Guidemaster: Najlepšie prenosné SSD disky, ktoré si môžete kúpiť práve teraz

Valentina Palladino

Prenosné SSD disky sú dobrým spôsobom, ako zvýšiť množstvo ukladacieho priestoru, ktorý potrebujete na uchovávanie digitálnych údajov, a zobrať si ich so sebou kamkoľvek. Toto výkonné príslušenstvo vám umožní zabaliť obrovské množstvo úložného priestoru v dennej taške, čím získate miesto, kde môžete odložiť súbory z počítača alebo smartfónu, získať prístup k súborom, ktoré potrebujete iba za určitých okolností, a zálohovať dôležité informácie na cestách.

Svet prenosných diskov SSD je však veľký a výber najlepšieho zariadenia pre vaše potreby môže byť výzvou. Nejde iba o to, aké malé zariadenie je, ako je odolné alebo koľko gigabajtov úložného priestoru má – rýchlosť prenosného SSD môže výrazne ovplyvniť vašu spokojnosť s ním. SSD všeobecne sľubujú lepšiu rýchlosť čítania a zápisu ako HDD, takže ak pôjdete z jedného na druhý, uvidíte všeobecné zvýšenie. Nie všetky prenosné SSD však fungujú rovnako – aj keď inzerujú podobné maximálne rýchlosti.

Aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktorý prenosný disk SSD by pre vás mohol fungovať, testoval Ars niektoré z najnovších a najpopulárnejších prenosných diskov SSD na trhu a posúdil ich rýchlosť, dizajn, trvanlivosť, kompatibilitu a cenu. Tu sú naše zistenia:

Note: Ars Technica môže získať kompenzáciu za predaj z odkazov na tomto príspevku prostredníctvom pridružených programov.

Krátka verzia

 • najlepší prenosný SSD Teraz si môžete kúpiť $ 149 CalDigit Tuff Nano (512 GB). Bol to jeden z najrýchlejších SSD diskov, ktoré sme testovali, a prekonal väčšinu konkurencie rýchlosťou čítania a zápisu. Je to tiež jeden z najprenosnejších diskov s kovovým telom, ktorého rozmery sú menšie ako veľkosť typickej kreditnej karty. Prístroj je odolný voči vode a prachu IP67 a má špeciálny port USB-C, ktorý má vlastnú vodotesnosť. Prajeme si iba to, aby prišlo vo viacerých kapacitných variáciách, ale zatiaľ prenosný disk SSD CalDigit Tuff Nano s kapacitou 512 GB stojí za svoju cenu 149 dolárov. Kúp teraz: CalDigit Tuff Nano (512 GB) na Amazon,
 • náš druhý za víťazom prenosný SSD je Samsung T5 (500 GB). Táto jednotka s veľkosťou dlaní bola v posledných rokoch veľmi populárna ako jednotka, ktorá je rovnako spoľahlivá ako prenosná. Nie je to také rýchle, ako náš najlepší výber, ale v našich benchmarkových testoch to bol jeden z najrýchlejších priemerných hráčov. Ceníme si tiež, že obsahuje 256-bitové hardvérové ​​šifrovanie AES a voliteľnú ochranu heslom, aby ste zaistili ešte väčší pokoj v bezpečí vašich údajov. Samsung T5 je dobrá voľba, ak chcete spoľahlivý prenosný disk SSD, ktorý je primerane rýchly a o niečo dostupnejší ako náš najlepší výber. Kúp teraz: Samsung T5 (500 GB) na Amazon,
 • najodolnejší možnosť je prenosný disk SSD (1TB) SanDisk Extreme. Páči sa nám táto jednotka pre jej malé rozmery, nárazu, vibráciám, kvapkám a vode odolné telo a jej rýchlosť čítania a zápisu, ktoré sú takmer totožné s naším bežcom. Má tiež 128-bitové hardvérové ​​šifrovanie AES pre ďalšiu úroveň zabezpečenia údajov. Ak sa bojíte pádu z malého kovového tela Samsung T5 alebo ak chcete len disk, ktorý má niekoľko fyzických bezpečnostných opatrení, je SanDisk Extreme dobrou voľbou. Kúp teraz: SanDisk Extreme SSD (1TB) na Amazon,
 • náš najlepší luxus pick je OWC Envoy Pro EX (2TB) vďaka jeho horúcej rýchlosti čítania a zápisu a hladkému dizajnu. Prekonala takmer všetky ostatné prenosné SSD, ktoré sme testovali, ľahko čítalo a zapisovalo aj tie najväčšie súbory. OWC Envoy Pro EX sa začína na 129 dolárov za model s kapacitou 240 GB a stojí neuveriteľných 499 dolárov za model 2TB. Tí, ktorí potrebujú prenosný disk SSD pre svoje každodenné pracovné postupy, ktoré zvládnu takmer všetko, čo na neho vrhnú, nájdu OWC Envoy Pro EX ako dobrú investíciu. Kúp teraz: OWC Envoy Pro EX (2TB) na OWC.

