Hacker uväznený za krádež miliónov dolárov v kryptomenách krádežou SIM karty

Šiesty člen spojený s medzinárodnou hackerskou skupinou známou ako Komunita bol odsúdený v súvislosti s multimiliónovým sprisahaním na výmenu SIM kariet, uviedlo americké ministerstvo spravodlivosti (DoJ).

Garrett Endicott, 22, z amerického štátu Missouri, ktorý sa po vznesení obvinenia v roku 2019 priznal k obvineniam z podvodu s drôtmi a krádeže identity s priťažujúcimi okolnosťami, bol odsúdený na 10 mesiacov väzenia a nariadený zaplatenie sumy v celkovej výške 121 549,37 USD.

Výmena SIM karty, tiež nazývaná únos SIM karty, sa vzťahuje na schému krádeže identity, pri ktorej zlomyseľné strany presviedčajú telefónnych operátorov, aby preniesli mobilné služby svojich obetí na SIM karty pod ich kontrolou, čo je často uľahčené podplatením zamestnanca mobilného operátora alebo kontaktovaním služby. zákaznícku podporu poskytovateľa tým, že sa bude vydávať za obeť a požiada o výmenu telefónneho čísla na SIM kartu prevádzkovanú skupinou.

Cieľom je využiť telefónne čísla ako bránu na zneškodnenie rôznych online služieb používaných cieľmi, ako sú e-maily, cloudové úložiská a účty na výmenu kryptomien, obnovením ich hesiel a jednorazových overovacích kódov, ktoré sa odosielajú prostredníctvom správ SMS ako súčasť procesu dvojfaktorovej autentifikácie (2FA), ktorý umožňuje posádke počítačovej kriminality obchádzať bezpečnostné opatrenia.

„Členovia komunity sa zapojili do únosu Simov, aby ukradli kryptomenu obetiam v celej krajine vrátane Kalifornie, Missouri, Michiganu, Utahu, Texasu, New Yorku a Illinois,“ uviedlo ministerstvo spravodlivosti, čo viedlo ku krádeži ocenenej kryptomeny. čas krádeže, ktorý sa pohybuje medzi $2000 až viac ako $5 miliónov od rôznych dotknutých strán.

Endicott je tiež šiestym a posledným členom skupiny v prípade, ktorý bol odsúdený na dva až štyri roky väzenia, vrátane štyroch ďalších ľudí v USA a jedného v Írsku — Ricky Handschumacher (28), Colton Jurisic (22), Reyad Gafar Abbas (22), Conor Freeman (22) a Ryan Stevenson (29).

“Skutky týchto obžalovaných mali za následok stratu miliónov dolárov pre obete, z ktorých niektorí prišli o celé svoje úspory na dôchodok,” uviedla zastupujúca americká právnička Saima Mohsin pre východný okres Michiganu. “Tento prípad by nám všetkým mal slúžiť ako pripomienka, aby sme chránili svoje osobné a finančné informácie pred tými, ktorí sa ich snažia ukradnúť.”