Hoax WhatsApp chce vyvolať paniku s koronavírusom v…

koronavírus

V našej spoločnosti je množstvo podvodov WhatsApp. Žiaľ, z času na čas sa objavia falošné správy, ktoré sa snažia vyvolať strach v Španielsku a vo všetkých krajinách sveta. Teraz to vyšlo najavo Hoax WhatsApp chce vyvolať paniku s koronavírusom.

Reťaz v obehu potvrdzuje, že ministerstvo zdravotníctva zverejnilo „núdzové oznámenie“V ktorom je uvedené, že”prepuknutie koronavírusu je tentoraz veľmi vážne a smrteľné“. Bezpochyby ide o dosť škandalózne informácie.

Koronavírus sa dostal na WhatsApp

hoax whatsapp koronavírus

Ministerstvo zdravotníctva na svojej webovej stránke veľmi prehľadne uvádza všetky informácie súvisiace s novým koronavírusom. Ani v najnovšej správe Koordinačného centra pre výstrahy a núdzové situácie, ani v dokumente otázok a odpovedí sa nenachádza žiadne núdzové oznámenie ako naznačuje reťazec WhatsApp.

V reťazci objavuje sa množstvo odporúčaní, ale žiadne z nich ministerstvo nenavrhuje. To znamená, že môžete bezpečne ísť na preplnené miesta, ako je verejná doprava, a že v Španielsku nie je potrebné robiť špeciálne opatrenia s jedlom. To znamená, že nie je dôvod vyhýbať sa vyprážaným alebo korenistým jedlám.

Na druhej strane Svetová zdravotnícka organizácia poskytla niektoré z odporúčaní, ako sa vysporiadať s koronavírusom:

  • Často si umývajte ruky s vodou a mydlom.
  • Pri kašli alebo kýchaní si zakryte ústa a nos lakťom alebo vreckovkou. Potom vreckovku ihneď vyhoďte a umyte si ruky.
  • Vyhnite sa kontaktu s každým, kto má horúčku alebo kašeľ.
  • V prípade horúčky, kašľa alebo ťažkostí s dýchaním, čo najskôr vyhľadajte lekársku pomoc.
  • Ak sa chystáte navštíviť trhy so živými zvieratami v oblastiach zasiahnutých koronavírusom, vyhýbajte sa priamemu kontaktu s nimi.
  • Vyhnite sa konzumácii surových alebo nedostatočne tepelne upravených živočíšnych produktov.

Aké sú príznaky koronavírusu?

koronavírus z Wuhanu

Vysvetľuje to ministerstvo najčastejšími príznakmi sú kašeľ, bolesť hrdla, horúčka a dýchavičnosť. Ale keď ide o závažný prípad, infekcia môže spôsobiť zápal pľúc, ťažké dýchacie ťažkosti, zlyhanie obličiek a dokonca smrť. Spresňujú tiež, že tieto závažné prípady sa vo všeobecnosti vyskytujú u starších ľudí alebo u tých, ktorí trpia nejakým iným ochorením. Ak chcete väčšiu bezpečnosť, pozrite sa na túto mapu, ktorá vám umožní zistiť, ktoré časti sveta koronavírus ovplyvňuje.

Nedávno sme sa s vami rozprávali o hre, ktorá obnovuje koronavírus a teraz sa tieto falošné správy šíria cez WhatsApp. a ty Čo si myslíte o všetkom, čo sa deje s koronavírusom?