Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

HBO's Invisible Stories: Rozhovor s malajským hercom Gavinom Yapom

HBO's Invisible Stories: Rozhovor s malajským hercom Gavinom Yapom 1

Nedávno som dostal šancu na rozhovor s malajzijským hercom / helmárom Gavinom Yapom (je to polovica dua, ktorý režíroval) Dendam Pontianak), ktorý hrá v sérii antológií juhovýchodnej Ázie HBO Invisible Stories. Hovoríme o epizóde, ktorú hrá, v ktorej má premiéru na HBO 26. januára 2020.

REKLAMA

Ale najprv nejaký príbeh o epizóde (Epizóda 4 – Keagan):

Keagan, tichý a osamelý muž, stelesňuje ideálneho singapurského – má vysoko platenú prácu, vlastní 5- izbový byt a je ženatý s krásnou ženou, s ktorou má 8-ročná dcéra. Keď sa jeho manželka Wendy rozhodne, že by sa mali „inovovať“ a presťahovať sa do súkromného bytu, malo by sa to cítiť ako prirodzený krok. Pre Keagana sa však stáva spúšť a jeho tajomstvá sa začínajú rozpadávať.

Čítal som rozhovor, ktorý ste urobili s Time Out v roku 2014. Povedali ste, že ste pomaly upadli z lásky k herectvu a boli ste veľmi dychtiví dostať sa za kameru a namiesto toho smerovať. Teraz, keď ste režírovali množstvo vecí vrátane veľmi úspešných Dendam Pontianak, oživilo to vaše nadšenie, že ste tiež pred kamerou?

Myslím, že to do istej miery ovplyvňuje, ale v skutočnosti nie sú také príbuzné, ako by ste si mohli myslieť. Keď som sa z lásky k herectvu stratil, bolo to preto, že som sa dostal do bodu, keď už to nebolo zábavné. A, viete, keď som o tom hovoril v tom rozhovore, vlastne som hovoril o veľmi, veľmi špecifickom časovom okamihu, ktorý bol okolo roku 2006. A v roku 2006 som hral hru s názvom Najrýchlejšie hodiny vo vesmíre v KL PAC. A tam bolo niečo, čo kliklo, kde som bol, vieš čo? To už pre mňa nie je zábava. Nechcem konať v záujme konania. Nechcem tým povedať, že nechcem konať, ale dosiahol som bod, v ktorom som bol, pozri, ak budem konať, musí niečo znamenať. Musí mať nejaké osobné spojenie. Musím mať pocit, že ma napadajú.

A tiež, keď som robil tento rozhovor, začala sa moja divadelná réžia. A oveľa viac som sa zaujímal o rozprávanie príbehov, ako som bol v príbehu ozubený. Ale v tých rokoch, ktoré sa od tej doby odohrali, som mal to šťastie, že som mal príležitosť robiť veci, ktoré mi umožnili rásť ako herec. Takže si myslím, že to bolo miesto, odkiaľ som prišiel, keď som o tom hovoril.

Vieš, je to ten istý dôvod, prečo si sa z človeka zamiloval, je to preto, že tam už nič nie je.

Vášeň zmizla …

Áno, vášeň zmizla, obaja ste sa posunuli ďalej, vyrastali ste rôznymi smermi. Takto som sa cítil pri hraní. Bolo to, akoby som nemohol prispieť, ak nedokážem rásť, ak nemôžem byť napadnutý, potom to už naozaj nechcem robiť.

REKLAMA

Od tej doby, čo ste prešli touto fázou, si myslíte, že ste sa sprísnili v tom zmysle, že ste viac preskúmali skripty a svoje úlohy v skriptoch, ktoré ponúkate?

Áno, samozrejme. Rozhodne. Pretože konať pre mňa je veľmi ťažké a je to veľmi stresujúce. Keď to hovorím, ľudia sú šokovaní, ale vlastne som vysvetlil, že režírovanie bolo pokojnejšie ako konanie.

Naozaj? To je zaujímavé.

Áno, myslím, že réžia prichádza s mnohými bolesťami hlavy, ale môžete vidieť celkový obraz, pretože viete, kam idete. Konanie je veľmi ostrovný zážitok a vy vždy neviete, čo robíte, ak robíte správnu prácu alebo nie. A samozrejme musíte využívať miesta, ktoré, ako viete, môžu byť bolestivé alebo potenciálne rušivé. Nemusím sa ponáhľať ísť na tieto miesta. Takže ak tam idem a nevadí mi to tam ísť, ale ak idem tam, určite to stojí za to.

