Google varuje pred domnienkami zalo┼żen├Żmi na str├ínkach: vyh─żad├ívanie

Oper├ítory roz┼í├şren├ęho vyh─żad├ívania m├┤┼żu by┼ą u┼żito─Źn├ę. Mnoho ─żud├ş ich pou┼ż├şva na diagnostick├ę ├║─Źely, najm├Ą na str├ínkach: vyh─żad├ívanie. Existuj├║ v┼íak z├íva┼żn├ę d├┤vody, aby sme sa nespoliehali na web Google – h─żadajte inform├ície o hodnoten├ş str├ínok, indexovan├ş alebo algoritme spolo─Źnosti Google.

Vyh─żad├ívanie na str├ínkach bolo odpojen├ę od algoritmu Google

Web: vyh─żad├ívanie nie je pripojen├ę k algoritmu Google. V skuto─Źnosti to plat├ş pre v┼íetky oper├ítory roz┼í├şren├ęho vyh─żad├ívania.

Oper├ítory roz┼í├şren├ęho vyh─żad├ívania s├║ navrhnut├ę tak, aby robili jednu vec, a na svoju pr├ícu nepotrebuj├║ spracovanie v prirodzenom jazyku alebo anal├Żzu sp├Ątn├ęho odkazu.

Neexistuj├║ ┼żiadne inform├ície t├Żkaj├║ce sa algoritmu vyh─żad├ívania, ktor├ę je mo┼żn├ę z├şska┼ą z vyh─żad├ívania site: search. SEO sa u┼ż asi 17 rokov sna┼ż├ş a ak by sa nie─Źo vyskytlo, hovorili by sme o tom pr├íve teraz.

Vyh─żad├ívanie na webe m├┤┼że by┼ą n├íhodn├ę a ne├║pln├ę

Prev├ídzkovate─ż vyh─żad├ívania str├ínok zobrazuje ne├║pln├ę a n├íhodn├ę v├Żsledky vyh─żad├ívania. V pr├şpade niektor├Żch webov├Żch str├ínok oper├ítor vyh─żad├ívania str├ínok zobraz├ş r├┤zne v├Żsledky, ak zmen├şte prehliada─Ź.

Konzola Google Search Console obsahuje kompletnej┼íie a presnej┼íie inform├ície t├Żkaj├║ce sa indexovania.

V├Żsledky oper├ítorov roz┼í├şren├ęho vyh─żad├ívania Google s├║ tradi─Źne ne├║pln├ę a / alebo n├íhodn├ę. A ─Źo je d├┤le┼żitej┼íie, str├ínka: Vyh─żad├ívanie je odpojen├ę od hodnotiaceho algoritmu spolo─Źnosti Google.

Ni┼ż┼íie je sn├şmka obrazovky webu: New York Times search. Zauj├şmav├ę je, ┼że subdom├ęna ─Ź├şnskeho jazyka je uveden├í ako prv├í. Jeden by si myslel, ┼że domovsk├í str├ínka, pravdepodobne najob─ż├║benej┼íia str├ínka, bude prv├Żm v├Żsledkom. ─Äal┼íia zobrazen├í str├ínka je Twitter str. Netu┼íil som, ┼że tieto str├ínky existuj├║.

Toto vyh─żad├ívanie na webovej str├ínke New York Times ukazuje, ak├ę s├║ v├Żsledky vyh─żad├ívania na tejto str├ínke n├íhodn├ę.

Roz┼í├şren├ę vyh─żad├ívanie a randomiz├ícia oper├ítorov

Star├Ż oper├ítor vyh─żad├ívania odkazov je zauj├şmav├Żm pr├şkladom toho, ako spolo─Źnos┼ą Google k├│duje a obmedzuje zobrazen├ę inform├ície.

Pri h─żadan├ş odkazov sa spo─Źiatku zobrazovali str├ínky klasifikovan├ę ako PageRank 4 alebo vy┼í┼íie. Pam├Ąt├ím si d├┤vod, pre─Źo mo┼żnos┼ą zobrazova┼ą iba sp├Ątn├ę odkazy z webov, ktor├ę obsahovali PageRank 4 alebo viac sa urobilo na zobrazenie ne├║pln├ęho zoznamu sp├Ątn├Żch odkazov.

V├Żber zobrazovania iba str├ínok PageRank 4+ bolo svojvo─żn├ę.

V roku 2004 sa ┼ípecialista marketingu vyh─żad├ívania Dave Naylor (DaveN) obr├ítil na vyh─żad├ívaciu konferenciu s in┼żinierom spolo─Źnosti Google a navrhol, ┼że by bolo lep┼íie uk├íza┼ą n├íhodn├Ż v├Żber sp├Ątn├Żch odkazov bez oh─żadu na PageRank. D├┤vodom bolo to, ┼że men┼íie webov├ę str├ínky mohli vidie┼ą viac va┼íich sp├Ątn├Żch odkazov.

