Google v├ím umo┼ż┼łuje vybra┼ą si in├ę alternat├şvne vyh─żad├ívacie n├ístroje v syst├ęme Android

Spolo─Źnos┼ą Google reagovala na obvinenia z nekal├Żch prakt├şk a z├şskala v├Żhodu oproti in├Żm vyh─żad├ívac├şm n├ístrojom a ozn├ímila nov├║ funkciu v├Żberovej obrazovky alebo v├Żber obrazovky, ktor├í umo┼żn├ş pou┼ż├şvate─żom syst├ęmu Android zvoli┼ą si prehliada─Ź, ktor├Ż si vyber├║.

V roku 2018 Eur├│pska komisia ulo┼żila spolo─Źnosti Google pokutu vo v├Ż┼íke 1 mili├│n dol├írov za monopoln├ę praktiky a umiestnila svoj predvolen├Ż vyh─żad├ívac├ş n├ístroj na zariadenia Android. V tom ─Źase spolo─Źnos┼ą Google s─ż├║bila, ┼że zobraz├ş alternat├şvnu obrazovku, aby si pou┼ż├şvatelia mobiln├ęho zariadenia vybrali preferovan├Ż prehliada─Ź.

Komisia potom vysvetlila:

V rozhodnut├ş Komisie sa dospelo k z├íveru, ┼że spolo─Źnos┼ą Google dominuje na trhoch so v┼íeobecn├Żmi slu┼żbami internetov├ęho vyh─żad├ívania, licencovan├Żmi mobiln├Żmi opera─Źn├Żmi syst├ęmami a obchodmi s aplik├íciami.

T├íto v├Żberov├í obrazovka je teraz k dispoz├şcii pre pou┼ż├şvate─żov smartphones a tablety Android n├íjden├ę v Eur├│pskom hospod├írskom priestore (EEA), spolo─Źnos┼ą Mountain View ozn├ímila na svojom ofici├ílnom blogu.

K dispoz├şcii na v┼íetk├Żch mobiln├Żch zariadeniach s Androidom

Pod─ża str├ínky je nov├Ż re┼żim v├Żberu obrazovky k dispoz├şcii na zariadeniach s aplik├íciou Vyh─żad├ívanie Google. T├íto obrazovka sa objav├ş po─Źas prvej konfigur├ície zariadenia a pon├║kne men├í nieko─żk├Żch poskytovate─żov internetov├ęho vyh─żad├ívania.

Spolo─Źnos┼ą Google v┼íak implementuje hlasovac├ş syst├ęm, aby sa zobrazili najob─ż├║benej┼íie mo┼żnosti vyh─żad├ívania. M├┤┼żu sa tie┼ż l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od krajiny.

├Ü─Źinok zvolenia poskytovate─ża vyh─żad├ívania poskytovate─żom na obrazovke v├Żberu bude (i) nakonfigurova┼ą poskytovate─ża vyh─żad├ívania vo vyh─żad├ívacom poli na hlavnej obrazovke vybran├ęho poskytovate─ża, (ii) nastavi┼ą predvolen├ęho poskytovate─ża vyh─żad├ívania v prehliada─Źi Chrome (ak je nain┼ítalovan├Ż) na vybran├ęho poskytovate─ża a (iii) nain┼ítaluje vyh─żad├ívanie aplik├íci├ş pre vybrat├ęho poskytovate─ża (ak e┼íte nie je nain┼ítalovan├ę).

Google poznamen├íva, ┼że ÔÇ×vo v┼íetk├Żch n├írodn├Żch aukci├ích poskytovatelia vyh─żad├ívania ozna─Źuj├║ cenu, ktor├║ chc├║ zaplati┼ą zaka┼żd├Żm, ke─Ć ju pou┼ż├şvate─ż vyberie na obrazovke vybranej krajinyÔÇť., Tadia─żto: ÔÇ×Na obrazovke v├Żberu pre t├║to krajinu sa objavia traja najlep┼í├ş konkurenti. Dod├ívate─ż pod─ża v├í┼ího v├Żberu zaplat├ş ┼ítvrt├ęho najvy┼í┼íieho uch├ídza─Źa.ÔÇť

V s├║─Źasnosti s├║ najlep┼íie vyh─żad├ívacie n├ístroje Duck Duck Go, Info.com, Qwant a GMX. Existuje v┼íak kompletn├Ż zoznam pod─ża kraj├şn a dod├ívate─żov. odkaz ni┼ż┼íie