iba aktéri vonkajšej hrozby

Hrozby zasvätených osôb sú na vzostupe a rýchlo sa stávajú dôvodom na obavy podnikov. Medzi vnútorné hrozby môžu patriť zamestnanci, predajcovia, dodávatelia, obchodní partneri alebo externý narušiteľ, ktorý sa snaží vydávať za zamestnanca. Nedávny prieskum odhalil, že za 60 % únikov údajov sú zodpovedné vnútorné hrozby.

Navyše si nikdy nemôžete byť plne vedomí toho, odkiaľ môžu tieto útoky pochádzať, a tradičné bezpečnostné riešenia sú v súvislosti s týmito hrozbami do značnej miery neúčinné. Preto je oveľa ťažšie ich odhaliť a zadržať ako vonkajšie hrozby.

Pravda: Kybernetické útoky preto môžu veľmi dobre začať od niekoho, koho poznáte.

Použite kombináciu behaviorálnej analýzy a správy práv a prístupu na minimalizáciu vnútorných hrozieb. Okrem toho uskutočnite školenia na zvýšenie povedomia o bezpečnosti, aby ste zamestnancov poučili o nebezpečenstvách vnútorných hrozieb a o tom, ako ich odhaliť.

mýtus č.3 — Kyberzločinci útočia len na veľké podniky

Malé a stredné podniky môžu mať často mylný dojem, že ich údaje nie sú pre hackerov cenné. Malé a stredné podniky sú však jedným z hlavných cieľov hackerov.

Nedávna štúdia odhalila, že hackeri sa takmer polovicu času zameriavali na malé podniky. Ale len 14 % týchto podnikov bolo pripravených brániť sa v takejto situácii.

Pravda: Žiadne podnikanie – bez ohľadu na to, aké je veľké alebo malé, je vždy imúnne voči hackerským pokusom a škodlivým útokom.

Hackeri nediskriminujú, pokiaľ ide o ich obete. Nedovoľte, aby veľkosť vášho podnikania určovala, aké cenné sú vaše údaje alebo ako sú zabezpečené vaše aktíva.

mýtus č.4 — Na zabezpečenie môjho podnikania stačí antivírusový alebo antimalvérový softvér

Antivírusový softvér je nevyhnutnou súčasťou vášho plánu kybernetickej bezpečnosti. Zabezpečuje však iba jeden vstupný bod do vášho systému. Hackeri majú mnoho spôsobov, ako obísť antivírusový softvér a infiltrovať siete pomocou útokov, ako sú cielené phishingové útoky a ransomware.

Takže aj keď je nainštalovaný antimalvérový softvér, hackeri budú mať dostatok priestoru na spustenie útoku.

Pravda: Antivírusový softvér vás môže ochrániť iba pred jedinečným súborom rozpoznaných kybernetických hrozieb, nie pred inými vznikajúcimi kybernetickými hrozbami.

Ako firma musíte urobiť oveľa viac, aby ste zabezpečili svoje údaje pred hackermi. Nasaďte komplexné bezpečnostné riešenie ako napr Firewall webových aplikácií ktorý nepretržite monitoruje hrozby a poskytuje komplexné 24*7 ochranu pred kybernetickými rizikami.

mýtus č.5 — Kybernetická bezpečnosť je príliš drahá

Aj keď sa škodlivé kybernetické útoky stále dostávajú do titulkov a stoja podniky milióny, spoločnosti sa stále pýtajú, či investície do kybernetickej bezpečnosti stoja za to. Bezpečnosť údajov je často prehliadaná a pre mnohé podniky je to len dodatočný nápad. Priemerné náklady na porušenie ochrany údajov v roku 2021 sú $4,24 miliónov, čo je najviac za posledných 17 rokov. A toto číslo nezahŕňa škody, ktoré prichádzajú s ochromujúcimi stratami reputácie a stratami zákazníkov z porušenia.

Pravda: Náklady na dobré riešenie kybernetickej bezpečnosti nie sú ničím v porovnaní s nákladmi na úspešný útok.

Investujte do moderného bezpečnostného riešenia napr Indusface AppTrana, napríklad, ktoré vás môžu ochrániť pred najnovšími hrozbami. Okrem toho existuje mnoho preventívnych opatrení, ktoré môžete podniknúť bez akýchkoľvek dodatočných nákladov, ako sú silné heslá, viacfaktorové overovanie, správa prístupu a školenia zamestnancov.

mýtus č.6 — Nepotrebujete kybernetickú bezpečnosť, pretože ste nikdy neboli napadnutí

Ak ste sami nikdy nezažili kybernetický útok alebo porušenie údajov, je pravdepodobné, že neviete, koľko škody môžu spôsobiť. Môžete tiež predpokladať, že vaša súčasná bezpečnostná pozícia je dostatočne silná na to, aby odvrátila zlých hercov, keďže ste nikdy neboli napadnutí.

Kybernetické hrozby a hackerské nástroje sa však neustále vyvíjajú, aby boli každým dňom čoraz sofistikovanejšie a nezistiteľné. A akékoľvek citlivé údaje sú potenciálnym cieľom porušenia.

Pravda: Pokojne by ste mohli byť ďalším cieľom.

Vypracujte kvalitnú bezpečnostnú stratégiu, ktorá vám pomôže identifikovať existujúce slabé stránky a zmierniť pokusy o útok skôr, ako dôjde k akejkoľvek významnej škode.

mýtus č.7 — Dosiahli ste úplnú kybernetickú bezpečnosť

Kybernetická bezpečnosť je nepretržitý proces, ktorý je potrebné aktualizovať so zmenami v oblasti hrozieb. Preto nikdy neprestávajte pracovať na zabezpečení svojho IT majetku. Vaša organizácia bude vždy citlivá na existujúce a vznikajúce hrozby.

Pravda: Neexistuje nič také ako úplná alebo dokonalá kybernetická bezpečnosť proti kybernetickým útokom.

Pravidelne kontrolujte svoje bezpečnostné zásady, vykonávajte bezpečnostné audity, nepretržite monitorujte svoje kritické aktíva a investujte do nadchádzajúcich aktualizácií bezpečnostných opatrení.

Záver

Mýty a negatívne predstavy o kybernetickej bezpečnosti predstavujú skutočnú hrozbu pre organizácie, ktoré sú každý deň vystavené rôznym kybernetickým hrozbám. Dezinformácie môžu hackerom otvoriť ešte viac príležitostí preniknúť do vašej siete. Zostaňte informovaní o najnovších osvedčených postupoch zabezpečenia, aby ste zaistili bezpečnosť svojej firmy a zákazníkov.