Myslíte si, že vám ako režisér pomohol vo vašej kariére? Pretože, ako ste povedali, riaditelia sa pozerajú na väčší obrázok – je to iná perspektíva. Na druhej strane, herci sú spravidla pešiakmi na scénach. Ale teraz, pretože ste nasmerovali niekoľko filmov, zmenil sa váš prístup k hraniu? Preskúmavaš sa viac na scéne? Myslíte si, že dáte kreatívnejší vstup režisérovi, s ktorým pracujete?

Vlastne si myslím, že najväčší posun, ktorý sa stal, keď som sa stal režisérom, je v skutočnosti, že je pre mňa oveľa ľahšie prepustiť, pretože keď ste režisérom, zaoberáte sa všetkým. Zaoberáte sa všetkými nočnými morami, so všetkým, sračkami. Keď budem konať, chcem, hej, je to tvoj problém, človeče * smeje sa * som veľmi rád, že môžem konať. Vieš čo myslím?

Ale keď som konal skôr, ako som začal režírovať, bol som ako riaditeľ na zadnom sedadle. Je to ako „Ste si istý, že to chcete urobiť takto?“ Teraz sa mi páči, „chlapče, máš to. Chápem, že máte viac ako spravodlivý podiel na bolestiach hlavy a ja vám len dovolím, aby ste vykonali svoju prácu. “

Dôverujte tomuto procesu.

Áno, presne. Chcem tým povedať, že som vždy skúmal sám seba. Vždy som bol mojím najtvrdším kritikom, pokiaľ ide o konanie … akoby som nerád sledoval svoje vlastné veci. Nemôžem sa pozerať.

Takže vôbec nepozeráte svoje veci? Napríklad, keď hráte vo filme alebo v seriáli, ako je tento (Neviditeľné príbehy), nebudete sedieť v televízii so svojou rodinou, keď sa v nedeľu premiéra epizódy?

Ja som, ale nebudem sa z toho cítiť pohodlne.

Vieš, moja žena sa musela vysporiadať s množstvom svinstva, keď som to robila, pretože keď sa správaš a snažíš sa dostať do úlohy a sú určité veci, ktoré musíš urobiť, aby si sa do toho dostala, to nie je Pre ostatných ľudí vo vašom živote, ktorí s vami musia každý deň rokovať, je to vždy ľahké. Takže, viete, chcú to vidieť, pretože chcú vidieť to, čo som robil. A chcú to vidieť so mnou. Takže sa na to pozerám s nimi. Ale vo všeobecnosti to nie je niečo, s čím by som bol obzvlášť spokojný alebo s ktorým som sa kedy cítil. Myslím si, že veľa z toho je dosť bežné u mnohých hercov. Spravidla dávame prednosť tomu, aby sme sa nepozorovali, pretože vidíme len to, čo je zlé.

Je to ako ľudia neradi počúvajú seba v rádiu, ale tisíckrát horšie?

Yeap. Aj keď sa priznám, že je to jednoduchšie. Je to jednoduchšie, ale vo všeobecnosti to nie je niečo, na čo sa teším. Ako režisér je to však trochu iné, pretože musíte. Nemáš na výber. Musíte to sledovať. Ale tiež, ak nie som na obrazovke, je oveľa ľahšie stratiť sa. Akonáhle sa uvidím na obrazovke, vymaže ma to z obrázka.

To je fascinujúce. Chcel by som sa vrátiť k tomu, čo ste už spomenuli. Spomenuli ste, že keď sa pripravujete na nejakú rolu, nie je to pre ľudí vo vašom okolí najjednoduchšie. Aký je váš herecký proces? Sú niektorí herci, ktorí podľa všetkého majú prepínač, ktorý môžu zapnúť a vypnúť, keď režisér kričí akciu a strih. Ale sú aj iní, ktorí sa musia hlboko kopať a mať neustále charakter. Na ktorú stranu spektra spadáte?

Myslím, že niekde upadnem. Môj prístup skutočne závisí od projektu a úlohy. Viete, existujú úlohy, ktoré sú úplne úprimné, že sa môžete obrátiť na deň a robiť – pokiaľ ste na tom. Myslím, že pokiaľ ide o hranie, najmä o fotoaparáte, pretože kamera len zachytáva všetky nuansy toho, čo robíte, myslím si, že najdôležitejšie je, že ste schopní, úprimní a že ste schopní byť v momente. Všetko záleží na úlohe. Pre úlohu, ako je táto, existovala určitá príprava, ktorá bola nevyhnutná, pretože sa musíte vziať na určité miesta a musíte vedieť, čo vaša postava prechádza, aby ste dosiahli určitú mieru poctivosti a realizmu, vieš.

