Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Hern├Ż notebook Samsung Odyssey 2 zasl├║┼żi va┼íu pozornos┼ą

Testovali sme Odyssey 2, druh├í gener├ícia hier pre notebooky Samsung. Vyzna─Źuje sa kovov├Żm dizajnom a v├Żkonn├Żmi konfigur├íciami. Ale stoj├ş to za to? Vysk├║┼íajte to!

Pozn├íte toto pr├şslovie, ktor├ę hovor├ş: ÔÇ×V t├şme, ktor├Ż vyhr├íva, neh├Żbte sa?ÔÇť Preto┼że Samsung ve─ża posunul vo svojej rade hern├Żch notebookov odysea, Prv├í verzia, ktor├í mala vysok├║ cenu a pochybn├Ż hardv├ęr, ktor├Ż dokonca nemal SSD, ust├║pila odysea 2, ktor├í bola uveden├í na trh v okt├│bri 2019, ove─ża vyspelej┼íia, s v├Żkonn├Żmi konfigur├íciami a elegantn├Żm a honosn├Żm vzh─żadom.

Bud├║ v┼íak spr├ívy z internetu odysea 2 zd├┤vodnite svoju cenu, ktor├í hrani─Ź├ş s R $ 9 tis├şc? Analyzovali sme najv├Żkonnej┼íiu verziu prenosn├ęho po─Ź├şta─Źa vybaven├║ procesorom Intel Core i7, 16 GB z RAM, GPU Nvidia GeForce RTX 2060 a SSD z 512 GBa na┼íu anal├Żzu n├íjdete v ─Ćal┼í├şch riadkoch.

Dizajn a povrchová úprava

Odysea 2 má kovovú povrchovú úpravu, ktorá notebooku dodáva pocit robustnostiKovová povrchová úprava dodáva notebooku pocit robustnosti (Foto: Reprodukcia / Samsung)

Hne─Ć vid├şme, ┼że odysea 2 sa vyv├şjal a ve─ża, vo vz┼ąahu k prv├ęmu odysea, Notebook opustil plastov├ę puzdro a zaujal kovov├Ż vzh─żad, ktor├Ż d├íva modelu pocit robustnosti a ur─Źitej elegancie.

Hlb┼íie porovnanie v┼íak sta─Ź├ş na to, aby sme si uvedomili, ┼że m├í e┼íte triezvej┼í├ş dizajn. LED di├│dy? Tla─Źidlo iba na zapnutie / vypnutie. Prepracovan├ę riadky tie┼ż ustupuj├║ priamym ─Źiaram, ktor├ę v├ím pripom├şnaj├║ tradi─Źn├Ż z├ípisn├şk.

Ale on sa nehanb├ş od niektor├Żch detailov gamer: napr├şklad podpera displeja m├í v strede jedin├Ż z├íves, v ktorom Samsung koment├íre, ktor├ę ÔÇ×pom├íhaj├║ pri rozptyle teplaÔÇť. Vzh─żad je zauj├şmav├Ż a vynik├í konven─Źn├Żmi n├ívrhmi tohto typu po─Ź├şta─Źa.

Pokia─ż ide o dvere a vchody, odysea 2 sprev├ídza ÔÇ×norm├ílneÔÇť mno┼żstvo, ale za cenu by mohla by┼ą ├║plnej┼íia. Vpravo s├║ dve dvere USB 3,0 (┼ítandard A) a z├íznam 3, 5 mm pre sl├║chadl├í. Vpravo je vchod HDMI, ─Ćal┼í├ş port USB 3,0, dvere USB-C a a Ethernet, Bohu┼żia─ż nem├í ─Ź├şta─Źku pam├Ą┼ąov├Żch kariet.

Klávesnica a touchpad

Samsung Odyssey 2Klávesnica vyzerá malá, ale má vynikajúcu kvalitu (Foto: Prehrávanie / Samsung)

M├┤j vz┼ąah s kl├ívesnicou odysea 2 bola to l├íska a nen├ívis┼ą. V prv├Żch d┼łoch pou┼ż├şvania som pri hran├ş zistil, ┼że kl├ívesy s├║ dos┼ą mal├ę FPSkde jeden miss miss (zl├Ż dotyk, vo vo─żnom preklade) sa m├┤┼że ve─żmi min├║┼ą. Ale je to len ot├ízka zvyku. Kl├ívesy s├║ ve─żmi pohodln├ę a pr├şkazy s├║ takmer okam┼żit├ę.