Celkovo najlepšie

CalDigit Tuff Nano

 • CalDigit Tuff Nano prenosný SSD.

  Valentina Palladino

 • Meria sa 20,99 ×20,14 ×01,5 palca a prichádza s farebným puzdrom.

  Valentina Palladino

 • Jeho port USB-C má vlastnú vodotesnosť.

  Valentina Palladino

 • Tuff Nano vedľa iPhone XR.

  Valentina Palladino

Stručné špecifikácie: CalDigit Tuff Nano

cena

kapacity

Rozhranie USB

Maximálna rýchlosť (čítanie / zápis MB/ S)

Rozmery / hmotnosť

kompatibilita

extras

$ 149
512GB.
USB 3,1 Gen 2
1088/900
20,99 ×20,14 ×0.57 v / 2,6 unca
MacOS a Windows
Krytie IP67, kompatibilné s iPad Pro (s iPadOS), súčasťou je kábel USB-C na A, vrátane silikónového puzdra

Prenosný disk SSD spoločnosti CalDigit s Tuff Nano (512 GB) prekvapil od samého začiatku nášho testovania. Väčšina ostatných SSD, ktoré sme testovali, je už nejaký čas – spoločnosť CalDigit iba vydala Tuff Nano pred menej ako rokom, takže nie je veľa historických údajov, ktoré by ilustrovali očakávaný výkon. Ukázalo sa však, že je to jedno z najrýchlejších prenosných SSD, ktoré sme testovali, a keď prišlo na rýchlosť čítania a zápisu, vyfúklo takmer každé iné zariadenie z vody.

CalDigit inzeruje rýchlosť čítania až 1088 Mb / sa Tuff Nano to prekonal alebo sa k nemu priblížil vo všetkých našich testoch. Rýchlosť čítania však nie je najpresnejším spôsobom, ako posúdiť výkon SSD – skutočne údaje hovoria o rýchlostiach zápisu.

Väčšina testovaných zariadení boli vysokovýkonní MLC (viacúrovňové bunky), čo znamená, že sa nespoliehajú na malé množstvo vyrovnávacej pamäte pri rýchlosti zápisu do vyrovnávacej pamäte. To je dobrá vec, pretože to znamená, že po zaplnení vyrovnávacej pamäte výkon neklesne.

To však neznamená, že všetky disky, ktoré sme testovali, fungovali podobne ako vo všetkých smeroch. Keď sme pri testovaní zvýšili veľkosť súborov, CalDigit bol jedným z vynikajúcich diskov, ktoré sa pri ťažkom súbežnom prístupe výrazne nespomalili. Zaoberalo sa písaním veľkých súborov lepšie ako väčšina konkurencie a tie, ktoré prekonali 149 $ Tuff Nano, sú oveľa drahšie SSD. Spravidla odporúčame Tuff Nano alebo náš luxusný výber (disky, ktoré vynikali pri testovaní z hľadiska rýchlosti zápisu) tým, ktorí majú v úmysle intenzívne pracovať priamo na svojom prenosnom SSD, než aby ich používali ako skládku. riadiť.

