Hackeri ukradli tokeny kryptomien v hodnote 200 miliónov dolárov z burzy BitMart

Platforma na obchodovanie s kryptomenami BitMart odhalila „rozsiahle narušenie bezpečnosti“, ktoré pripísala na vrub ukradnutému súkromnému kľúču, čo viedlo ku krádeži viac ako 150 miliónov dolárov v rôznych kryptomenách.

Porušenie údajne ovplyvnilo dve jeho horúce peňaženky na blockchaine Ethereum (ETH) a inteligentnom reťazci Binance (BSC). Spoločnosť poznamenala, že peňaženky obsahovali iba „malé percento“ aktív.“ Hot peňaženky, na rozdiel od ich studených náprotivkov, sú pripojené k internetu a umožňujú vlastníkom kryptomien prijímať a odosielať tokeny.

Spoločnosť PeckShield, ktorá sa zaoberá zabezpečením blockchainu a analýzou údajov, odhadla celkovú stratu na približne 200 miliónov dolárov, pričom celý reťazec udalostí označila za „celkom jednoduchý: prevod, výmena a umytie“.

“Toto narušenie bezpečnosti bolo spôsobené hlavne ukradnutým súkromným kľúčom, ktorý skompromitoval dve naše horúce peňaženky,” uviedol generálny riaditeľ BitMartu Sheldon Xia v sérii tweetov rozoslaných dnes. Vo svetle incidentu BitMart uviedol, že dočasne pozastavuje výbery až do odvolania a dodal, že prebieha dôkladná bezpečnostná kontrola s plánmi na obnovenie operácií v decembri. 7.

Tento vývoj je najnovším z vlny hackov, ktoré sa zamerali na kryptomenové platformy, ako sú okrem iného PolyNetwork, Cream Finance, Liquid a bZx.

Minulý týždeň zlomyseľní herci zorganizovali lúpež v hodnote 120 miliónov dolárov v bitcoinových a éterových aktívach od BadgerDAO, decentralizovanej finančnej (DeFi) pôžičkovej služby. V samostatnom vývoji blockchainový startup MonoX Finance odhalil, že hacker odčerpal približne 31 miliónov dolárov tým, že využil chybu „inteligentnej zmluvy“ v softvéri, ktorý služba používa na vykonávanie výmeny tokenov a umožňuje zákazníkom obchodovať s tokenmi s inými účastníkmi siete.

A v auguste nemenovaný útočník ukradol tokeny v hodnote viac ako 600 miliónov dolárov z kryptomenovej platformy PolyNetwork, aby o dva týždne neskôr vrátil takmer všetky peniaze.