Odli┼íuje sa od prv├ęho odysea, kl├ívesnica druhej gener├ície je tie┼ż podsvieten├í, ale dod├íva charakteristick├║ farbu ─Źiary ─Źervenou farbou. Nie je mo┼żn├ę meni┼ą farbu kl├ívesnice, ale jej intenzitu je mo┼żn├ę upravi┼ą programom Nastavenia Samsung,

─Äal┼í├ş v├Żznamn├Ż rozdiel od prv├ęho odysea je touchpad, V prvej gener├ícii bola a LED okolo, d├ívaj├║c ove─ża chladnej┼í├ş vzh─żad. Druh├í verzia odstr├ínila LED a zv├Ą─Ź┼íila svoju ve─żkos┼ą, pri─Źom kl├ídla v├Ą─Ź┼í├ş d├┤raz na dotyk a ovl├ídacie prvky.

Obrazovka a zvuk

Odysea 2 m├í obrazovku s rozl├ş┼íen├şm Full HD 15,6 palce s├║ ve─żmi dobr├ę, ale mohlo by to by┼ą 2 kB15 obrazoviek Full HD,6 palce s├║ ve─żmi dobr├ę, ale m├┤┼że to by┼ą 2 kB (Foto: Prehr├ívanie / Samsung)

odysea 2 prin├í┼ía obrazovku PLS LCD z 156 palcov a rozl├ş┼íenie Full HD, K dispoz├şcii je tie┼ż antireflexn├í vrstva, ako aj miera aktualiz├ície 144Hz (jedin├Ż v rade, ktor├Ż m├í toto ─Ź├şslo) a podporu pre Nvidia G-Sync,

Prin├í┼ía to, ─Źo s─żubuje, 144Hz robia vizualiz├íciu obsahu ove─ża plynulej┼í├şm, bez z├ímkov, ide├ílnym v ─Źase tejto ┼íialenej ak─Źnej hry. Okrem toho nepriaznivej┼íie pozorovacie uhly nesp├┤sobuj├║ stratu vidite─żnosti, preto┼że antireflexn├í vrstva funguje ve─żmi dobre.

Vo v┼íeobecnosti nie je na ─Źo s┼ąa┼żova┼ą odysea 2, Napriek panelu PLS LCD, farby s├║ ve─żmi ┼żiv├ę a jas je intenz├şvny. Pokia─ż ide o cenu notebooku, o─Źak├íval som, ┼że aspo┼ł rozl├ş┼íenie bude 2K, V├Ą─Ź┼íina titulov sa v┼íak d├í prehr├íva┼ą s maxim├ílnym grafick├Żm potenci├ílom v syst├ęme Windows XP Full HD,

Zvuk je prekvapuj├║ci v r├ímci obmedzen├ş, ktor├ę sme videli vo viacer├Żch reproduktoroch. Zvuk je hlasn├Ż a jasn├Ż, ale hriechy s├║ na n├şzkej a strednej ├║rovni. Ako v┼żdy, ├║pravou vyrovnania sa podarilo zmierni┼ą nedostatok basov, ale v pr├şpade pochybnost├ş pou┼żite sl├║chadl├í.

v├Żkon

Odyssey v├Żkon 2 v hr├ích je vynikaj├║ciHern├Ż v├Żkon je vynikaj├║ci (Foto: Prehr├ívanie / Samsung)

odysea 2 obsahuje niektor├ę mo┼żnosti, ktor├ę sa l├ş┼íia v nastaveniach. Testovan├í verzia m├í procesor Intel Core i7-9750H z 2,6 GHz, 16 GB pam├Ąte DDR4 RAM, grafick├í karta nvidia GeForce RTX 2060 z 6 GB NVMe SSD z 512 GB a jeden HD s 1 TB skladovania. Pri takejto konfigur├ícii nem├┤┼żeme o─Źak├íva┼ą menej ako vynikaj├║ci v├Żkon pri testovan├ş v┼íetk├Żch hier v na┼íej kni┼żnici.

