Honor potvrdzuje, že jeho ďalšie 5G telefóny budú využívať procesory MediaTek

česť uviesť na trh 5g telefóny s procesormi mediatek

Honor, ďalšia mobilná značka Huawei, nedávno predstavila Honor X10. Tento mobil strednej triedy 5G prišiel s interným procesorom Kirin 820, ale prezident firmy Zhao Ming prezradil, že Spoločnosť teraz zváži použitie 5G procesorov MediaTek pre svoju ďalšiu činnosť smartphones. Toto vyhlásenie prichádza niekoľko dní po tom, čo bolo potvrdené, že TSMC prestane vyrábať čipy pre Huawei kvôli sankciám, ktoré na spoločnosť uvalili Spojené štáty.

Huawei (a jeho značka Honor) teda neplánuje zostať nečinný a už hľadá alternatívy. Taiwanský výrobca čipov MediaTek beží ako najlepšia možnosť, rovnako ako doteraz s pomerne širokou škálou 5G procesorov, vďaka čomu je táto nová konektivita dostupná vo väčšom cenovom rozpätí.

Honor použije procesory Dimensity od MediaTek v niektorých svojich budúcich mobiloch

Mediatek Dimensity 820 5g Špecifikácie

Zhao Ming spomenul sériu procesorov MediaTek Dimensity ako vynikajúcu alternatívu umožní Honoru ponúkať 5G mobily rôznych rozsahov a v širokom rozmedzí cien. Nezabúdajme, že MediaTek nedávno predstavil procesor Dimensity 820 s 5G určený pre strednú triedu, takže sme si istí, že ďalší mobil Honor, patriaci do tohto radu, ho bude využívať ako mozog.

Zhao Ming v skutočnosti povedal, že MediaTek bol mnohokrát partnerom Honor pre predtým vydané produkty a že v budúcnosti sa budú jeho čipsety používať v ponuke smartfónov spoločnosti. Uviedol to aj konateľ Tieto čipy budú optimalizované pre vlastný OS Honor. Značka sa teda snaží svojim zákazníkom ponúkať najlepšiu a najkonzistentnejšiu používateľskú skúsenosť.

To už je fakt Huawei sa bude pri prekonávaní prekážok spoliehať na MediaTek spôsobené sankciami Spojených štátov. Dajte nám vedieť, Čo si o tom myslíš? Bude pre Huawei a Honor dobré používať procesory MediaTek pre svoje 5G mobily?

Zdroj | Gizmochina

UPGRADE: MediaTek uistil, že neporuší zákon, keď ponúkne procesory Huawei. Keďže Huawei je pravidelným distribútorom v USA, môže byť nútený spoliehať sa na výrobcu SMIC (problém je, že nemá stroje, ktoré sú v súčasnosti potrebné na výrobu jeho procesorov).