Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

GX290 Pro, ultra odolný smartfón od Gigaset s batériou XXL (Rozhovor)


Nemecký výrobca nezávislý od Siemensu už niekoľko rokov vyrába Gigaset smartphones ktoré sľubujú, že prežijú extrémne podmienky. Medzi nimi aj GX290 Pro, ktorý sme si mohli vziať do rúk na IT Partners show. Rozhovor.

Na vytvorenie sveta a sektora je potrebné všetko smartphones nie je výnimkou z tohto pravidla. Stretli sme sa s Grégorym Cardosom, Key Account Managerom v Gigase, ktorý bol taký láskavý, aby nám predstavil Gigaset GX290 Pro, údajne „nerozbitný“ smartfón pre profesionálov pracujúcich v extrémnych podmienkach, ktorý existuje aj vo verzii pre širokú verejnosť: GX290 Plus. Prvý obsahuje Android 10 Enterprise a druhý Android 10.

Grégory Cardoso © Alexandre Boero pre Clubic

Rozhovor „GX290“ s Grégorym Cardosom zo spoločnosti Gigaset

Clubic – Môžete nám v krátkosti predstaviť a priblížiť, kto je Gigaset?

Gregory Cardoso : Gigaset je nemecká spoločnosť, predtým Siemens. Od roku 2008 je Gigaset samostatným subjektom od spoločnosti Siemens a má vlastný výrobný závod so sídlom v nemeckom Bocholte. Gigaset je lídrom na európskom trhu v oblasti DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications, bezdrôtového štandardu často používaného pre pevné telefóny, ktorý je do istej miery ekvivalentom Wi-Fi pre pevné telefóny), najmä vo Francúzsku s podielom na trhu 43 %.

Ale máme aj profesionálny rad s terminálmi a slúchadlami. Vyvíjame sa aj na smartfónovej časti, najmä na spotrebnej.

Dnes si povieme niečo o Gigaset GX290 Pro, ktorý je jedným z smartphones trhu považovať za nerozbitné. Čo nám môžete povedať o tomto mobile?

Sme na takzvanom „vytvrdenom“ telefóne. Má nárazuvzdorné puzdro TPU (termoplastický polyuretán), s kovovým rámom, ktorý chráni pred nárazmi, ale aj pred akýmkoľvek ohnutím smartfónu. Okrem toho má GX290 Pro štandard IP68: je odolný voči nárazom, vode a prachu.

Gigaset GX290 Pro © Alexandre Boero pre Clubic

Gigaset GX290 Pro © Alexandre Boero pre Clubic

Na mobile máme obrazovku vybavenú sklom Corning Gorilla Class 3, vďaka čomu je odolnejší voči teplotným šokom, nečistotám a poškriabaniu. Model bol tiež testovaný na vojenskú normu MIL-810G, ktorá mu umožní dosiahnuť extrémne teploty pri používaní, od -10°C do 60°C. To umožňuje jeho uplatnenie vo všetkých hutníckych alebo priemyselných podnikoch, kde sa stretávame s týmito extrémnymi teplotami.

Ide o smartfón, ktorého využitie je možné rozšíriť aj na širokú verejnosť, pričom na trhu je prítomný GX290 Plus.

Áno celkom. Je špeciálne určený pre outdoorové a trailové jazdenie: GX290 možno použiť na skalnaté alebo nerovné výlety. Ak spadne, napríklad aj do vody počas plavby na kanoe, je stále použiteľný, štandard IP68 umožňuje úplné ponorenie až do 1,2 m počas 30 minút.

Gigaset GX290 pro © Alexandre Boero pre Clubic

Závažný argument autonómie

Čo sa týka komponentov, čo nám môžete povedať o tomto GX290 Pro?

sme na 4 GB LPDDR3 RAM, interná pamäť 64 GB a možné rozšírenie až na 256 GB Mobil má Octo-Core procesor s 4G LTE s podporou VoLTE a VoWiFi. Máme obrazovku z 6,1″19.5:9 HD+ a trojitý slot: môžete teda vložiť dve SIM karty a SD kartu.

Natívne používame Android 10 Enterprise (GX290 Plus obsahuje Android 10). V skutočnosti tu nie je prekrytie, čo vám umožňuje úplne použiť pamäť. Telefón je pro-orientovaný, takže nájdete certifikácie ako TeamViewer, Zero Touch a Android 10 Enterprise, ktorý vám umožňuje diaľkové ovládanie mobilu vykonávať zásahy a geolokáciu.

A čo batéria?

Toto je jedna zo silných stránok telefónu. sme na 6 200 mAh (Poznámka redakcie: je to dôležitejšie ako Asus ROG Phone 3 alebo Motorola Moto G9 Power, ktorá „cap“ na 6 000 mAh) s rýchlym nabíjaním. Je tvrdý, ale to vysvetľuje jeho hmotnosť 278 gramov. Môžete si ho vziať na dvojdňový výlet a použiť veľkú baterku v noci.

Môže byť tiež použitý ako nabíjacia stanica s funkciou Powerbank, ktorá umožňuje nabíjať ďalšie zariadenia pomocou USB-C. A podporuje indukčné nabíjanie (až 15W) a rýchle nabíjanie.

Rastúci spotrebiteľský sortiment

Čo môžeme povedať o fotografickom snímači GX290 Pro?

Vzadu sme na 13 MP plus 2 PM pre bokeh. Vpredu, vpredu je mobil na rozlíšení 8 POPOLUDNIE. Po stránke videa sme na Full HD 1080p.

Fotosnímač GX290 Pro © Alexandre Boero pre Clubic

Aká je cena tohto produktu?

GX290 Pro je k dispozícii za 399 EUR a je k dispozícii u našich predajcov. K dispozícii je aj rovnaký mobil bez certifikácií Android 10 Enterprise a TeamViewer a bez štandardu MIL-810G, GX290 Plus, ktorý je tiež dostupný za cenu 329 €. Tento model bude vhodnejší pre nadšencov extrémnych športov.

Od decembra by sme mali spotrebiteľský rad doplniť o GS5, ktorý nahradí GS4 a natívne bude dodávať Android 11. Na robustnom je zo strany Gigasetu túžba pokračovať vo vývoji a obnove svojho sortimentu, pretože vieme, že je trh, ktorý sa veľmi rýchlo mení. Snažíme sa o veľkú obnovu sortimentu, aby sme reagovali na tento trend na trhu.