Ale ak hráte ako komiksová reliéfna postava, v podstate robíte svoju vec. Pretože som pevne presvedčený, že ak ma obsadíte, je to preto, že chcete, čo prinesiem do projektu. Musím tomu veriť. A urob moje veci. Dôležité je však to, že k nemu dostávam určitý stupeň poctivosti a realizmu.

Takže pre svoju postavu, neviditeľné príbehy, ako ste hovorili, ste museli ísť na nejaké pekne nepríjemné miesta. Ako ste to urobili a ovplyvnili to váš osobný život? Vyskytli sa prípady, keď ste doma a vaši rodinní príslušníci si všimli, že nie ste sami?

* smiech * Nie, nebolo to tak dráma lah.

Ľudia v mojom živote chápu, čo robím. A ja sa nehodlám vystavovať ľuďom vo svojom živote, ak cítim, že nie som na dobrom mieste. Bolo to skôr rozdelenie na určité veci, ktoré musíte urobiť. Začalo to tým viac vonkajších vecí, ako som vedel, že potrebujem schudnúť. Vedel som, že musím byť schopný vykonávať určité veci, na ktoré som sám nebol zvyknutý. A potom idete do psychologického aspektu, kde musíte urobiť nejaký výskum a prečítať si prípadové štúdie, aby ste získali predstavu o tom, odkiaľ títo ľudia pochádzajú psychologicky. Ale to sú iba pokyny.

Na konci dňa sa musíte rozhodnúť, ako chcete hrať, pretože každý je iný, bez ohľadu na to, aký je jeho psychický stav alebo utrpenie. Snažím sa prísť na to, aby som si mohol vziať informácie a premietnuť ich na obrazovku, ktorá sa cíti – stále sa vraciam k tomuto slovu – úprimne. Takže aj keď to nemusia byť nevyhnutne presne to, čo zažili iní ľudia, môžu vidieť, že to nezavolali.

V tejto poznámke, čo HBO Neviditeľné príbehy skript, ktorý vás prinútil ísť „Musím to urobiť!“

Dokonca rovnako ako spôsob, akým mi to pripadalo, bol veľmi, veľmi atraktívny. Je to tiež samotná príležitosť na spoluprácu s HBO. Pretože som veľký filmový fanúšik a popkultúrny geek. Takže byť na výstave, kde máte TV Static a potom logo HBO, po ktorom nasleduje **, ozve zvuk – viete, že zvuk ** je jednoducho trochu neskutočný. Bolo to jednoduché áno.

Ale tiež, keď mi bol popísaný koncept série, tento obrovský kus tohto veľkého súboru, v ktorom sú všetky tieto vzájomne prepojené postavy, mi tento druh pripomenul krátke rezy Roberta Altmana, ktoré som veľkým fanúšikom. z. Zapojiť sa do juhovýchodnej Ázie to pre mňa bolo veľmi atraktívne.

A tiež za posledných 10 rokov som mal to šťastie, že som niekoľkokrát pracoval v Singapure a trochu som spoznal singapurskú kultúru. Takže chápem celý druh kultúry HDB. A režisér mal veľmi špecifickú predstavu o … máte tieto byty HDB a všetky tieto rôzne postavy za zatvorenými dverami. Pretože si myslím, že veľa ľudí má túto dokonalú predstavu o Singapure.

Najmä Malajzijci…

Áno, pretože to nám strčilo hrdlo * smeje sa *.

Ide však o to, že život nie je pre nikoho dokonalý. A bol som tým skutočne skutočne zasiahnutý. Myslím, že aby som bol k tebe úplne úprimný, nedostal som skript vopred. Trochu po sebe som dostal nejaké informácie, pretože ľudia boli o projekte prirodzene veľmi tajní, pretože nechceli unikať veci a tak ďalej.

Tak ako som mal veľmi, veľmi dlhý konkurz, aby som sa pokúsil dostať rolu. Robil som show v New Yorku a bol som preč od KL na mesiac a pol. O práci ma oslovili týždeň predtým, ako som odišiel. Takže som sa zúčastňoval konkurzu po celú dobu, keď som bol v New Yorku.

Sakra.

Jo. Takže mesiac a pol som každý deň poslal inú pásku ako z New Yorku. A tak sa po chvíli dostalo do bodu, keď sa mi páči, chcem, viete čo, musím to urobiť.