B├Żval├Ż in┼żinier spolo─Źnosti Google Matt Cutts tieto udalosti v pr├şspevku WebmasterWorld l├ş─Źil pod prez├Żvkou GoogleGuy:

ÔÇ×Mysl├şm si, ┼że na ned├ívnej konferencii o strat├ęgi├ích vyh─żad├ívacieho n├ístroja v Lond├Żne DaveN navrhol z├ístupcovi spolo─Źnosti Google, ┼że by bolo lep┼íie a spravodlivej┼íie uk├íza┼ą n├íhodn├║ vzorku sp├Ątn├Żch odkazov ako iba ┼ípi─Źkov├ę odkazy na PR; To by majite─żom webov├Żch str├ínok s men┼íou dom├ęnou umo┼żnilo vidie┼ą viac sp├Ątn├Żch odkazov, aj ke─Ć nemaj├║ vysok├ę odkazy na PR.

Viem, ┼że z├ístupca spolo─Źnosti Google si myslel, ┼że je to ve─żmi dobr├Ż n├ípad, ┼że by pomohol men┼í├şm webom, ktor├ę nemusia ma┼ą vysok├ę odkazy na PR, a tak odporu─Źili DaveNov n├ívrh. Ak vid├şte odkaz: pr├şkaz za─Źne vraca┼ą ┼íir┼íie spektrum sp├Ątn├Żch odkazov namiesto iba vysok├Żch odkazov PR, m├┤┼żete po─Ćakova┼ą ─Źlenovi WebmasterWorld za n├ívrh!

Sn├şmka obrazovky pr├şspevku WebmasterWorldSn├şmka obrazovky pr├şspevku WebmasterWorld od spolo─Źnosti GoogleGuy, zn├ímej ako b├Żval├Ż technik spolo─Źnosti Google Matt Cutts.

Pre─Źo hovori┼ą o oper├ítorovi vyh─żad├ívania odkazov?

D├┤vod uv├ídzam pr├şklad oper├ítora vyh─żad├ívania odkazov je ten, ┼że Google potvrdil, ┼że oper├ítor vyh─żad├ívania bude zobrazova┼ą n├íhodn├║ vzorku. Je to zriedkav├í situ├ícia, ke─Ć niekto v slu┼żbe Google otvorene diskutoval o v├Żbere niektor├ęho z oper├ítorov roz┼í├şren├ęho vyh─żad├ívania.

Oper├ítory roz┼í├şren├ęho vyh─żad├ívania s├║ oddelen├ę od hlavn├ęho algoritmu

Ako ukazuje pr├şklad oper├ítora vyh─żad├ívania odkazov, oper├ítory roz┼í├şren├ęho vyh─żad├ívania s├║ z├ímerne navrhnut├ę tak, aby vykon├ívali obmedzen├║ pr├ícu, ktor├í je mimo algoritmu.

Ke─Ć sa prv├Żkr├ít predstavili oper├ítory vyh─żad├ívania allintitle, allinurl a link, komunita SEO sa pok├║sila dekon┼ítruova┼ą algoritmus Google. HODINY boli vynalo┼żen├ę na to, aby zistili, pre─Źo bola ich str├ínka ohodnoten├í ─Ź├şslom 1 v ├║pln├Żch SERP, ale nie v be┼żn├Żch SERP. at─Ć.

Mnoho hod├şn sa zbyto─Źne sna┼żilo korelova┼ą oper├ítorov roz┼í├şren├ęho vyh─żad├ívania s hodnoten├şm za posledn├Żch 16 alebo 17 rokov. Keby sa na┼ílo nie─Źo u┼żito─Źn├ę, dnes by sme hovorili o t├Żchto detailoch.

O tom v┼íak nehovor├şme, preto┼że spolo─Źnos┼ą Google z├ímerne navrhla t├Żchto oper├ítorov roz┼í├şren├ęho vyh─żad├ívania na zobrazenie vzorky. Ka┼żd├Ż vie, ┼że Konzola Google Search Console je presnej┼íia.

s├║visiace: V┼íetky pokro─Źil├ę oper├ítory vyh─żad├ívania Google, ktor├ę potrebujete vedie┼ą

John Mueller spolo─Źnosti Google varuje pred predpokladmi

John Mueller spolo─Źnosti Google ned├ívno varoval pred vytv├íran├şm domnienok zalo┼żen├Żch na str├ínkach: vyh─żad├ívanie.

Ahoj @JohnMu, d├║fam, ┼że sa ti dar├ş. Ak h─żad├ím v├Żraz ÔÇ×site: https: //t.co/udgAteyfMMÔÇť, m├ím pravdu v tom, ┼że prv├Ż v├Żsledok je ten, ktor├Ż G 'vybral ako najlep┼íiu str├ínku pre tento dotaz? Alebo je re┼ąazec ÔÇ×site:ÔÇť n├íhodn├Ż bez ak├ęhoko─żvek vplyvu zo str├ínky pagerank / at─Ć?

– Eduardo Borges (@duborges), 13. marca 2020

Ide o to, ┼że web: Oper├ítor vyh─żad├ívania nie je n├ípomocn├Ż pri diagnostikovan├ş probl├ęmov s hodnoten├şm alebo pri snahe porozumie┼ą algoritmu Google.