Resident Evil 2 be┼żal s nastaveniami nanajv├Ż┼í 60 FPS ┼ípicat├ę bez straty v├Żkonu. U┼ż v Devil May Cry V, av┼íak pri sc├ęne bolo ve─ża sc├ęn. Nastavenia boli nastaven├ę v krajn├Ż,

Pre milovn├şkov otvoren├Żch svetov├Żch hier odysea 2 dr┼żte menovku Assassin's Creed: Odyssey s majstrovstvom. Hra bola nastaven├í na ve─żmi vysok├║ so 100% mierkou vykreslenia a vtedy bolo p├ír okamihov FPS spadol okolo 50-55,

Pou┼ż├şvate─ż je v┼íak schopn├Ż presmerova┼ą v┼íetky spracovania na hry s Re┼żim ┼íelmy, ktor├ę je mo┼żn├ę nakonfigurova┼ą pomocou softv├ęru Odyssey Control (o ─Źom budeme diskutova┼ą nesk├┤r) alebo pomocou skratky na funk─Źnom tla─Źidle F11, Re┼żim skuto─Źne funguje a poskytuje lep┼íiu v├Żkonnos┼ą ako tradi─Źn├Ż re┼żim.

Cel├í t├íto sila m├í samozrejme prek├í┼żku a prich├ídza vo forme tepla a hluku. Teplota odysea 2 pri┼íiel 80 stup┼łov pri hran├ş hier Re┼żim ┼íelmy, okrem hlasn├ęho hluku prev├ídzky robustn├Żch chladi─Źov Jet Blade, ─Źo rob├ş hru bez headsetu ve─żmi nepr├şjemn├Żm.

Aj ke─Ć sa jedn├í o notebook zameran├Ż na hry, ktor├Ż zostane v├Ą─Ź┼íinu ─Źasu zapojen├Ż, v├Żdr┼ż bat├ęrie by mohla by┼ą o nie─Źo lep┼íia, aby sa zv├Ż┼íila jeho mobilita. okolo 2 hodiny pri prehliadan├ş, prehr├ívan├ş vide├ş a po─Ź├║van├ş hudby sa vybila bat├ęria 35%, Vzh─żadom na to, ┼że sa nehrali ani ┼żiadne hry, v├Żsledok je sklaman├şm.

Softv├ęr Odyssey Control

Samsung Odyssey Control je ovl├ídacie centrum Odyssey 2Velite─żsk├ę stredisko Odyssey 2 (Foto: Prehr├ívanie / Samsung)

Softv├ęr Odyssey Control je ovl├ídac├ş panel v├Żkonnosti odysea 2, Tu m├┤┼że u┼ż├şvate─ż nakonfigurova┼ą po┼żadovan├ę zobrazenie pomocou nieko─żk├Żch prednastaven├ş, ako FPS, RTS, RPGa TO, Okrem toho, ┼że je to n├ístroj na anal├Żzu ├║dajov o v├Żkone notebooku, spravovanie sn├şmok obrazovky uroben├Żch po─Źas hrania hier a aktiv├ícia internetu Re┼żim ┼íelmy, predt├Żm komentoval.

Tento softv├ęr je ve─żmi intuit├şvny a poskytuje ├║pln├║ kontrolu pou┼ż├şvate─żom, ktor├ş mu nerozumej├║ pretaktovanie a napriek tomu chc├║ z├şska┼ą maxim├ílny v├Żkon, ktor├Ż m├┤┼że notebook poskytn├║┼ą.

