Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google vydáva prvý ukážku pre vývojárov systému Android 11

Google vydáva prvý ukážku pre vývojárov systému Android 11 1

Spoločnosť Google práve sprístupnila prvý ukážku pre vývojárov systému Android 11 pre pokročilých používateľov a vývojárov. Prvá zostava je k dispozícii pre Google Pixel 2, Pixel 3a Pixel 4,

Android 11 prichádza s novými funkciami zameranými na ochranu súkromia, podporou 5G, novými rozhraniami API a ďalšími. OS teraz umožňuje používateľom dočasne poskytovať určité povolenia pre aplikácie. Zahŕňa to povolenie na umiestnenie, mikrofón a kameru.

Android 11 tiež predstavuje Scoped Storage. Táto funkcia bola spočiatku súčasťou verzie Android Q beta 2 predtým, ako ju spoločnosť Google stiahla, aby vývojárom poskytla čas na prípravu svojej aplikácie na túto obrovskú zmenu. Scoped Storage poskytne každej aplikácii svoje vlastné izolované úložisko namiesto toho, aby im poskytol prístup k celému systému súborov. Týmto zabránite aplikáciám prechádzať každým ďalším súborom v telefóne.

Android 11 tiež vylepšuje podporu zariadení so zobrazením dierok a vodopádov pridaním nových rozhraní API. Nové rozhranie Dynamic Meterdness API, ktoré automaticky zistí obsah s vyšším rozlíšením, ak zistí, že ste na neobmedzenom 5G pripojení. K dispozícii je tiež nové rozhranie Bubbles API, ktoré umožní aplikáciám na odosielanie správ používať bubliny na ľahký prístup k prebiehajúcim konverzáciám. Vylepšuje sa aj oznamovací odtieň a odteraz budete môcť odosielať obrázky pomocou svojej správy priamo z oznamovacieho tieňa.

Spoločnosť Google zvyčajne vydáva v marci nový ukážku pre vývojárov systému Android. Tentoraz však spoločnosť vydala zostavenie s predstihom. Spoločnosť Google sprístupňuje prvé obrázky ukážky pre vývojárov systému Android 11 na manuálne stiahnutie a blikanie. Program beta pre operačný systém sa začne neskôr.

Android 11 prináša aj vylepšenia pracovného profilu, ktorý IT poskytne novú správu majetku a ovládacie prvky na úrovni zariadenia.

Tu si môžete stiahnuť ukážku pre vývojárov systému Android 11.