Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Grafick├ę karty z druhej ruky o polovicu lacnej┼íie po hav├írii kryptomien (a mali by vydr┼ża┼ą!)


Od uvedenia na trh pre┼íli mesiace Grafick├í karta u┼ż nebol pr├şstupn├Ż bez toho, aby musel da┼ą svoj dom do hypot├ęky.

Nech je to od n├ís, aby sme v├ís don├║tili k├║pi┼ą si nov├║ konfigur├íciu, aby ste mohli hra┼ą najnov┼íie hry. Pokles cien na strane grafick├Żch kariet je v┼íak ├║primne potvrden├Ż.

MSRP kone─Źne overite─żn├ę

Najprv si v┼íimnime, ┼że na niektor├Żch trhoch ÔÇô vo Franc├║zsku to mo┼żno e┼íte nie je celkom tak ÔÇô boli kone─Źne dosiahnut├ę MSRP. Niektor├ę modely je dokonca mo┼żn├ę n├íjs┼ą za t├║to odpor├║─Źan├║ verejn├║ cenu.

Odpor├║─Źan├í cena bola ve─żmi dlho ├║plne zbyto─Źn├í, preto┼że v├Żrobcovia a najm├Ą predajcovia praktizovali ├║plne surrealistick├ę ceny, preto┼że dopyt v├Żrazne prevy┼íoval ponuku. Veci s├║ dnes ove─ża in├ę a ceny klesaj├║ najm├Ą v AMD.

D├┤vod je jednoduch├Ż: produkcia nikdy nebola tak├í vysok├í, zatia─ż ─Źo p├íd cien kryptomien ├║plne vyschol to, ─Źo predstavovalo ve─żk├║ ─Źas┼ą dopytu po grafick├Żch kart├ích.

-50 % za p├ír mesiacov pri tejto pr├şle┼żitosti

Logicky, tov├írne s├║ dnes takmer preplnen├ę, zatia─ż ─Źo ve─żmi ve─ża kupuj├║cich ├║primne v├íha medzi k├║pou novej grafickej karty a obr├íten├şm sa na trh s pou┼żit├Żmi v├Żrobkami.

V skuto─Źnosti by ste mali vedie┼ą, ┼że kolaps ceny kryptomien m├í vplyv na ziskovos┼ą ÔÇ×fariemÔÇť, t├Żchto drah├Żch ┼ítrukt├║r, ktor├Żch jedin├Żm ├║─Źelom je generova┼ą ├ęter. Probl├ęm, t├íto mena, ktor├í bola viac ako 4 000 eur v decembri stoj├ş len za to 1 000 dnes. Malolet├ş s├║ n├║ten├ş un├íhlene pred├íva┼ą svoje vybavenie.

V skuto─Źnosti, a hoci nov├ę karty neboli nikdy dostupn├ę, modely z druhej ruky n├íjdete ove─ża lacnej┼íie. Hovor├ş sa o poklese cien z druhej ruky o viac ako 50% za tri mesiace a pokles bude pokra─Źova┼ą, vediac, ┼że ÔÇőÔÇőpozorovate─żov, ktor├ş si predstavuj├║ obrat v cene kryptomeny, nie je pr├şli┼í ve─ża.

zdroj: Tomov hardv├ęr