HiSense Color, prvý mobilný telefón s obrazovkou s elektronickým atramentom…

Prvý mobilný farebný displej s elektronickým atramentom HiSense

Dlhé roky sa hovorilo o skok od obrazoviek s elektronickým atramentom k mobilom. Niektorí výrobcovia už urobili prvý prístup, ako napríklad YotaPhone 2 v roku 2015 alebo YotaPhone 3 z roku 2017. Ale medzi toľkými výhodami mal tento typ panelu dôležitý problém, ktorý bolo treba prekonať.

Doteraz boli e-ink displeje iba v odtieňoch šedej. Jeho obnovovacia frekvencia je tiež veľmi nízka 1 alebo 2 v najlepšom prípade Hz. Dnes je však jeden z týchto problémov vyriešený, pretože HiSense sa chystá spustiť prvý mobilný telefón s farebným e-atramentom na svete.

Farebné displeje s elektronickým atramentom sa dostávajú do mobilných telefónov a prinášajú množstvo výhod

Hisense Color e-ink android mobil

HiSense už niečo z tohto mobilu ukázal na CES 2020, ale neoznámil dátum vydania. Toto zariadenie vzbudilo veľkú pozornosť, pretože by bolo prvé s farebnou obrazovkou s elektronickým atramentom na svete.

Vďaka najnovšej technológii farebnej tlače vyvinutej spoločnosťou sa im podarilo vytvoriť a E-ink panel schopný zobraziť 4096 farieb. Toto číslo je veľmi nízke v porovnaní s viac ako 16 miliónmi farieb, ktoré možno dosiahnuť na obrazovkách, ako sú napr. Galaxy S20, ale sú to veľmi odlišné výklenky a elektronický atrament má veľmi dôležité výhody.

Ten hlavný je ten zobrazené farby sú oveľa jemnejšie, a keďže nepotrebuje podsvietenie ako iné obrazovky, nebolí z neho oči. Tak to je, displeje s elektronickým atramentom nevyžarujú modré svetlo, takže sú ideálne na dlhodobé používanie a preto ich väčšina elektronických čítačiek používa. A čo nočné pozeranie? Nie je to problém, pretože HiSense vybaví vašu obrazovku teplými prednými svetlami, ktoré sa neodrážajú, a preto nepoškodzujú zrak.

okrem toho spotreba energie je ultra nízkaa ak sa vrátime k elektronickým čítačkám ako príkladu, to je dôvod, prečo môže trvať týždne, kým prejdú nabíjačkou. To je dôležitá výhoda v porovnaní s konvenčnými panelmi (IPS, OLED atď.) a pre mobil niečo neuveriteľné, pretože obrazovka spotrebuje najviac energie. Dokonca aj s obrazovkou s elektronickým atramentom môžete zobraziť statický obraz, keď je vypnutý, Pozdravuje niekto Always-On Display?

Stále je čo zlepšovať, ale je to dôležitý krok

aplikácie prvé farebné elektronické zobrazovacie zariadenie na svete

Ako každá revolučná technológia, ktorá sa práve dostáva na trh, aj displeje s elektronickým atramentom majú stále dôležité veci, ktorým sa treba venovať. Napríklad, tento mobil nie je orientovaný na konzumáciu multimediálneho obsahu. Dôvod? Vidieť fotografiu v 4 096 farbách nie je práve ideálne. Rovnako ani obnovovacia frekvencia vám neumožňuje vychutnať si videá. Ale aj tak je to dôležitý krok.

Prečo tomu veríme? Pretože s týmito obrazovkami mobilné telefóny môžu byť navrhnuté s autonómiou, akú ste doteraz nevideli, ideálne pre ľudí, ktorí musia tráviť dni alebo dokonca týždne mimo domova. Navyše, farebnou obrazovkou sa zvyšuje počet aplikácií, ktoré je možné použiť.

HiSense zaistí, že váš mobil bude mať veľa aplikáciíDokonca aj na obrázkoch môžete vidieť, že obsahuje aplikáciu galérie a aplikáciu fotoaparátu. Uložiť vzdialenosti na množstvo farieb, to sa nám zdá skvelé. Dátum spustenia je naplánovaný na 23. aprílaa uskutoční sa prostredníctvom online videokonferencie. A operačný systém? Samozrejme Android.

Táto novinka pôsobí po všetkých stránkach famózne a nielen pre mobilné telefóny, ale aj pre samotné e-čítačky. Čitatelia budú s touto novou technológiou veľmi spokojní. Páčilo sa ti to?