Výkon je pôsobivý nielen pri disku SSD pod 200 dolárov, ale aj v takom malom zariadení. meracie 20,99 x 20,14 x 01,5 palca, CalDigit Tuff Nano sa pohodlne zmestí do dlane a môže sa ľahko stratiť v hlbokom vrecku. Kovový obdĺžnik má hodnotenie IPX67, čo znamená, že vydrží 30 minút ponorené do jedného metra vody a je odolné voči prachu. Port USB-C na jednotke SSD má tiež svoje vlastné vodotesné hodnotenie IPX8.

Tuff Nano je tiež dodávaný s drhnutou hranou puzdro, ktoré dáva trochu viac ochrany pred kvapkami. K dispozícii v červenej, modrej, zelenej a čiernej, prípad pôsobí ako narazil na druhy, ktoré budú mať dopad pádu lepšie ako studený kov tela SSD. Puzdro obsahuje malú klapku, ktorá môže zakrývať aj port USB-C na jednotke SSD. Aj keď je to trochu šikovné, poskytne zariadeniu ešte väčšiu ochranu, keď sa nepoužíva.

Aj keď program CalDigit predformátoval Tuff Nano pre MacOS, môže sa s ním preformátovať Windows a súčasťou SSD sú pokyny, ktoré vysvetľujú, ako to urobiť. Títo dodávajú skôr formu malého papiera v krabici ako digitálny dokument uložený na SSD, ako to majú mnohí ostatní SSD. Beriem na vedomie toto, pretože ste mohli ľahko vynechať pokyny pri rozbaľovaní zariadenia, ale tiež preto, že keby boli iba súčasťou digitálneho súboru na jednotke, Windows používatelia by k nim vôbec nemali prístup. Súčasťou balenia sú aj káble USB-C na C a USB-C na A, ktoré vám umožňujú používať zariadenie Tuff Nano so staršími strojmi.

Až na to, že by ste ju mohli v hĺbke batohu stratiť, nie je tu Tuff Nano veľa nevýhod. Mojou najväčšou sťažnosťou je, že toto zariadenie sa po dlhodobom používaní veľmi zahreje. Po vykonaní všetkých našich porovnávacích testov meralo kovové telo Tuff Nano hodnotu 110 stupňov Fahrenheita.

Prajem si tiež, aby Tuff Nano mal viac variant kapacity. V súčasnosti si môžete kúpiť iba model 512 GB modelu Tuff Nano. Dúfajme, že CalDigit v budúcnosti rozšíri zariadenie a pridá aspoň 1TB a 2TB možnosti. Cena 149 dolárov za 512 GB je síce drahšia ako u niektorých populárnejších konkurentov, ale myslíme si, že jej nadpriemerná výkonnosť sa oplatí získať peniaze navyše.

Dobré

 • Rýchlejší ako priemerný prenosný disk SSD s kompaktným dizajnom a dobrou cenou.

Zlý

 • Po dlhodobom používaní sa zahrieva.

Obrázok produktu CalDigit Tuff Nano "class =" ars-circle-image-img ars-buy-box-image

CalDigit Tuff Nano

(Ars Technica môže získať náhradu za predaj z odkazov na tomto príspevku prostredníctvom pridružených programov.)

Bežec hore

Samsung T5

 • Prenosný disk SSD spoločnosti Samsung T5.

  Valentina Palladino

 • Je dodávaný s káblom USB-C na C a káblom USB-C na A.

  Valentina Palladino

 • meracie 2,3×0,4×3 palca, T5 má 256-bitové hardvérové ​​šifrovanie AES a dizajn odolný voči nárazom.

  Valentina Palladino

 • Samsung T5 vedľa zariadenia iPhone XR.

