GoPro Hero 8 ─îierna odhalen├í popri 360 stup┼łoch Max

GoPro predstavil dve nov├ę ┼ípi─Źkov├ę ak─Źn├ę kamery: Hero 8 ─îierna a Max. Prv├Ż z nich je nov├í ┼ítandardn├í ak─Źn├í kamera zameran├í na profesion├ílnych vloggerov, zatia─ż ─Źo druh├í je 360-stup┼łov├í kamera, ktor├í je schopnej┼íia a ─żah┼íie pou┼żite─żn├í ako kedyko─żvek predt├Żm Fusion.

Po─Źn├║c hrdinom 8: vyberie, kde je hrdina 7 ─îierna skon─Źila, ale reimaginuje praktickos┼ą n├ívrhu. Z─Ćaleka to vyzer├í skoro ako v┼íetko, ─Źo GoPro predt├Żm vydal, ale v├Żrobca urobil niektor├ę d├┤le┼żit├ę zmeny.

Najd├┤le┼żitej┼íie je zahrnutie zabudovan├Żch mont├í┼żnych ramien. Pre pou┼ż├şvate─żov GoPro to znamen├í, ┼że u┼ż nie je potrebn├Ż r├ím, ktor├Ż je potrebn├Ż na pripojenie predch├ídzaj├║cich dvoch kamier Hero na r├┤zne dr┼żiaky. Sta─Ź├ş ju priskrutkova┼ą priamo na rukov├Ą┼ą alebo na dr┼żiak.

  • Najlep┼íie GoPro 2019: Ktor├ę GoPro by ste si dnes mali k├║pi┼ą?

Je to v├Ą─Ź┼í├ş fotoapar├ít ako jeho predchodcovia, ale je men┼í├ş a ─żah┼í├ş ako hrdina 7 v r├ímci, a to je to, o ─Źo sa GoPro usiloval pri navrhovan├ş nov├ęho hrdinu.

Tento nov├Ż hrdina je mocnej┼í├ş ako jeho predchodca. HyperSmooth 2,0 vyu┼ż├şva siln├ę str├ínky prv├ęho pokusu spolo─Źnosti GoPro o elektronick├║ stabiliz├íciu zalo┼żen├║ na algoritmoch a stavia na nej. To znamen├í, ┼że e┼íte plynulej┼íie z├íbery ako predt├Żm, a funguje na v┼íetk├Żch rozl├ş┼íeniach a sn├şmkov├Żch frekvenci├ích, u┼ż sa neobmedzuj├║ len na nieko─żko z nich.

GoPro Hero 8 ─îierna odhalen├í popri 360 stup┼łoch Max 1

Ako ste o─Źak├ívali, m├┤┼żete sn├şma┼ą a┼ż 60 sn├şmok za sekundu v rozl├ş┼íen├ş 4 kB alebo a┼ż 240 sn├şmok za sekundu v rozl├ş┼íen├ş 1080p, s desiatkami mo┼żn├Żch kombin├íci├ş rozl├ş┼íenia, sn├şmkovej frekvencie a digit├ílnych ┼ío┼íoviek v 16:9 alebo 4:3,

Okrem podpory stabiliz├ície videa GoPro vylep┼íil schopnosti statick├Żch fotografi├ş HDR pomocou funkcie s n├ízvom Super Photo.

Pravdepodobne d├┤le┼żitej┼íie ako ─Źoko─żvek in├ę – prinajmen┼íom pre plodn├Żch vloggerov – je nov├Ż v├Żber re┼żimov, ktor├ę m├┤┼żete pripoji┼ą k fotoapar├ítu. GoPro zaviedlo medi├ílny re┼żim s brokovnicou a p├ír dr┼żiakov pre ─Ćal┼íie dva re┼żimy: LED svetl├í a v├Żklopn├Ż displej.

Celkovo je to ako ma┼ą kompletne vyfukovan├║ s├║pravu fotoapar├ítov, ktor├í je v┼íak st├íle prenosn├í a ─żahko sa pren├í┼ía.

─Äal┼íou spustenou kamerou je GoPro Max. Jednoducho povedan├ę, ide v podstate o men┼íiu verziu GoPro Fusion s dotykovou obrazovkou na prednej strane. Vykopnite sa v┼íak do funkci├ş a je zrejm├ę, ┼że nejde o f├║ziu. Nie naozaj.

St├íle m├í dva 180-stup┼łov├ę fotoapar├íty na sn├şmanie 360-stup┼łov├ęho videa, ale m├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą ktor├║ko─żvek z t├Żchto kamier nez├ívisle v "re┼żime hrdina". Rovnako ako ─Źierna hrdina Hero8 m├í pokro─Źil├║ stabiliz├íciu, ale dod├íva ju automatick├Żm vyrovn├ívan├şm horizontov.

GoPro Hero 8 ─îierna odhalen├í popri 360 stup┼łoch Max 2

Potom je tu funkcia s n├ízvom TimeWarp, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje zvy┼íova┼ą a spoma─żova┼ą r├Żchlos┼ą, a to v┼íetko pri v├Żbere k─ż├║─Źov├ęho sn├şmky a pos├║van├ş v r├ímci akcie, aby ste vytvorili nejak├ę naozaj ├║┼żasn├ę efekty.

Na rozdiel od karty Fusion zaznamen├íva z├íbery na jednu kartu microSD namiesto toho, aby si veci zamie┼łal zaznamenan├şm dvoch.

Obe nov├ę kamery GoPro sa ─Źoskoro uved├║ na trh. GoPro Hero 8 ─îierna je teraz k dispoz├şcii na predobjedn├ívku za cenu 399 $ / 379 GBP. Z├ísielky za─Ź├şnaj├║ prich├ídza┼ą od 15. okt├│bra, s v├Ą─Ź┼íou maloobchodnou dostupnos┼ąou od 20. okt├│bra.

Pokia─ż ide o GoPro Max, predbe┼żn├ę objedn├ívky sa rozbiehaj├║ aj dnes za cenu 499 $ / 479 GBP, pri─Źom dod├ívky sa uskuto─Ź┼łuj├║ od 24. okt├│bra.

Bohu┼żia─ż, hrdina 8Mody pou┼ż├şvate─ża nebud├║ pri ┼ítarte dostupn├ę. Tieto bud├║ pr├şstupn├ę iba pre za─Ź├şnaj├║cich pou┼ż├şvate─żov, ke─Ć sa v decembri za─Źn├║ predobjedn├ívky.