Greenpeace investuje 1 miliónov dolárov v kampani na zmenu Bitcoinu


Pekná zbierka pre Zmeňte kódex, nie klímu », komunikačná kampaň organizovaná Greenpeace. Stanoveným cieľom je zmeniť protokol o ťažbe z „ krypto zlato “.

Aktualizácia The Merge od Etherea sa chytí a bitcoin by mohol byť ďalší na zozname. Kampaň Greenpeace chce, aby sieť prešla z Proof Of Work na Proof of Stake, čím sa zdôrazňuje ničivý vplyv kryptomien na určité komunity.

Výdaj energie bitcoinov, veľké neznáme

Nespoliehajte sa na to, že Greenpeace a iné mimovládne organizácie budú chváliť bitcoiny. S touto zbierkou určenou pre com’ riskujeme, že uvidíme online reklamy, ktoré nám povedia to, čo už vieme: bitcoin je priemysel, ktorý si vyžaduje veľa energie, aj keď jeho vplyv na planétu je len ťažko kvantifikovateľný.

Greenpeace vie, že bitcoin tak skoro nezmizne a poukazuje na to, ako ho vyrobiť. Používanie fosílnych palív by malo negatívne dôsledky na komunity baníkov fosílnych palív v Kentucky. V Pensylvánii by sa bitcoin ťažil výlučne s použitím uhlia.

Prechod z proof-of-work na proof-of-stake by zmenil protokol používaný na ťažbu bitcoinov a drasticky znížil jeho uhlíkovú stopu. Ak by proces fungoval so sieťou Ethereum, ktorá znížila svoj energetický výdaj o 99,5 %, dávalo by zmysel, aby bitcoin urobil to isté.

Zmena protokolu BTC, „nesprávna interpretácia“

Táto otázka rozdeľuje komunitu, ale je jasné, že baníci bitcoinov majú na túto myšlienku slabý pohľad. Pierre Noizat, zakladateľ Paymium, vysvetľuje, že zmena protokolu ťažby bitcoinov by bola „nesprávnou interpretáciou“. Verí, že energia použitá na ťažbu bitcoinov – najmä fosílnych palív – by bola zbytočná, ak by ich neťažili bitcoinoví baníci.

Najmúdrejší by bol nakoniec ten, kto má prehľad o spotrebovanej energii bitcoinu, pretože štúdie na túto tému závisia výlučne od tých, ktorí ich vyrábajú. V tábore odporcov nám hovoria, že globálna ťažba bitcoinov využíva toľko elektriny ako celé Švédsko. Opozičná strana vyzdvihuje snahu baníkov urobiť z neho „zelený“ priemysel. Uvidí sa, či sa myšlienka zmeny protokolu presadí v najbližších mesiacoch alebo rokoch.

Zdroje: BFM TV, Green Peace

Related Articles

Back to top button