  Valentina Palladino

Stručné špecifikácie: Samsung T5

cena

kapacity

Rozhranie USB

Maximálna rýchlosť (čítanie / zápis MB/ S)

Rozmery / hmotnosť

kompatibilita

extras

Začína sa na 94 dolárov
500 GB, 1 TB, 2 TB
USB 3,1 Gen 2
540/520
2,3×0,4×3 in / 1,8 unca
Android, MacOS a Windows
256-bitové hardvérové ​​šifrovanie AES, odolné proti nárazom, voliteľná ochrana heslom, súčasťou je kábel USB-C na A

Miláčik prenosných diskov SSD sa z dobrého dôvodu dostal na náš zoznam. Prenosný disk SSD Samsung T5 (500 GB), ktorý je známy svojou malou veľkosťou a spoľahlivým výkonom, predstavuje solídnu alternatívu k nášmu najlepšiemu výberu vďaka relatívne rýchlej rýchlosti čítania a zápisu, jeho jednoduchému dizajnu a slušnej cene.

Okrem niekoľkých vynikajúcich SSD, ktoré sme testovali, väčšina zariadení fungovala relatívne podobne. Žiadny z jednotiek, ktoré sme testovali, nebol obzvlášť zlý (čo je dobrá vec), a to znamená, že ich referenčné hodnoty boli pri väčšine testov vyložené v rovnakom rozsahu. Samsung T5 vždy produkoval skóre, ktoré bolo v súlade alebo lepšie ako so zvyškom konkurencie. A čo je zaujímavé, T5 fungoval o niečo lepšie ako nový Samsung T7 Touch takmer pri každom teste (T7 bol najlepší raz).

To neznamená, že najnovšia verzia prenosného SSD spoločnosti Samsung je zlá – práve naopak. T7 Touch je takmer rovnako dobrý ako T5 takmer vo všetkých smeroch a má zabudovanú čítačku odtlačkov prstov okrem štandardnej 256-bitovej AES šifrovacej ochrany a hesla, ktorú má T5. Nový snímač odtlačkov prstov je však jediným dôvodom, prečo by malo zmysel platiť za T7 Touch – v opačnom prípade dostanete v podstate novšiu verziu T5, ktorá príliš neponúka zvýšenie výkonu.

Samsung T5 má dôstojný dizajn, ktorý je atraktívny vďaka svojmu minimalizmu. Hliníkové telo je o niečo širšie ako kreditná karta a zaberá iba trochu viac miesta na šírku. Je k dispozícii v modrej, červenej, zlatej a čiernej farbe. Je to malý spoločník na ukladanie dát, ktorý je odolný voči nárazom a vydrží až dva metre.

Takže hovorme o cene: 500 GB Samsung T5 vás bude stáť 94 dolárov. Z ďalších prenosných diskov SSD, ktoré sme testovali podobne ako v prípade modelu T5, väčšina mala modely s kapacitou 500 GB, ktorých cena sa pohybovala v rozmedzí od 90 do 95 USD. Je to priemerná cena za prenosný disk SSD tejto veľkosti a rýchlosti, čo znamená, že za meno Samsung nebudete platiť viac, ako by ste mohli urobiť, ak si kúpite iný disk (alebo ľubovoľný počet inej spotrebnej elektroniky, ktorá sa nabíja za horúca značka).

Celkovo Samsung T5 dosahuje svoj humbuk. Ak nechcete minúť peniaze navyše na náš najlepší výber, T5 je dobrá alternatíva s jednoduchým, ale atraktívnym dizajnom, rýchlym výkonom a voliteľnou ochranou heslom.

Dobré

 • Rýchly prenosný disk SSD s profilom vreckovej veľkosti a voliteľnou ochranou heslom.

Zlý

 • Nie je súčasťou modelu s kapacitou 250 GB.

Obrázok produktu Samsung T5 "class =" ars-circle-image-img ars-buy-box-image

Samsung T5

Kúpte teraz

Amazon $ 94,88
                                                                    Najlepšie kúpiť 94,99 dolárov
                                                                
                                                                
                                                                
                                                                                    
                    
                
            
        
        
            (Ars Technica môže získať náhradu za predaj z odkazov na tomto príspevku prostredníctvom pridružených programov.)