Teraz okrem Odyssey Control, Samsung vyplnil odysea 2 s tov├írensk├Żm softv├ęrom, ako je oper├ítorsk├Ż smartphone. Pou┼ż├şvate─ż n├íjde aplik├ície na pozn├ímky, RAM, hlasov├Ż z├íznam, pracovn├ę stanice a antiv├şrus McAfee Life Safe, To by nebolo tak├ę nepr├şjemn├ę, keby boli tieto aplik├ície u┼żito─Źn├ę, av┼íak pou┼ż├şvate─ż n├íjde ├║plnej┼íie sk├║senosti s in├Żmi programami dostupn├Żmi na trhu.

záver

odysea 2 skuto─Źne dok├ízalo, ┼że vo v├ş┼ąaznom t├şme sa pohybuje, ├íno. Predstavuje prirodzen├Ż v├Żvoj prv├ęho modelu Odyssey s elegantnej┼í├şm a robustnej┼í├şm dizajnom, extr├ęmne v├Żkonn├Żmi konfigur├íciami a ─Ćal┼í├şmi funkciami, ktor├ę dok├í┼żu t├║to pr├ícu vykona┼ą aj v naj┼ąa┼ż┼íej hre. Za cenu R $ 8.527, ch├Żba obrazovka 2K, ako aj ├║plnej┼íie porty.

Av┼íak, ak h─żad├íte v├Żkonn├Ż notebook, je to odysea 2, P├í─Źilo sa v├ím notebook? Zanechajte svoj n├ízor na koment├íre.

Technick├ę ┼ípecifik├ície Odyssey 2

modelSamsung Odyssey 2
pl├ítno15.6ÔÇ│ PLS Full HD antireflexn├í LED,
G-Sync – 1920 ├Ś 1080 / 144Hz
videoGrafika NVIDIA® GeForce® RTX 2060 6 GB GDDR6
procesorIntel┬« Core Ôäó i7 9750H
(2.60 GHz a┼ż 40,50 GHz, 12 MB L3 Cache)
pam├Ą┼ą16 GB DDR4 SDRAM
skladovanie512 GB NVMe1 SSD TB HDD
Windows 10 Domov
konektivitaKarta Wi-Fi 802.11 ac wave2 (2├Ś2) Bluetooth 5,0
bat├ęrieSie┼ąov├Ż adapt├ęr, v├Żkon 160 W, bat├ęria 54 Wh
porty1 nap├íjac├ş konektor
1 V├Żstup HDMI
1 USB-C3 USB 3,0
1 Vstup Ethernet
1 v├Żstup pre sl├║chadl├í / mikrof├│n (kombinovan├ę)
p├şsanie na strojiPodsvieten├í kl├ívesnica ┼átandardn├í portugal─Źina-BRClickpad
zabezpe─ŹeniaModul TPM
multimediálneStereo reproduktory (10,5 W x 2)
Integrovan├í mikrof├│nov├í kamera Webcam HD VGA Dolby Atmos Ôäó
Rozmery az├íva┼żia35.8 x 27.1 x 10,99 cm
farba─Źierna
cenaR $ 8.599.00

Samsung Odyssey 2

 • Dokon─Źenie a dizajn – 9,5/ 10
 • Obrazovka a zvuk – 8,5/ 10
 • V├Żkon – 10/10
 • Opera─Źn├Ż syst├ęm a vlastnosti – 9/ 10

9,3/ 10

Z├ívere─Źn├ę ├║vahy a post a nev├Żhody

Odysea 2 predstavuje prirodzen├Ż v├Żvoj od prv├ęho Odysea. Prin├í┼ía dokonal├Ż dizajn, v├Żkonn├ę konfigur├ície a skuto─Źne zauj├şmav├ę ─Ćal┼íie funkcie.

Pros

 • Kovov├ę prevedenie;
 • Triezvy a kr├ísny dizajn;
 • Obrazovka s vysok├Żm jasom a dobr├Żm pozorovac├şm uhlom;
 • Vynikaj├║ci v├Żkon;
 • Opera─Źn├Ż syst├ęm a zauj├şmav├ę vlastnosti;
 • Hlasn├Ż a ─Źist├Ż zvuk;
 • Ve─żmi dobr├í kl├ívesnica.

nev├Żhody

 • Obrazovka m├┤┼że by┼ą 2 kB;
 • Pr├şli┼í ve─ża predin┼ítalovan├Żch programov;
 • Ve─ża sa zahreje;
 • Mikrof├│n webovej kamery nie je dobr├Ż.