Ako ste sa cítili, keď ste túto úlohu skutočne dostali?

Úprimne povedané, bolo to veľmi neskutočné. Cítil sa skutočný. Až kým som sa nevrátil domov, pretože hneď ako som sa vrátil do KL, tak som sa už do dvoch dní od návratu do KL už dostal do lietadla do Singapuru (kde sa prehliadka vystrelí). Naozaj to bol naozaj neskutočný zážitok. A je to ako keby ste vrstvu olupovali jeden po druhom a bude sa cítiť čoraz reálnejšie, až kým nebude ako môj Bože, naozaj na to nemôžem spadnúť loptu! Chcem s nimi znova pracovať.

Aké to bolo pracovať s Rosalind Pho?

Ross je úžasná. Nemám o nej nič iné ako skutočne úžasné veci. Bola naozaj, naozaj, naozaj, naozaj úžasná. Toľko zábavy. Taká zábavná osoba.

A na výstave hrá tvoju manželku, však?

Áno.

Aká bola taká skúsenosť ako s ňou vyvinúť chémiu?

Tu je to o chémii. Buď to máte, alebo nemáte. Nemôžete skúšať chémiu. A hovorím ako herec a režisér. Nemôžete skúšať chémiu. Môžete skúsiť čo najlepšie, aby to fungovalo dobre spolu navzájom. Ale čo sa týka prírodnej chémie, buď to máte, alebo nemáte.

Myslím si, že na Rosovi je skvelé, že je taká veľkorysá herec, že ​​je otvorená všetkému, čo chceš dať. Rád to robím tiež. Rovnako môžeme urobiť spôsob, akým sa chystáme urobiť, ale poďme tiež hrať, uvidíme, čo sa stane. Pozrime sa, čo sa stane, ak niekto z nás urobí niečo iné. A áno, je úžasná, rád by som s ňou znova pracoval.

Čo dúfate, že publikum vezme z vašej epizódy?

Všeobecne nechcem povedať publiku, čo treba vziať, pretože skúsenosti všetkých sa budú líšiť. Myslím si, že ľudia odoberú rôzne veci na základe svojich zásad a presvedčenia. Nakoniec mám pocit, že je to príbeh o sebapoznaní a prijatí a že všetci sa snažíme čo najlepšie. Každý z nás má démonov. Každý z nás má určité aspekty, s ktorými sa snažíme vysporiadať alebo sa s nimi vysporiadať, pretože si myslíme, že musíme byť schopní k sebe byť pravdiví, skôr ako môžeme očakávať, že niekto pre nás vykoná ďalšiu míľu , A ja si myslím, či súhlasíte alebo nesúhlasíte s Keaganovou filozofiou, budete vedieť, čo je pre neho dôležité.

Takže celá vec, ktorú Keagan prechádza so svojou manželkou. Je to veľká vec, pretože predtým, ako viete, sa musí Keagan vyrovnať s tým, kým je, a potrebuje svoju ženu, aby to prijala, aby sa mohli pohnúť vpred a aby ju mohli posunúť na ďalšiu úroveň. V poriadku. Myslím si, že ak nie ste doma akceptovaní, je pre vás veľmi ťažké posunúť sa ďalej. Ale ak máte pocit, že vo vašej rodine máte silný podporný systém, dáva vám odvahu ísť … a byť tiež splnomocnený.

Na ktorých ďalších projektoch pracujete?

Nie je nič, čo by som mohol oficiálne odhaliť. Existujú veci v rôznych fázach vývoja. Urobil som Dendamovi Pontianakovi s Glenom Goei, takže spolu s nami vyvíjame ďalší projekt. Vyvíjam niekoľko projektov samostatne. Minulý rok som režíroval hru s názvom Gold Rain & Hailstones a tento rok to chceme obnoviť. Som odhodlaný hrať divadlo v Singapure až do mája. V horáku sú niektoré zaujímavé veci, ale ešte nie som pripravený robiť žiadne oficiálne oznámenia. Ale akonáhle budú veci v kameni, nebojte sa, budem ich všetky kričať!

NEVIDITEĽNÉ PRÍBEHY: epizóda KEAGAN debutuje v nedeľu 26. januára o 22:00 na HBO GO a HBO (Astro Ch 411/431 HD); každú novú epizódu vysielajú každú nedeľu v rovnakom čase.

Kliknite sem a prečítajte si náš rozhovor s režisérmi a showrunnermi The Ghost Bride.